Velocity 2009

......................................................................................................................................
Velo-city 2009 V období od 12. do 15. května 2009 proběhne v Bruselu mezinárodní konference VeloCity 2009. Velo-city je obecně považována za největší konferenci ve světě, která se věnuje cyklistice a cyklodopravě. Hlavním cílem je propagace cyklistiky jako zdravého způsobu života, rychlé a přátelské dopravy k životnímu prostředí a podpora cyklistiky jako zábavného a funkčního prostředku našeho života.
Letošní ročník Velo-city je jedinečnou příležitostí pro Brusel(hlavní město Belgie), aby ukázal dalším velkým evropským městům jakým směrem se vydat v případě budování cyklistické infrastruktury a soužití cyklistů s ostatní městskou dopravou.


Cíle konference
- Zajistit, aby byla na cyklistiku kladena větší pozornost, zejména v městském prostředí.
- Předložit pozitivní dopady, které jízda na kole má na zdraví a životní prostředí.
- Podepsání Charty Bruselu - závazek evropských měst v pokračování v investicích do cyklistické politiky


Historie konference
Velo-city 2009Velo-city je všeobecně uznávaná jako přední mezinárodní cyklistická konference na světě. Jízda na kole je stále více uznávána jako efektivní, zdravá, rychlá a ekologická formy dopravy a Velo-city se snaží podporovat cyklistiku jako součást každodenní dopravy a rekreace. Velo-city je součástí Evropské Cyklisté Federace (ECF).
Velo-city vznikla v roce 1980 v Brémách a ve své téměř 30-i leté historii hostila konferenci řada velkých evropských měst jako Londýn (1984), Barcelona (1997), Paříž (2003) či Mnichov (2007). Mnichov byl také doposud největší konferencí svého druhu s více než 950 účastníky z 50i zemí světa.
Cílem konferencí je spojit všechny ty, kteří jsou zapojeni do politiky a podpory cyklistiky a dát odpovědi na rostoucí poptávku po odborných znalostech v oblasti cyklistiky ve městě.
Výroční konferenci Velo-city se ECF rozhodla pořádat v roce 2011.


www.velo-city2009.com, 26.04.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklostezky   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -