Objevte Evropu v pohybu
cyklistická výprava podél Dunaje 2009

......................................................................................................................................
Objevte Evropu v pohybu
- cyklistická výprava podél Dunaje 2009 Milovníci cyklisticky z celé Evropy jsou zváni, aby se ve dnech od 23. do 27. června 2009 zúčastnili cyklistické výpravy podél řeky Dunaje. Tuto akci organizuje Evropská komise, Generální ředitelství pro rozšíření, ve spolupráci s Evropskou cyklistickou federací. Akce poskytne účastníkům příležitost vypravit se na kole pěti podunajskými zeměmi a na vlastní oči vidět krásu jedné z nejdůležitějších řek v Evropě.

Cyklisté z celé Evropy jsou zváni, aby se připojili k první evropské cyklistické výpravě podél řeky Dunaje, která bude uspořádána ve dnech od 23. do 27. června 2009. Účast ve výpravě a základní ubytování během výpravy jsou zdarma, cestovní náklady ale hrazeny nebudou. Trasa této výpravy bude sledovat evropskou podunajskou cyklistickou trasu, která povede účastníky pěti zeměmi – Maďarskem, Chorvatskem, Srbskem, Rumunskem a Bulharskem.

Objevte Evropu v pohybu - cyklistická výprava podél Dunaje 2009Účastníci ve výpravě si budou moci vybrat mezi dvěma různými trasami. Jedna skupina bude začínat v Budapešti v Maďarsku a cesta je povede proslulým národním parkem Dunaj-Drava. Po překročení hranic do Chorvatska dostanou cyklisté příležitost odpočinout si a relaxovat při zábavní akci uspořádané ve Vukovaru. Trasa výpravy pak bude pokračovat z Chorvatska do měst Backa Palanka a Novi Sad v Srbsku a poté bude následovat poslední etapa do Bělehradu v Srbsku.
Druhá skupina bude cestovat z Bukurešti přes Bechet do Orjahova a cestou překročí hranici mezi Rumunskem a Bulharskem. V Bulharsku účastníci pojedou do krásného města Vidin, kde oslaví s místními obyvateli zvláštní událost. Trasa bude procházet působivou Železnou branou, která spojuje Rumunsko a Srbsko, než nakonec skončí v Bělehradě.
27. června se tyto dvě skupiny účastníků spojí a oslaví konec výpravy na veřejné akci uspořádané v srdci srbského hlavního města Bělehradu ve slavném parku Kalemegdan.

Cyklistická výprava podél Dunaje 2009 je příležitostí, která svede dohromady cyklisty z celé Evropy (členských států EU, zemí západního Balkánu a Turecka) a povzbuzuje integraci a dialog mezi lidmi, zatímco současně zvyšuje obecné povědomí o bohatém kulturním dědictví jihovýchodní Evropy. Řeka Dunaj bývá často nazývána „královnou evropských řek“ a je silným symbolem Evropy v její rozmanitosti kultur a národů. Tato výprava zdůrazňuje důležitost pořádání společných akcí na ochranu jedinečného podunajského ekosystému. Cyklistická výprava podél Dunaje je přístupná všem, kdo milují cyklistiku, dělají si starosti o životní prostředí a chtějí navázat nová přátelství po celém světě.


Místa jsou omezená, určující je pořadí přijetí žádosti během registrace.
Registrace účastníků končí 1. května 2009.


Mapa trasy:
Objevte Evropu v pohybu - cyklistická výprava podél Dunaje 2009

klikněte pro zvětšení


www.danubebybike.eu, 19.03.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -