Panevropská cyklotrasa

......................................................................................................................................
Panevropská cyklotrasa V dubnu by měla být v Norimberku "oficiálně otevřena" cyklostezka Praha - Paříž. Nápad vyprojektovat mezinárodní cyklistickou spojnici mezi Českem a Německem se zrodil v roce 2001. V zemském okrese Neustadt a.d.Waldnaab, který se rozkládá u hranice s Českou republikou, byla odstavená železniční trať přebudována na cyklostezku, mimo jiné s pomocí prostředků Evropské unie. Jednalo se o rozhodující popud i pro naše české sousedy vybudovat pokračování zmíněné stezky i na své straně.


Panevropská cyklotrasa vytváří střechu pro jednotlivé dílčí úseky a pod jednotným logem sdružuje tři evropské země a dvě světové metropole. Uprostřed jižního Německa představuje průběžnou spojnici mezi východem a západem a tímto výtečně přispívá k evropské myšlence porozumění mezi národy.

Tehdy (až dodnes) se v našem regionu stavěla současně i dálnice A 6. Evropská silnice (E 50), která nese název Via Carolina, nyní spojuje Francii s Českou republikou a představuje nejdůležitější magistrálu mezi oběma zeměmi. Slavnou předchůdkyní moderní dálniční komunikace byla středověká obchodní cesta nezývaná „Zlatá stezka“.
Tyto skutečnosti byly základními kameny k úvahám o vyznačení mezinárodní cyklotrasy.


Panevropská cyklotrasa by měla v základu vést po existujících cyklostezkách/ trasách. Regionální i nadregionální cyklotrasy, které lze do Panevropské cyklotrasy začlenit jako její dílčí úseky, jsou již místně užívané a udržované a disponují zároveň infrastrukturou nutnou ke společnému marketingu. Další předností je, že existující trasy se již osvědčily a zároveň existují i regionální kontaktní partneři pro společnou koordinaci dálkové cyklotrasy.


Panevropská cyklotrasa

klikněte pro zvětšení


www.paneuropa-radweg.de, 04.03.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Grossglockner Hochalpenstrasse
Grossglockner Hochalpenstrasse
Silnice Grossglockner Hochalpenstrasse vede kolem nejvyšší hory Rakouska - Großglockneru (3798m n.m). Leží v samotném srdci Velkých Taur a je nejvyšší a nejstarší silnicí v Rakousku. S její stavbou se započalo v roce 1930. Do té doby tady vedla jen dosti obtížně zdolatelná stezka, kterou založili již Římané. Její stavba trvala, často v nehostinných podmínkách, celých pět let.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -