Bike Brno je za dveřmi!

......................................................................................................................................
Bike Brno je za dveřmi! Široká sportovní veřejnost se opět může těšit na dny plné pohybu, zábavy a inspirace. SPORT Life a Bike Brno začíná letos již o měsíc dříve, a sice 7. října.
Největší tuzemská výstava potřeb pro sport a aktivní trávení volného času má letos opět velmi bohatý program. Mezinárodní cyklistický veletrh se od loňského ročníku prezentuje pod samostatnou značkou Bike Brno a svou nabídkou obsazuje pavilony V, F i část haly P. Návštěvníky čekají tisíce jízdních kol a doplňků pro cyklistiku včetně stále populárnějších elektrokol, nově včetně pátečního testování modelů na příští rok v terénu, v těsné blízkosti areálu brněnského výstaviště.
Sportovní veletrh samozřejmě není jen o expozicích. Doprovodný program je postaven tak, aby nepřetržitě nabízel zajímavou podívanou – mj. se uskuteční Mistrovství ČR v biketrialu nebo závody ve skateboardingu a BMX & MTB freestyle. Aktivnější návštěvníci se mohou sami zapojit – v nabídce je celá řada osvědčených aktivit jako např. lanové centrum, kmenové lezení či běh areálem výstaviště „Mizuno podzimní sedmička“. Nebudou chybět ani cestovatelské festivaly, promítání outdoorových filmů, besedy se zajímavými osobnostmi, módní show a mnoho dalšího. Nezapomeňte, že ve dnech 7. až 10. října výstaviště žije sportem!

Brněnský veletrh je už několik let nejvýznamnějším místem setkání odborníků z cyklistické branže ve střední Evropě. Zahraniční specialisté vítají zejména jedinečnou příležitost seznámit se s téměř kompletní nabídkou českých výrobců jízdních kola a jejich příslušenství. Kvalita Bike Brno zároveň přitahuje stále více zahraničních vystavovatelů, jejichž podíl na celku letos opět vzroste.
Obchodním jednáním jsou vyhrazeny první dva klidné dny veletrhu, navíc ve čtvrtek a páteční dopoledne (do 12 hod) je pro návštěvníky Bike Brno (haly V a F) povinná registrace. Víkend ovšem patří široké veřejnosti. Bike Brno tradičně přitahuje širokou obec rekreačních cyklistů, kteří získají z první ruky informace o žhavých novinkách, rady přímo od výrobců a distributorů a navíc na vlastní oči uvidí mnohé hvězdy vrcholového sportu.


Testování kol - Bike Test
Stejně jako v minulém roce, i tentokrát se na veletrhu ve velkém počtu představí elektrokola jako nový fenomén městské dopravy. Jejich testovací dráha bude stejně jako v předchozím roce umístěna v pavilonu P, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet několik desítek modelů elektrokol s různými technologiemi baterií a pohonů.
Právě testování kol „Outdoor Test Biking“ je největší novinkou, která obohatí od letošního ročníku veletrh Bike Brno. Testování bude probíhat na stezce kolem řeky Svratky a přilehlých lesích a bude probíhat dva dny – ve čtvrtek pro maloobchodníky a odborné novináře, v pátek také pro veřejnost. Mezi značkami, které předvedou své modely na příští sezonu v akci, nebudou chybět Specialized, 4EVER, Race Bike, Pells, Hercules, Winora a další.

Termín: 7. a 8. 10. 2010, každý den od 9.00 do 18.00 hod
Místo konání: testovací dráhy: stezka kolem řeky Svratky (mazi ulicemi Pisárecká a Kamenná) a přilehlé lesy


Bike Brno Prestige
Novinkami nejen uvedených značek budou „přetékat“ pavilony V a F. Nejlepší exponáty cyklistického veletrhu budou opět soutěžit o prestižní ceny Bike Brno Prestige. O jejich udělení rozhodne mezinárodní komise, která se k poslednímu hodnocení sejde den před veletrhem a svůj verdikt vynese v rámci slavnostního zahájení. Vítězné exponáty pak budou po celou dobu konání veletrhu vystaveny ve speciální expozici v pavilonu F.


Doprovodný program
Ke kvalitnímu sportovnímu veletrhu neodmyslitelně patří doprovodný program, který návštěvníkům nabídne atraktivní podívanou. Z tradičních cyklistických lahůdek nebude chybět víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G2 ani freestylová show skupiny kolem Michala Matyse. Příjemné setkání s cyklistickými legendami slibuje program exhibic, besed a rozhovorů na pódiu pavilonu F stejně jako úspěšný festival CYKLOCESTOVÁNÍ.
Zajímavým projektem, který je součástí letošního ročníku veletrhu, je „Kolo pro Afriku“. Postává-li Vám ve sklepě, na půdě či na chalupě postarší, ovšem stále funkční jízdní kolo, kterého se chcete elegantně zbavit, můžete ho s sebou přivézt na veletrh a v rámci tohoto projektu ho poslat do Gambie, kde zcela jistě najde další uplatnění.


Festival CYKLOCESTOVÁNÍ opět v Brně
Bike Brno je za dveřmi!I letos se v rámci prestižních sportovních veletrhů na brněnském výstavišti uskuteční oblíbený a úspěšný festival Cyklocestování, jehož hosté-promítající nás zavedou do všech koutů světa a společně s nimi budeme putovat v sedle kola, poznávat svět a cestovat.
Největším lákadlem jubilejního 10. Cyklocestování je bezesporu projekce dánského cyklocestovatele Nicolaie Bangsgaarda, prvního Dána, který na kole objel svět. Nicolai pří své 1413 dní dlouhé cyklocestě napříč 6 kontinenty a 53 zeměmi našlapal více než 62 000 kilometrů. Těšit se můžeme na multimediální diashow plnou spoustou obrázků a videosekvencí.
Opomenout nesmíme audiovizuální diashow česko-rakouské dvojice Motani či absolutně aktuální promítání o půlročním cykloputování Martina & Renči Stillerových napříč Amerikou, ze kterého se vrací jen pár dní před samotným veletrhem.

Sobota 9.10.2010
09:30 - 10:45 – Broňa Nagel - „Na tříkolce kolem Islandu“
11:00 – 11:15 – Filmový dokument – „Světové expedice na kole“
11:30 - 13:00 – Martin & Renáta Stillerovi – „Na kole napříč Amerikou“
13:45 - 15:45 – SPECIÁL: Nicolai Bangsgaard - „Sólově kolem světa na kole“
16:15 - 16:35 – Standa Ubík - „ Cyklotrasy-počítačový program pro plánování výletů““
16:45 - 18:00 – Ruda Růžička - „Laponsko - na kole s Honzou Kopkou za polární září“

Neděle 10.10.2010
09:30 - 10:30 – Josef Zimovčák – „Na vysokém kole pro život dětem“
10:45 - 11:45 – Honza Galla – „Do velehor na lehokole“
12:00 - 13:30 – Motani – „Duhová Afrika – od sloní řeky za bílým žralokem“
13:45 - 14:45 – Jirka Bošek & Terka Šírová – „Ruskou Karélií k finským jezerům“
15:00 - 16:00 – Honza Vlasák – „Kyrgyzstán, Kazachstán - Od Yssik kulu k Aralu“


Bike Brno zahájí nejlepší biker světa José Hermida
Bike Brno je za dveřmi!Měsíc po svém triumfu na mistrovství světa přijíždí aktuálně nejlepší XC biker planety José Hermida (Multivan Merida Biking Team) do České republiky. Součástí nabitého programu návštěvy španělské hvězdy na mezinárodním cyklistickém veletrhu Bike Brno je slavnostní zahájení, tisková konference, autogramiáda a společná vyjížďka s fanoušky.
Ve čtvrtek 7. října (11:00) José Hermida při slavnostním zahájení symbolicky přestřihne pásku dalšího ročníku tradičního veletrhu, který se koná již potřinácté. V minulém roce veletrh přilákal téměř 60 000 návštěvníků. Ve 12:30 pak odstartuje tisková konference, na které bude José Hermida připraven odpovídat na otázky žurnalistů.
Odpoledne je připraven lákavý program pro fanoušky. Od 16:00 proběhne autogramiáda v Restaurantu 1 u brněnské přehrady. Ihned poté (17:00) José Hermida vyrazí na společnou vyjížďku s fanoušky. Připravena je zajímavá trasa kolem brněnské přehrady, v níž nechybí ani řada vyhlášených technických pasáží. „Na vyjížďku se moc těším. Formu mám dobrou. Hlavně doufám, že se u přehrady něco přiučím,“ vzkázal José Hermida českým fanouškům cyklistiky. Náročný program světového šampióna uzavře Merida party v brněnském Metro music clubu.


Zbývá dodat, že cyklistikou nabídka letošního ročníku zdaleka nekončí. Souběžně se koná veletrh SPORT Life s vybavením pro turistiku, zimní sporty a fitness. Stejně jako každý rok se budou ve stejném termínu konat výstava lodí a vodních sportů boat Brno a výstava Caravaning Brno s nejnovějšími modely obytných vozů a přívěsů. Nabídka pro sport a aktivní trávení volného času na čtyři dny tak zaplní celé výstaviště.


www.bvv.cz, 06.10.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklotrasy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -