Cykloakce na Moravských vinařských stezkách 2013

......................................................................................................................................
Cykloakce na Moravských vinařských stezkách 2013 Během celého roku můžete na Moravských vinařských stezkách navštívit desítky kulturních i sportovních akcí. Na kole, pěšky, do sklepů, do vinohradů, k památkám, prostě všude, kam vás napadne. Jezdíte rádi na kole? Právě pro vás je připraven seriál cykloturistických akcí s názvem KRAJEM VÍNA. Díky němu poznáte ze sedla všechny vinařské podoblasti jižní Moravy, vinaře a vydáte se pěšinkami vinohradů, abyste si užili nádhernou přírodu a krajinu jižní Moravy.

Čejkovická vinná stezka

KDY: 6.4.
KDE: Čejkovice
WWW: www.vinozcejkovic.cz
V prostředí svých vinic se Vám představí 30 čejkovických vinařů. Budete moci ochutnat vína ročníku 2012 přímo ve vinicích, odkud vzešly. Akce pro pěší i cykloturisty. Nechte se unášet nádhernou krajinou vinic a výborných vín.


Z kopca do kopca

KDY: 20.4.
KDE: Vrbice
WWW: www.modrehory.cz
Po dlouhém zvažování, který dopravní prostředek je možné zvolit pro cestování za jedinečnými vrbeckými víny, vyšla jako ideální koloběžka. Po absolvování závodů v jedinečné sklepní lokalitě Stráž, budou návštěvníkům k dispozici otevřené sklepy.


KRAJEM VÍNA 2013 - Na kole vinohrady Uherskohradišťska

KDY: 27.4.
KDE: Uherské Hradiště
WWW: www.uherske-hradiste.cz
Registrace účastníků začne v 8.30 hod. na Masarykově náměstí. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy vedoucí přes oblast Uherskohradišťska a Uherskobrodska. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o zajímavé „dojezdové“ ceny.


Tour de vinohrad

KDY: 1.5.
KDE: Mikulčice
WWW: www.vinobartonik.cz
Poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic a blízkého okolí spojený s řízenou degustací v archivním sklepě.


Otevírání Lichtenštejnských stezek

KDY: 4.5.
KDE: Poštorná, kostel Navšívení Panny Marie
WWW: www.stezky.com
V sobotu 4. května budou již podeváté slavnostně otevřeny Lichtenštejnské stezky. Připraveny pro vás budou opět dvě cyklistické trasy - ta delší povede i rakouským územím. Zahajte cyklistickou sezónu na Lichtenštejnských stezkách a poznejte místní památky.


Ze sklípku až na Maják

KDY: 11.5.
KDE: Zaječí
WWW: www.vinarstvinosreti.cz
Cyklistický závod Ze sklípku až na maják je zábavná cyklistická vyjížďka po okolních rozhlednách ve Starovičkách, Velkých Pavlovicích, Bořeticích a Velkých Bílovicích zakončená na rozhledně Maják v Zaječí. Součástí vyjížďky bude i návštěva vinných sklípků. Každý z účastníků obdrží pamětní kartu.


Otevření vinařské stezky v Šardicích

KDY: 12.5.
KDE: Šardice, Rezidence
WWW: www.vinzesardic.cz
Cyklistickou vyjžďku po místní vinařské stezce v Šardicích si můžete užít v neděli 12 května odpoledne. Trasa vás provede po nejzajímavějších místech Šardic a jejich okolí. Na závěr se můžete těšit na posezení ve sklepě a dobré víno.


KRAJEM VÍNA 2013 - Májové putování Modrými Horami a okolím

KDY: 18.5.
KDE: Velké Pavlovice, u sokolovny
WWW: www.vinarske.stezky.cz
Třetí květnovou sobotu jsme pro vás v Modrých Horách a okolí připravili od 9 hodin jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách.


Vinařský triatlon

KDY: 1.6.
KDE: Němčičky
WWW: www.sportnemcicky.cz
V obci Modrých Hor Němčičkách můžete prokázat své zdatnosti v cyklistice, plavání a běhu. Akce bude zakončena ochutnávkou místních vín a jídel.


KRAJEM VÍNA 2013 - Po vinařských stezkách s Českým rozhlasem Brno

KDY: 8.6.
KDE: Strážnice, nám. Svobody
WWW: www.vinarske.stezky.cz
Druhou červnovou sobotu jsme pro vás v okolí hlavního města folklóru a dobrého vína - Strážnice - připravili jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru mezi vinicemi, objevit tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality a vyhrát zajímavé ceny. V cíli výletu se můžete těšit na pohodové posezení u cimbálky a ochutnávku vín v pohádkovém areálu petrovských Plžů.


Velké letní chutnání pěšky i na kole

KDY: 22.6.
KDE: Valtice
WWW: www.vsvaltice.cz
Výlet na kolech, soutěže o nejrychleji dosažený vrchol, odpolední volná degustace a chutnání vín v Zámeckém sklepě.


Vinařská "50" - Author Znovín Cup

KDY: 29.6.
KDE: Šatov
WWW: www.vinarska50.cz
Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesovitě a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje vede trasa cyklistického závodu, který si v minulých letech získal nebývalou popularitu. Start je 29. 6. 2013 v 9.30 hodin.


Expedice krajem André 2013

KDY: 29.6.
KDE: Hustopeče
WWW: www.hustopece-city.cz
Putování po vinařské stezce krajem, kde vznikla odrůda André. Stezka nabízí na 10 zastavení. Bohatý doprovodný program s možností ochutnávek vína a jiných krajových specialit. Soutěž o ceny pro děti i dospělé. Na cestě dlouhé cca 40 kilometrů čeká na cyklisty bohatý gastronomický program.


Kolem-Horem-Dolem

KDY: 5.7.
KDE: Velké Pavlovice
WWW: www.velke-pavlovice.cz
Krajina v okolí Velkých Pavlovic není v žádném případě placka! Dozrávají zde přeci hrozny, z nichž se rodí vyhlášená vína, a těm se daří právě na svazích a stráních nekonečné řady kopců, nejlépe otočených k jihu, čímž je mýtus o pohodových rovinkách šmahem smeten ze stolu. Začátek v 11 hod.


KRAJEM VÍNA 2013 - Letní putování po vinařských stezkách Valticka

KDY: 3.8.
KDE: Valtice, nám. Svobody
WWW: www.vinarske.stezky.cz
První sobotu v srpnu jsme pro vás v okolí hlavního města vína - Valtic - připravili jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru Lednicko-valtického areálu, objevit tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality a vyhrát zajímavé ceny. V cíli výletu se můžete těšit na pohodové posezení v areálu valtického zámku při příležitosti konání Valtických vinařských slavností.


Ždánický histopedál

KDY: 17.8.
KDE: Ždánice, zámecký park
WWW: www.muzdanice.cz
Přijďte na setkání milovníků historických kol se soužěžní jízdou elegance, dětskou jízdou zručnosti a odpolední pohodovou jízdou do Lovčic.


Cykloturistický výjezd vinorodou jižní Moravou - 2. ročník

KDY: 31.8.
KDE: Zaječí
WWW: www.vinarstvisabata.cz
Druhý ročník cykloturistického výjezdu vinicemi a krajem Lednicko–valtického areálu. Start v 10.00 hod. z Vinařství Šabata s.r.o. Délka trasy - 50 km rovinatým terénem. Od 18 hod. řízená degustace vín.


Putování za burčákem po Modrých Horách 2013

KDY: 7.9.
KDE: Velké Pavlovice
WWW: www.modrehory.cz
Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice. Projeďte krásami a zajímavostmi Modrých Hor a ochutnejte výborné burčáky. Start v 9. hod. u rozhledny Slunečná a cíl Vrbice. Od 18. hod. se koná Zarážení hory ve Vrbici.


Turistický pochod znojemským Podyjím

KDY: 7.9.
KDE: Znojmo
WWW: www.znojmocity.cz
17.ročník turistického pochodu vedou Národním parkem Podyjí. Pěší trasy od 2 do 40 km, cyklotrasy 32 a 50 km. Pěší trasy od 2 do 40 km, cyklotrasy 32 a 50 km.


Valtické cyklobraní

KDY: 14.9.
KDE: Valtice
WWW: www.kolopro.cz
Třetí ročník cyklistického závodu po stezkách Lednicko-vlatického areálu a rakouského příhraničí s názvem Valtické Cyklobraní je součástí seriálu Kolo pro život. Zúčastnit se mohou cyklisté různých věkových kategorií a připraveny jsou i doprovodné soutěže, jako je soutěž ve šlapání hroznů, v tahání koštýře a těšit se můžete i na ochutnávku místních specialit.


Cyklomaraton "Mezi vinohrady"

KDY: 14.9.
KDE: Němčičky
WWW: www.sportnemcicky.cz
Přijeďte si zazávodit do Modrých Hor. Prezence již od 7:30 hod. Areál u koupaliště v Němčičkách.


KRAJEM VÍNA 2013 - Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska

KDY: 21.9.
KDE: Znojmo, Loucký klášter
WWW: www.vinarske.stezky.cz
Předposlední sobotu v září jsme pro vás ve Znojmě a okolí připravili jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru podzimu mezi vinicemi, objevit tajemství vinných sklepů, ochutnat místní speciality a vyhrát zajímavé ceny.


O zlatý hrozen jižní Moravy

KDY: 28.9.
KDE: Břeclav, ZŠ Kuplova-Sovadinova
WWW: www.klubturistu.cz
Již po sedmatřicáté se všichni turisté i cyklisté mohou vypravit na poznávací pochod nebo jízdu po Břeclavi a jejím okolí. Trasy určené různým věkovým i výkonnostním kategoriím v délce od 8 do 50 kilometrů vás provedou zejména nádherným prosředím Lednicko-valtického areálu.


KRAJEM VÍNA 2013 - Na kole vinohrady Uherskohradišťska

KDY: 5.10.
KDE: Uherské Hradiště
WWW: www.uherske-hradiste.cz
Registrace účastníků začne v 8.30 hod. na Masarykově náměstí. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy vedoucí přes oblast Uherskohradišťska a Uherskobrodska. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program.


Pochod slováckými vinohrady

KDY: 5.10.
KDE: Hodonín
WWW: www.turistihodonin.webnode.cz
Oblíbená turistická akce Pochod slováckými vinohrady má před sebou již 37. ročník a i tentokrát nabídne návštěvníkům trasy různých délek určené jak zdatným turistům, tak rodičům s dětmi. Trasy jsou vedeny z Hodonína a provedou vás poli, lesy i areály vinných sklepů v Dolních Bojanovicích, Josefově, Starém a Novém Poddvorově a Prušánkách.


Divácké putování Maryša

KDY: 19.10.
KDE: Hustopeče, městská sportovní hala
WWW: www.kct.cz
Vydejte se na Světový den chůze do malebného kraje bratří Mrštíků. Pro pěší turisty budou připraveny trasy v délce od 4 do 42 kilometrů a cyklisté mohou volit mezi trasami dlouhými 30,50,70 a 100 kilometrů


www.stezky.cz, 17.03.2013
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -