Příští rok bude pro Labskou stezku přelomový

......................................................................................................................................
Příští rok bude pro Labskou stezku přelomový Labská stezka, jejímž koordinátorem je Nadace Partnerství, patří mezi páteřní cyklistické trasy evropského významu a její podstatná část vede i přes Českou republiku. Ačkoliv v Německu je Labská stezka jednou z nejnavštěvovanějších stezek a je zároveň součástí sítě evropských tras Eurovelo, u nás je její rozvoj stále teprve na začátku. Příští rok by měl ale přinést veliký posun jak v infrastruktuře, tak ve službách.

„Letos jsme úsilí věnovali především propagaci Labské stezky, protože její potenciál je na naší straně stále nevyužitý,“ říká koordinátor Labské stezky Ondřej Fábera z Nadace Partnerství. Na jaře se ve spolupráci Nadace Partnerství a Rotary International například uskutečnila mezinárodní cyklojízda Tour de Labe ze Špindlerova Mlýna do Drážďan, jíž se zúčastnilo téměř 200 lidí včetně starostů některých polabských obcí. „Díky finanční pomoci německých partnerů se také podařilo vydat českou a německou verzi skládačky se základními informacemi o Labské stezce na českém území,“ doplňuje Fábera.

Labská cyklostezkaRostoucí oblibu Labské stezky dokládá i sčítání jejích uživatelů, které na několika místech provedlo Partnerství, o.p.s. „Například v Nymburce jsme na stezce během prázdninových dní naměřili absolutní denní maximum 1739 lidí,“ vysvětluje Ondřej Fábera. V roce 2010 proběhne díky dotacím výstavba hned několika nových úseků Labské stezky, a to konkrétně mezi Těchlovicemi a Valtířovem, Litoměřicemi a Třebouticemi, mezi Horními Počaply a Mělníkem, Kostelcem nad Labem a Lázněmi Toušeň a v Hostinném. „S trochou štěstí se snad cyklisté příští rok projedou i mezi Hradcem Králové a Kuksem a mohlo by se podařit připravit alespoň kousek stezky i mezi Hradcem Králové a Pardubicemi,“ doplňuje výčet Fábera.

O postupném rozvoji hovoří i zlepšující se služby pro cyklisty. „Již letos narostl počet zařízení, která se mohou pochlubit certifikací Cyklisté vítáni, na přibližně třicet objektů a odhadujeme, že příští rok se jejich počet zdvojnásobí,“ říká manažer certifikace Petr Kazda. Hlavním přelomem by mělo být spuštění nového trojjazyčného informačního portálu labska-stezka.cz, který nabídne všechny podrobné informace o českém úseku Labské stezky a poskytovaných službách. „Cílovou skupinou ale nebudou jen cyklisté. Chceme nabídnout informační servis i pro pěší turisty, in-line bruslaře, vozíčkáře nebo cestující lodní dopravou, po železnici i na koních,“ popisuje Ondřej Fábera z Nadace Partnerství.


Ondřej Fábera - Nadace Partnerství, 13.12.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklotrasy v Jeseníkách
Cyklotrasy v Jeseníkách
Jeseníky patří k hojně navštěvovaným místům České republiky. V několika posledních letech s rozvojem cyklistiky a cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. Do regionu začaly jezdit z Olomouce, Krnova, Zábřehu a dalších větších měst cyklobusy, které vás zavezou na Ovčárnu pod Pradědem, Rejvíz, Červenohorské sedlo a další turisticky atraktivní a vyhledávaná místa.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -