Bílý Kámen 2008

......................................................................................................................................
Bílý Kámen 2008 Rok se s rokem sešel a opět se blíží první májový den. Tak jako v předchozích letech, otevře již po patnácté Vojenský výcvikový prostor Libavá své cesty turistům a cyklistům. Co nového čeká na účatníky této populární akce v roce 2008?


Jaké jsou podstatné změny oproti minulým létům?
• Předně jedna zásadní pro všechny účastníky, především pak pro turisty - povolené trasy nejsou rozlišeny na turistické, cyklistické a některé společné. To znamená, že turisté mohou na trasy nastoupit ve všech vstupních prostorech akce. Pro cyklisty je proto nutné avizo zvýšené pozornosti a ohleduplnosti k pochodníkům po celé Libavé.

• Doslova přelomová je novinka způsobu vstupu na akci a zajišťování totožnosti účastníků. Ruší se zdlouhavé vypisování přihlášek, každý přicházející účastník pouze předloží pořadateli průkaz totožnosti (bez identifikace osoby), uhradí vklad, obdrží vstupenku s evidenčním číslem (pěkná fotografie Bílého kamene) a odebere barevnou mapu, na níž jsou vytištěny propozice akce. Pozor: bez průkazu totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) není vstup na území vojenského prostoru povolen!

• Protože barevnou mapu s propozicemi a barevnou fotografii jako vstupenku obdrží každý účastník této cykloturistické akce, byl zvýšen účastnický vklad na 20,-Kč za osobu (děti do 10 let věku vklad neplatí). Na velké náklady tisku budou použity i prostředky získané zveřejněním reklam a inzerce řady prodejen cyklozboží a jiných komerčních institucí – pokud máte mezi svými známými zájemce o propagaci mezi mnoha tisíci cykloturisty, spojte se s pořadateli - děkujeme.

• Pořadatelé přichází s významným doplňkovým orientačním značení. Základní značení bílými fáborky je zachováno, ale na všech orientačně významných bodech či prudkých zlomech povolených tras budou umístěny tabulky formátu A3. Na nich je v horní části mapový výřez s červenou šipkou označující toto stanoviště, v dolní části pak šipky s vyznačením jednotlivých směrů či cílů.

• Pořadatelé Bílého kamene se rozhodli v rámci této akce popularizovat a propagovat Nadaci MALÝ NOE , o jejíž prospěšnosti nikdo nepochybuje a s jejíž zaměřením a cíly budou účastníci v den konání seznámeni formou propagačních letáčků – její aktivisté budou během akce účastníkům prodávat hezké turistické známky.

• V propozicích Bílého kamene jsou uvedena nová kontaktní telefonní čísla jak na pořadatele, tak na zdravotní službu – proveďte si tuto změnu ve svých přístrojích, čert nikdy nespí.

• Pokud se týče změn stávajících povolených tras, pak nám na mapě přibyla spojka, která bude využívána především turisty, a to z údolí Lichničky (od žel. zast. Smilov) přímo do obce Smilov a tam napojení na magistrálu s možností vyšlápnout ze Smilova vpravo do V.Střelné, na Bores a pak zpět Lichničkou na zastávku Smilov – a nebo ze Smilova vlevo do Města Libavá, odkud přes Heroltovice na vlak do Domašova(a nebo ještě do Staré Vody a odtud do Budišova).

• Pro účastníky je nově zřízen vstup od Kozlova a jejich průchod (průjezd) kolem pramene Odry do Varhoště a následný výstup na točnu končící asfaltky severně od Fidlova kopce, kde trasa prvních deseti ročníků Kamene vedla. Tím se otevřela možnost čtyř, z toho dvou kruhových tras:
   1. z Kozlova přes pramen Odry do Varhoště, údolím Hadovce dolů a údolím Olešnice nahoru
   zpět do Kozlova
   2. z Kozlova přes pramen Odry do Varhoště, odtud na točnu a zpět k výchozí kozlovské závoře a
   do Kozlova
   3. Z Kozlova přes Varhošť do jestřebského rozvodí, odtud na parkoviště Strážná, přes Bílý
   kámen a pak dolů do Mrskles
   4. Z Kozlova na Strážisko, Bores, Velkou Střelnou a dolů Lichničkou na zastávku Smilov


Bílý kámen 2008


Pořadatelé cykloturistické akce Bílý kámen, 13.04.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -