Festival Cyklocestování
Brno 2009

......................................................................................................................................
Festival Cyklocestování
- Brno 2009 I letos se v rámci prestižních sportovních veletrhů Bike Brno/Sportlife ve dnech 7.-8.11.2009 na brněnském výstavišti uskuteční oblíbený a úspěšný festival Cyklocestování, jehož hosté - promítající nás zavedou do všech koutů světa a společně s nimi budeme putovat v sedle kola, poznávat a cestovat.


PROGRAM FESTIVALU CYKLOCESTOVÁNÍ

Sobota 7.11.2009
09:30 - 10:30 – Martin Vejmělka & Josef Honz - "Karpaty"
Velice zajímavý a poněkud netradičně zpracovaný film z autorské dílny APA (např. velmi úspěšný film Na kole přes Himálaj na loňském Cyklocestování), dokumentující obyčejný výlet pěti veselých kamarádů, kteří vystoupí z vlaku na východě Slovenska a vydají se na kole přes Ukrajinu do Rumunska.

10:45 - 12:00 – Chrpová & Lorišová - "Kapverdy - dámská jízda po Šťastných ostrovech"
Prý už není co objevovat... Obtížně přemýšlíte kde jsou Kapverdské ostrovy? A je to dobrý nápad se tam vydat na kole? Bude to bezpečné mezi černými Kapverďany? Takové i další otázky si kladly cestovatelky Renáta Lorišová a šéfredaktorka časopisu Cykloturistika Slávka Chrpová. Proto se vydaly prozkoumat čtyři z devíti osídlených ostrovů, kterým se také přezdívá Šťastné.

12:15 - 13:15 – Honza Galla - "Tak trochu jiná služebka, aneb se skládačkami na Rhodos"
Když se Aleš Zemánek a Honza Galla z firmy AZUB BIKE dozvěděli, že konference o skládacích kolech se bude konat na řeckém ostrově Rhodos rozhodli se, že se tam dopraví naprosto stylově. A to s využitím vlaků, autobusů, lodí, tramvají, stopování a samozřejmě i skládacích kol. Jejich "služební" cesta vedla přes Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko a Řecko. Na závěr si pak ještě střihli cyklo přejezd z vídeňského letiště Schwechat na vídeňské vlakové nádraží.

13:30 - 14:45 – Josef Honz & Martin Vejmělka - "Na kole přes Andy"
Poohlédnutí za nevšední výpravou před více než deseti lety, která pro všechny účastníky znamenala jedinečný životní zážitek. Šest kamarádů mělo tehdy jasný cíl: pokusit se přejet Andy na jihu Peru, kde hory svou nehostinností a vysokou nadmořskou výškou vyvolávají lehké mrazení v zádech. Podtext výpravy dokonce zněl: 1.česká cyklistická výprava do srdce Kordiller.

15:00 - 15:30 - historický film o přejezdu Austrálie na kole z počátku 20. století
Unikátní film o přejezdu australského kontinentu ze začátku 20. století, který se podařilo získat pro festival Cyklocestování exkluzivně z národního muzea v australské Canbeře.

15:30 - 16:45 - Honza Vlasák – "Island na kole"
Vrtá mně v hlavě, čím Island každého uchvátí. Na fotkách vypadá dočista fádně. Je tam zima, pořád prší a silně profukuje. Islanďané jsou prý nerudní a cizince nemají rádi. Silnice jsou jedna podlouhlá hromada ostré škváry a kamení, hrbol přes hrbol. Je tam extrémně draho.

17:00 - 18:00 - Jitka Vrtalová – "Na kolech s dětmi do Dánska, Švédska a zase zpět"
Rádi bychom vás pozvali na promítání fotek z putování Německem, Dánskem a Švédskem. V létě roku 2007 jsme se s našimi dvěma dětmi vydali na dvouměsíční putování na sever Evropy. Z Čech přes Německo, ostrovy Rujána a Bornholm jsme se přeplavili do Švédska a Dánska a zpět do Čech se vrátili podél řeky Labe. S cyklopřívěsem, závěsnou tyčí a dvěma děvčátky ve věku tři a pět let jsme strávili dva měsíce na kolech. Cestování s dětmi je vždy jedinečné, silné a nezapomenutelné.


Neděle 8.11.2009
09:30 - 10:30 - Lucie a Michal – "S Ernestem Evropou – na kole se psem"
Jak cyklocestovatelský pár Lucie a Michal přibral do party třetího – psa Ernesta. V létě 2007 vzali kola, vozík, Ernesta, svých i jeho pět švestek a vyrazili na cyklostezky západní Evropy. Co zažili na cestě podél Labe k Severnímu moři, v Nizozemsku a Belgii, v Normandii a Bretani, u zámků na Loiře, podél Rýna i u Bodamského jezera, jak překonávali Alpy nebo jak jeli po Innské cyklostezce, jak cestu prožíval Ernest, jak si zvykal na kočovný způsob života, co se mu líbilo, kde se nejvíc vyřádil či jak se učil plavat v Atlantiku – tak to všechno a ještě něco navíc se dozvíte na promítání o dvouměsíční cestě, při které Lucie a Michal projeli sedm evropských zemí a našlapali 5400 km, z toho Ernest téměř 1000 km uběhl po svých.

10:45 - 12:15 – Motani – "Tajemství pouště"
Úchvatné fotografie dvojice MOTANI přibližují oblasti severoamerické pouště a polopouště. Známé i málo známé oblasti Kalifornie, Arizony, Utahu, Nového Mexika a Colorada hýří těmi nejkrásnějšími barvami, neskutečnými tvary a překvapují neuvěřitelnou pestrostí, která nemá jinde na Zemi obdoby.

12:30 - 13:30 – Josef Zimovčák – "Bratislava – Brusel na vysokém kole"
Cesta měla připomenout naše půlroční předsednictví EU, ale také skutečnost, že je-li něco Evropanům společné už déle než jedno století, pak jejich vztah k jízdnímu kolu, které nás, Evropany, spojuje už od 80. let 19. století. Tehdy na stejném vysokém kole jezdili odvážní muži napříč kontinentem. Josef Kohout už v roce 1885 projel celý kontinent z Prahy přes Německo, Francii, Belgii a Anglii až do Londýna. Proč něco podobného nezopakovat letos?

13:45 - 14:30 – Martin & Renáta Stillerovi – "Sardinie - ze svatby na svatební cyklocestu"
Martin a Renča se rozhodli odstartovat na největší možnou životní expedici a to na cestu společným životem. Aby zpečetili svůj osud, zajezdili si ve svatební den na dvoukole a téměř ihned ze svatby vyrazili na svatební cestu….vlastně cyklocestu! Cílem se jim stala středomořská Sardinie. Sice už byl říjen, na koupání to moc nebylo, ale o to příjemněji se šlapalo po pobřeží, v horách i ve vnitrozemí.

14:45 - 15:45 – Franta Šesták – "Route 66 - dárek k životnímu výročí"
Cestu na kole po americké silnici ROUTE 66 z Los Angeles do Chicaga si darovali cestovatel František Šesták a jeho kamarád Jan Hájek k životnímu výročí, které bylo shodné s číslem slavné "Matky cest". Přes 8 států Unie, 3 časová pásma, náhorní plošiny, pouště, polopouště, indiánská území a velkoměsta ujeli za 30 dní celkem 4.035km.


Detailní informace naleznete na www.cyklocestovani.cz


www.cyklocestovani.cz, 29.10.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -