GO a REGIONTOUR 2011
pozvánka na veletrh

......................................................................................................................................
GO a REGIONTOUR 2011
- pozvánka na veletrh Tradiční tandem veletrhů cestovního ruchu proběhne od 13. do 16. ledna 2011 s řadou zajímavých novinek v expozicích i v doprovodném programu. První dva dny budou především setkáním profesionálů v cestovním ruchu, ale páteční odpoledne a víkend osloví široké spektrum návštěvníků. Ti, kdo mají o cíli své příští cesty jasno, na brněnském výstavišti získají detailní informace a vyberou si z konkurenčních nabídek cestovních kanceláří, ubytovatelů, dopravců aj.
Dosud nerozhodnutým cestovatelům veletrhy GO a REGIONTOUR přinesou spoustu inspirace k dalšímu putování a pro všechny je připraven bohatý zábavný program.

Regiony zblízka
Dvacátý ročník veletrhu REGIONTOUR provede návštěvníky po krásných místech a turistických zajímavostech celé České republiky i Slovenska. Po dvou desetiletích podpory incomingu a jeho cílené propagace je naprostá většina potenciálních cílů podrobně popsána a zmapována v turistických materiálech, které budou návštěvníkům k dispozici na každém stánku. Navíc mohou v pavilonu P okusit autentickou atmosféru jednotlivých regionů s jejich typickým folklórem, kuchyní či řemeslnou tradicí. K účasti se hlásí všechny kraje a největší turistické regiony České republiky, opět nechybí ani vystavovatelé ze Slovenska. K nováčkům ročníku patří Mikroregion Kuřimka, Kúpele Dudince, Muzeum Boskovicka nebo rekreační centrum Sepetná. Určitě nepřehlédnete ani rozsáhlý stánek Asociace hotelů a restaurací, kde proběhne gastronomický doprovodný program „Ochutnej krajové speciality!“.

Moravské kraje pro cykloturisty
Olomoucký, Zlínský, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj vydají společně další materiál zaměřený na propagaci cestovního ruchu. Tentokrát se regiony zaměří na příznivce cykloturistiky.
"Každý z krajů má v novém propagačním materiálu prezentovat šest vybraných cyklostezek věnujících se tématům gastronomie, rodinné výlety, sport, adrenalin a poznávací jízdy. Součástí materiálu se stane také mapa Moravy a Slezska s přehledem tras," uvedl mluvčí olomouckého hejtmanství Ivo Heger.
Hejtmanství nechají vydat stostránkovou publikaci nazvanou Morava a Slezsko – cykloprůvodce, který bude obsahovat texty v češtině, němčině a polštině, v nákladu 36.000 kusů. Poprvé jej představí příští rok v lednu na Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR v Brně. "Materiál bude dále nabízen na Slovensku, v Polsku, Německu a Rakousku," dodal Heger.
"Společně mají kraje podstatně větší šanci zaujmout svou nabídkou a přilákat turisty, proto již řadu let volíme spolupráci s kolegy z jiných krajů," uvedl hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík.
Moravské kraje se společně prezentují od roku 2005, jejich cílem je efektivněji podporovat rozvoj cestovního ruchu. V minulosti nechaly vytvořit například seznam nejkrásnějších míst Moravy a Slezska, průvodce po místních gastronomických zařízeních či průvodce pěšího turisty.

Nabídku okoření fotografie, filmy a besedy
Novinkou doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR 2011 bude fotografická výstava v pavilonu F nazvaná „Doteky cest“. Jde o retrospektivní ohlédnutí fotografující cestovatelky Hany Růžičkové (photoexpo.cz) za její devítiletou tvorbou. Výstava návštěvníky zavede do exotických zemí jako Peru, Thajsko, Maroko, Srí Lanka, Maledivy či Kuba. Celkem osmnáct fotografií, vždy po dvou z každého roku, je zpracováno tak, jak je autorka ve své době prezentovala, a doplněno zajímavými popisy. Na výstavu Hany Růžičkové navazují fotografie z fotoexpedic Institutu digitální fotografie s.r.o. (IDIF).
Další, již tradiční součástí veletrhu GO bude výstava fotografií cestovatele Jiřího Kolbaby.

V pavilonu P bude mít o víkendu premiéru folklórní festival REGIONTOURfest připravovaný ve spolupráci s Folklórním sdružením ČR. Své umění zde představí folklórní soubory z různých krajů nejen České republiky, návštěvníci se mohou těšit také na ukázky lidových řemesel a poznávací soutěž zaměřenou na památky, osobnosti a typické produkty jednotlivých regionů.
V rámci doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR pořádá CK Livingstone již 14. ročník festivalu GO kamera, který je největším cestovatelským setkáním v České i Slovenské republice. Ve čtyřech dnech se v sálech Kongresového centra vystřídají desítky známých osobností, proběhnou zde zajímavé besedy, promítání cestovatelských filmů, výstavy fotografií i publikací.

GO KAMERA 2011
Besedy s cestovateli, přednášky a filmy z celého světa nabízí stálice doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR - největší tuzemský festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO KAMERA 2011.
Festival slaví v nadcházejícím ročníku již čtrnácté narozeniny. Letos má téma LEDOVÉ EXTRÉMY.
Organizátor festivalu - cestovní kancelář Livingstone - opět připravil více než dvě desítky poutavých přednášek, projekcí a besed se zajímavými osobnostmi. Do Brna přijedou například horolezci Apa Šerpa, Ang Tsering a R. Jaroš, režiséři S. Lichtag a P. Barabáš, novinářka P. Procházková…

Program pro malé cestovatele
Novinkou veletrhu GO je doprovodný program „CK dětský svět“ určený těm nejmenším návštěvníkům. Na děti od tří let v tomto netradičním dětském koutku čekají soutěže a hry zaměřené na cestování, promítání cestopisných filmů i besedy se zajímavými hosty.
Prostor „CK dětský svět“ je rozdělen na jednotlivé světadíly, ve kterých dětí plní různé úkoly a sbírají body do soutěže „Malý cestovatel“. Malí výtvarníci se mohou zapojit také do soutěže „Cesta mých snů“ a namalovat, kam by se nejraději podívali. Každý den budou vyhlášeni nejlepší soutěžící a získají drobné dárky. V dětské anketě „Oblíbené místo na dovolenou“ se navíc dozvíme, kam se chtějí vypravit nejmladší turisté, a toto místo bude na závěr vyhlášeno. Ovšem největší radost z tohoto netradičního dětského koutku asi budou mít rodiče, kteří tak získají čas ke klidné prohlídce veletržní nabídky.
Zbývá dodat, že „CK dětský svět“ najdete v pavilonu F, vstup bude bezplatný a otevírá se v pátek ve 14 hodin a v sobotu a v neděli již od 10 hodin.


Plánek veletrhu GO a REGIONTOUR 2011
GO a REGIONTOUR 2011Tisková zpráva - BVV Brno, 11.01.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Služby pro cyklisty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -