Bike Brno potvrdí svoji tradici již 14. ročníkem

......................................................................................................................................
Bike Brno potvrdí svoji tradici již 14. ročníkem Mezinárodní cyklistický veletrh Bike Brno obsadí svou nabídkou pavilony V, F a G1. Návštěvníky zde již od 10. do 13. listopadu čekají tisíce jízdních kol a doplňků pro cyklistiku.

Těžko bychom hledali na světě „cyklističtější“ zemi než je Česká republika. Cyklistika je u nás velmi populární, především v sekci sportovní a turistické. V posledních letech zažívá renesanci i dříve oblíbená cyklodoprava. Která země se může pochlubit v juniorských i seniorských kategoriích mistry světa a vítězi světových pohárů v kolové, krasojízdě, dráhových a silničních disciplínách, v BMX, biketrialu, MTB cross country, 4crossu a sjezdu, flatlandu, MTBO a dokonce i v jízdě na historických kolech? Sezónní kalendář je doslova nabitý silničními a MTB maratony a dalšími soutěžemi. Máme jeden z nejpropracovanějších systémů cyklostezek v Evropě. V české republice a na Slovensku je více jak 50 výrobců jízdních kol a komponentů. Díky této síle, kterou cyklistika u nás má, se daří i veletrhu Bike Brno, který je každoročně vyvrcholením cyklistické sezony. Síla více než 40 000 návštěvníků, kteří pravidelně veletrh navštěvují, je ohromná a proto je i účast pro vystavovatele jednou z velmi důležitých součástí jejich prezentace.

Bike Brno bude i v letošním roce úspěšnou přehlídkou renomovaných českých i světových značek. Především z tohoto důvodu je brněnský veletrh už několik let nejvýznamnějším místem setkání odborníků z cyklistické branže ve střední Evropě. Zahraniční specialisté vítají zejména jedinečnou příležitost seznámit se s téměř kompletní nabídkou českých a slovenských výrobců jízdních kol a jejich příslušenství. Kvalita Bike Brno zároveň přitahuje stále více zahraničních vystavovatelů. Novinkami právě jak českých tak i zahraničních značek budou „přetékat“ pavilony V a F. Nejlepší exponáty cyklistického veletrhu budou opět soutěžit o prestižní ceny Bike Brno Prestige. Vítězné exponáty pak budou po celou dobu konání veletrhu vystaveny ve speciální expozici v pavilonu F.

I tentokrát se na veletrhu ve velkém počtu představí elektrokola jako nový fenomén městské dopravy. Jejich testovací dráha bude umístěna v pavilonu G1. Elektrokola budou také tématem již pátého ročníku Bike Konference, které proběhne první den veletrhu v pavilonu E. Vedle zmíněných elektrokol bude dalším hlavním tématem budování bezpečné infrastruktury pro cyklodopravu ve městech i mimo ně.

Doprovodný program, který ke kvalitnímu veletrhu neodmyslitelně patří, nabídne vedle odborných konferencí a seminářů také atraktivní podívanou. Z tradičních lahůdek nebude chybět víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G1 ani freestylová show „MEATFLY BIGSHOCK! Freestyle Meeting – 10 years of agony“. O víkendu proběhne také úspěšný festival CYKLOCESTOVÁNÍ, jehož letošními hvězdami budou manželé Hervé z Francie, kteří v osmdesátých a devadesátých letech cestovali celých čtrnáct roků na kolech po celém světe.

Příjemné setkání s cyklistickými legendami slibuje program exhibic, besed a rozhovorů na pódiu pavilonu F. Na letošním ročníku veletrhu přislíbili účast aktuální mistři světa Jaroslav Kulhavý, Michal Prokop a další osobnosti české i zahraniční cyklistiky. Letošní přehlídka hvězd bude obohacena díky vyhlášení ankety o nejlepšího českého cyklistu „Král cyklistiky“, jejíž vyhlášení se premiérově uskuteční při veletrhu Bike Brno. Slavnostní večer plný hvězd je naplánován na čtvrtek, 10. listopadu do sálu Rotunda brněnského výstaviště.

Veletrhy jsou ovšem především místem pro osobní setkání s obchodními partnery a to je také hlavní důvod vystavovatelů pro jejich účast a prezentaci. Celosvětově přesouvají organizátoři cyklistických veletrhů termíny konání v posledních letech dopředu. Důvodem jsou časové nároky kladené na vývoj a následnou výrobu jízdních kol. Z toho důvodu plánuje i společnost Veletrhy Brno posun termínu veletrhu Bike Brno do velmi strategického termínu evropského kalendáře. Od příštího ročníku se bude Bike Brno konat vždy v prvním říjnovém resp. posledním zářijovém týdnu.

Zbývá dodat, že cyklistikou nabídka letošního ročníku zdaleka nekončí. Souběžně se koná veletrh SPORT Life s vybavením pro turistiku, zimní sporty a fitness. Stejně jako každý rok se budou ve stejném termínu konat výstava lodí a vodních sportů boat Brno a výstava Caravaning Brno s nejnovějšími modely obytných vozů a přívěsů. Nabídka pro sport a aktivní trávení volného času na čtyři dny tak zaplní celé výstaviště.


Praktické informace na závěr

Termín veletrhu:
10. – 13. listopadu 2011, Brno – Výstaviště

Otevírací doba:
Čtvrtek – Sobota: 9.00 – 18.00 hod.
Neděle: 9.00 – 16.00 hod.

Vstupné:
Základní: 150 Kč
Zlevněné: 120 Kč
Rodinné: 250 Kč


Bike-brno.cz, 30.10.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -