Holiday World 2008

......................................................................................................................................
Holiday World 2008 Svět turistiky pod jednou střechou
Po čtyři únorové dny bude Praha patřit profesionálům z oblasti cestovního ruchu a oblastí přímo i nepřímo souvisejících. Vše podstatné kolem turistiky se bude odvíjet právě na pražském Výstavišti. Holiday World 2008 je jednou z nejdůležitějších akcí svého druhu ve středoevropském regionu. Součástí veletrhu je i 16. souborná prezentace regionů České republiky pod názvem Region World.


Holiday World 2008 je největší přehlídkou cestovního ruchu v regionu střední Evropy. Již po sedmnácté se uskuteční v areálu INCHEBA EXPO PRAHA Výstaviště Holešovice, tentokrát ve dnech 14. – 17. února 2008.
Ve čtvrtek 14. února proběhne slavnostní zahájení veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008 v 10.30 hodin v Pyramidě (Goja Music Hall) za přítomnosti vrcholných představitelů ekonomického a politického života, zástupců velvyslanectví, dalších VIP hostů a vystavovatelů. Součástí slavnostního ceremoniálu bude i předání cen těm odborníkům, kteří se v minulém roce nejvíce zasloužili o rozvoj cestovního ruchu. Anketu Osobnost cestovního ruchu vyhlašuje měsíčník COT Business. Do letošního ročníku nominovali na ocenění profesionálové z oboru a novináři celkem 50 osobností.
Holiday World je členem prestižní organizace ITTFA, která sdružuje organizátory prestižních veletrhů z oblasti cestovního ruchu na světě. Veletrhu udělila svou záštitu také Světová turistická organizace WTO a Evropská komise. Veletrh se stává pomyslnou výkladní skříní průmyslu cestovního ruchu v České republice.


Vystavovatelé letošního ročníku
Holiday World 2008 zcela zaplní prostory celého Průmyslového paláce. Jeho pravé křídlo je věnováno zahraničním centrálám cestovního ruchu, v ostatních pavilonech se další centrály mísí s českými cestovními kancelářemi a českými regiony. Podstatnou část výstavní plochy obsadili i regiony Slovenska. Některé exponáty najdou návštěvníci na venkovní ploše při vstupu na Výstaviště před montovanou mobilní halou.


Region World 2008
Již pošestnácté je součástí veletrhu Holiday World souhrnná nabídka domácích turistických příležitostí Region World. Základem je prezentace všech krajů naší republiky, zastřešená jednotlivými krajskými úřady. Potěšitelná je vzrůstající účast mikroregionů, městských sdružení a jednotlivých statutárních měst. Vystavovatelé představují také širokou nabídku celostátních i regionálních kulturních akcí.
Významnou roli má při pořádání veletrhu tradičně agentura Czechtourism, jejíž expozice bude hostit zhruba dvacet pět menších vystavovatelů. Nejen že zastřešuje účast celé plejády vystavovatelů na společné expozici, ale významně se podílí na přípravě doprovodného programu pro profesionály.
Českou i slovenskou účast završují rozsáhlé, letos opět větší expozice České centrály cestovního ruchu a Slovenské agentury cestovního ruchu.

Potěšitelná je stále narůstající účast vystavovatelů ze Slovenska. Kromě oficiálního stánku SACR (Slovenská agentúra pre cestovný ruch) se budou prezentovat Banskobystrický, Trenčianský, Prešovský a Trnavský kraj, dále pak např. lázně Piešťany, město Liptovský Mikuláš, Zuberec aj.


Termín konání: 14. 2. - 17. 2. 2008 (14. - 15. 2. pro odborné návštěvníky, 16. - 17. 2. pro veřejnost)
Místo konání: INCHEBA EXPO PRAHA - Výstaviště Holešovice
Vstupné: 140 Kč plné vstupné (300 Kč rodinné vstupné /2 dospělí+2 děti do 18 let/)


Tisková zpráva - Incheba, 12.02.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Ostatní   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -