Bílý kámen 2011

......................................................................................................................................
Bílý kámen 2011 XVIII. ročník cyklo-turistické akce "Bílý kámen" se uskuteční 1. května 2011. Umožní nejen cyklistům, ale i pěším turistům poznání zajímavých míst jinak celoročně uzavřeného vojenského prostoru Libavá.

Ani letos nemáme pro účastníky nějaké překvapivé novinky. Akce jede dál v prověřených, doslova vyjetých a vyšlapaných kolejích. Je skvělé, že Kámen nabízí tak širokou škálu možností pohybu po VVP – každý účastník si může po mnoho let vybírat z mnoha a mnoha oblastí a do těch nejpěknějších, oblíbených, se každoročně i vracet. Oderské vrchy na Libavé mají především pro cyklisty úžasné kouzlo, svým způsobem srovnatelné nejen s Českou, ale i tou skutečnou Kanadou.

Bílý kámen 2011Účastníci Bílého kamene mohou na území vojenského újezdu Libavá v onen den vstoupit jedním z deseti vstupních stanovišť – v obci Mrsklesy, železniční zastávky Smilov, v Městě Libavá, Staré Vody, Nových Oldřůvek, Kovářova, Zeleného kříže, u pramene Odry, cestou od Velkého Újezdu nebo vesnice Daskabát – a to od sedmé hodiny ranní s tím, že prostor vojenského újezdu opustí nejpozději v 16:00.
Podmínkou vstupu do VVP je, že každý účastník musí mít u sebe občanský průkaz nebo pas. Na vstupním stanovišti uhradí svůj vklad a obdrží barevnou mapu, na níž jsou vyznačeny všechny povolené komunikace, po kterých se může pohybovat. Během akce se musí řídit propozicemi, které jsou vytištěny na rubové straně mapy. Účastník obdrží stvrzenku (opět ve formě pěkné fotografie libavské přírody), kterou se během akce na požádání prokazuje všem kontrolním orgánům a pořadatelům.

I letos je stejně jako loni účast na akci vázána pro cyklisty podmínkou, že budou mít po dobu pohybu po VVP cyklistickou přilbu – je to nařízení přednosty vojenského újezdu Libavá k ochraně zdraví a životů účastníků po řadě nehod, při nichž došlo opakovaně ke zranění hlav cyklistů a pod touto podmínkou je Bílý kámen povolen.

Bílý kámen 2011Bližší informace o přípravě akce se můžete během měsíce dubna dovědět především na specielním „kamenickém“ webu www.akcebilykamen.cz, který poskytuje souhrnné informace z historie Kamene, nejnovější zprávy, fotografie a zájemcům umožňuje téměř přímou konverzaci s pořadateli. Zde by byla aktuálně zveřejněna (dvacet čtyři hodin předem) i zpráva o případném přeložení akce na sobotu 7. května z důvodu naprosté nepřízně počasí, nebo jiné přírodní katastrofy.

Pro rodiny s dětmi a starší občany jsou připravovány opět výjezdy autokary z Velké Bystřice, Mrskles, Hluboček, Hranic a Olomouce – bližší informace budou na bystřické radnici u paní Sokolové (tel. 585 351 371). Zájemci z Olomouce se tyto informace dozví na spojovacích prostředcích z webu www.adrenalincentrum.cz (tel. 605 526 480)

Na závěr nám dovolte apelovat na vaši ukázněnost, respektování propozic a všech pokynů pořadatelů, což je záruka toho, že Bílý kámen bude přednostou vojenského újezdu povolován i v budoucnu. Vyberte si z povolených komunikací i letos tu nejkrásnější trasu a my vám přejeme už jen hodně sluníčka, sucho v botách a vzduch v duši.


Mapa trasy ke stažení:
Bílý kámen 2011


www.akcebilykamen.cz, 03.04.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cestopisy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -