Salzbursko a jeho báječné cyklotrasy

......................................................................................................................................
Salzbursko a jeho báječné cyklotrasy Salcbursko si mezi cyklisty udělalo dobré jméno jednak díky špičkovým sportovním podnikům jako mistrovství světa v cyklistice 2006 nebo závodu „Eddy-Merckx-Classic“, ale také díky skvělé nabídce cyklistických tras o celkové délce 6.000 kilometrů. Paleta přitom sahá od báječných tras pro pohodové rodinné cyklovýlety, přes razantní sjezdy pro extrémní bikery, až po několikadenní cyklistické túry pro ambiciózní rekreační cykloturisty. Salcburský cyklokalendář na rok 2009 je skvěle vyplněn mnoha zajímavými akcemi.


Okruh Salcburskem po Taurské cyklotrase
Tam, kde s hukotem padají do hloubky Krimmelské vodopády, je výchozí bod Taurské cyklotrasy, která měří celkem 270 km a jako okruh se vine celým Salcburskem. Přes 90 procent trasy připadá na stezky pro cyklisty a méně významné komunikace s minimální dopravou. Po cestě se nacházejí četné kulturní a přírodní památky lákající cyklisty ke spočinutí, tak jako divoce romantická soutěska Liechtensteinklamm nebo hrad Hohenwerfen.

Ještě více rozšířený servis v roce 2010
60 podniků bezprostředně nebo v blízkosti Taurské cyklostezky skvěle uzpůsobilo svou nabídku cyklistům a nabízí výborný servis, jako například pokoje jen na jednu noc bez příplatku, cyklistickou literaturu a informace k volnému použití, zprostředkování dalšího ubytování, uzamykatelné kolárny, servis oprav, regionální kuchyni a mnoho dalšího. V těchto podnicích je rovněž k dostání karta SalzburgerLand Card.

Extra servis zavazadel
Pro nerušené potěšení z cyklistiky nabízí mnoho z těchto podniků také extra servis transportu zavazadel k dalšímu ubytovacímu zařízení (9,50 eur/zavazadlo).

Všech 60 podniků a highlightů podél cyklostezky naleznete v novém Průvodci Taurskou cyklostezkou ve formátu šekové knížky – obzvláště praktický pro výběr ubytování během cyklotúry. Bližší informace na www.tauernradweg.com

Od roku 2010 dráhou k počátku Taurské cyklostezky
Od léta 2010 pojede znovu otevřená Pinzgauská dráha opět až do Krimmlu. Cyklisté se tak bez námahy a se vším komfortem dostanou do perfektního výchozího bodu pro túru po Taurské cyklostezce. Celkově bylo nově zřízeno 10 km trasy a zbývajících 15 km starého stavu zrekonstruováno. Práce pokračují po částech: 50 km kolejnic, cca 40.000 betonových pražců a potřebný štěrk do trati se dováží dráhou. Další informace, přesné datum otevření úseku a jízdní řády až na konečnou stanici Krimml naleznete na www.pinzgauerlokalbahn.at


Mozartova cyklotrasa: Pohodová výprava na kole k místům působení geniálního Amadea
Salzbursko a jeho báječné cyklotrasyMozartova cyklotrasa zavede rekreační cyklisty po trase dlouhé zhruba 450 km ze Salcburska až do Tyrolska a Bavorska k místům působení hudebního génia. Trasa je převážně rovinatá, někde kopcovitá a pouze v úseku mezi Inntalem a Salcburkem se místy vyskytují prudší stoupání a klesání. Výchozím bodem trasy je město Salcburk, v němž se Mozart narodil, žil a působil. Cyklostezka dále vede podél trasy staré železniční dráhy Ischlerbahn do Mozartovy vesnice St. Gilgen a dále salcburskou Zemí jezer. Přes Laufen se cyklisté dostanou na bavorský úsek Mozartovy cyklotrasy, další uzlové body mozartovského putování nalezneme ve Waidringu, Loferu a Bad Reichenhallu, odkud trasa směřuje opět do výchozího bodu Mozartovy cyklotrasy - Salcburku.
Více informací: www.mozartradweg.com


Cyklotrasa se sochami: Steinbergský okruh
Ve spolupráci se salcburskými a tyrolskými obcemi byl dětskou kulturní iniciativou s názvem LeogangerKinderKultur započat jedinečný umělecký projekt „SkulpturenRadweg SteinbergRunde“. Mezi lety 2007 a 2012 přetvoří školáci a mezinárodně uznávaní umělci fantaskními sochami a objekty asi 75 km dlouhý „Steinbergský okruh“ do podoby první cyklotrasy se sochami v Rakousku. Podél oblíbené cyklistické stezky bude v nadcházejících letech zhotoveno asi 25 až 30 soch, které vytvoří jedinečný kulturní doplněk krásné krajiny v okolí pohoří Leoganské kamenné vrchy.
Více informací na www.skulpturenradweg.at


Movelo – na wellnessovém kole po stopách Bajuwarů
Salzbursko a jeho báječné cyklotrasyPoznat 126 km dlouhou trasu BajuwarenTour na wellnesových kolech šetřících klouby a přírodu a vybavených neslyšným elektromotorem je nevšedním zážitkem pro mladé i ty starší. Cyklistická trasa vhodná pro rodiny vede po silnicích mimo hlavní dopravní tahy idylickou jezerní krajinou ohraničenou jezery Waginger See a Mattsee a cyklistům skýtá možnosti četných zážitků a nových informací. Bikerská destinace Flachau doplňuje již tak širokou nabídku sportovního vyžití o elektrokola a prezentuje se tím jako první sportovní movelo region v Evropě!


Eddy Merckx Classic 2010: cyklomaraton nejvyšší kategorie
Po úspěšné organizaci mistrovství světa v cyklistice 2006 a v roce 2007 poprvé uspořádaném závodě Eddy Merckx Classic se 5. září 2010 koná již 4. ročník tohoto závodu. Tento cyklomaraton po stopách cyklistického mistrovství světa je chápán jako vyjádření pocty nejúspěšnějšímu cyklistickému závodníkovi všech dob – Eddy Merckxovi a tak se letos v září znovu postaví na start 155, respektive 117 km dlouhého okružního závodu salcburským Předalpím závodníci z mnoha zemí Evropy. Sportovním highlightem bude jistě zdolání vrcholu místní nejpopulárnější hory Gaisberg.
Více informací na www.eddy-merckx-classic.com


www.salzburgerland.com, 14.06.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................

  Aktuální zájezdy - Rakousko
 


  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Grossglockner Hochalpenstrasse
Grossglockner Hochalpenstrasse
Silnice Grossglockner Hochalpenstrasse vede kolem nejvyšší hory Rakouska - Großglockneru (3798m n.m). Leží v samotném srdci Velkých Taur a je nejvyšší a nejstarší silnicí v Rakousku. S její stavbou se započalo v roce 1930. Do té doby tady vedla jen dosti obtížně zdolatelná stezka, kterou založili již Římané. Její stavba trvala, často v nehostinných podmínkách, celých pět let.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -