Bike Brno 2009

......................................................................................................................................
Bike Brno 2009 Mezinárodní cyklistický veletrh se poprvé prezentuje pod samostatnou značkou Bike Brno a svou nabídkou obsazuje pavilony V, F i část nové haly P. Návštěvníky zde od 5. do 8. listopadu čekají tisíce jízdních kol a doplňků pro cyklistiku včetně stále populárnějších elektrokol. A samozřejmě spousta novinek pro sezonu 2010.


Brněnský veletrh je už několik let nejvýznamnějším místem setkání odborníků z cyklistické branže ve střední Evropě. Zahraniční specialisté vítají zejména jedinečnou příležitost seznámit se s téměř kompletní nabídkou českých výrobců jízdních kola a jejich příslušenství. A není divu - tuzemský veloprůmysl se stal velmi úspěšným exportním odvětvím a česká kola dnes putují převážně na nejnáročnější světové trhy. Mezi domácími výrobci přitom nejsou jen montovny kol pro zahraniční zadavatele, ale i řada firem úspěšně budujících vlastní značku. Kvalita Bike Brno zároveň přitahuje stále více zahraničních vystavovatelů, jejichž podíl na celku letos opět vzroste. V celkovém součtu se na veletrhu představí 170 vystavovatelů, což Bike Brno staví do pozice jedničky na středoevropském trhu.

Obchodním jednáním jsou vyhrazeny první dva klidné dny veletrhu, navíc ve čtvrtek je pro návštěvníky tohoto veletrhu povinná registrace. Víkend ovšem patří široké veřejnosti. Bike Brno tradičně přitahuje širokou obec rekreačních cyklistů, kteří získají z první ruky informace o žhavých novinkách, rady přímo od výrobců a distributorů a navíc na vlastní oči uvidí mnohé hvězdy vrcholového sportu.

Cyklistický boom v České republice nezastavila ani ekonomická krize, nadále pokračuje a přerůstá z oblasti sportu a aktivního trávení času do sféry mobility. Tento trend podporuje houstnoucí síť cyklostezek, jejichž výstavbě se po letech opomíjení konečně věnuje zvýšená pozornost a hlavně zvýšené prostředky. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) výstavbu cyklostezek podporuje od roku 2001, kdy na sedm akcí přispěl celkovou částkou 12 milionů korun. Od té doby podpora výrazně vzrostla a v roce 2008 bylo z rozpočtu SFDI financováno už 68 projektů s celkovou dotací 260 mil. Kč. Letošní podpora cyklostezek dosáhne rekordní výše 436 milionů korun.

Ústředním tématem Bike Brno 2009 je „jízdní kolo jako ekologický dopravní prostředek“. Podrobně se mu bude věnovat již v úvodní den veletrhu tradiční Bike Konference, která se zaměří nejen na cyklostezky, ale také na kvalitu služeb pro cyklisty. Mj. chce jednat o systémech veřejných jízdních kol, o problematice služebních kol či elektrokol pro úřady nebo o možnostech, jak v úřadech budovat zázemí pro cyklisty. Konference přinese zajímavé příklady projektů úspěšně realizovaných nejen v zahraničí, ale již i v České republice.

Stejně jako v minulém roce, i tentokrát se na veletrhu ve velkém počtu představí elektrokola jako nový fenomén městské dopravy. Jejich testovací dráha se přesunula do nového pavilonu P, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet přes 30 modelů elektrokol s různými technologiemi baterií a pohonů od nejméně patnácti výrobců.

Ke kvalitnímu sportovnímu veletrhu neodmyslitelně patří doprovodný program, který návštěvníkům nabídne atraktivní podívanou a představí prezentované výrobky ve vrcholné akci. Z tradičních cyklistických lahůdek nebude chybět víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G2 ani tradiční show skupiny kolem Michala Matyse – tentokrát v pavilonu D jako Meat Fly Freestyle Meeting. Příjemné setkání s cyklistickými legendami slibuje program exhibic, besed a rozhovorů na pódiu pavilonu .. stejně jako úspěšný festival CYKLOCESTOVÁNÍ. Letošní novinkou v doprovodném programu je soutěž mechaniků s firmou Park Tool, která bude probíhat v pavilonu V na stánku Pedálsportu.


Praktické informace
Termín veletrhu: 5. – 8. listopadu 2009, Brno – Výstaviště
Otvírací doba: Čtvrtek – Sobota: 9.00 – 18.00 hod.; Neděle: 9.00 – 16.00 hod.
Vstupné: 100 Kč, zlevněné 60 Kč, rodinné 250 Kč, víkendové 140 Kč


Plánek veletrhu
Bike Brno 2009

klikněte pro zvětšení


Bike-brno.cz, 19.10.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -