Cyklojízda Tour de Labe

......................................................................................................................................
Cyklojízda Tour de Labe Již zítra startuje v Děčíně česko-německá cyklojízda Tour de Labe. Mezinárodní peloton absolvuje během pěti dnů mezi Děčínem a německým Magdeburgem trasu dlouho 358 kilometrů. Cyklojízda je dalším z řady projektů přeshraniční spolupráce. „Loňský rok jsme Tour de Labe vedli z velké většiny po české části Labské stezky, takže tentokrát je na řadě úsek německý,“ říká Ondřej Fábera, koordinátor Labské stezky z Nadace Partnerství, která společně s partnery z Rotary Clubu cyklojízdu organizuje.

Peloton cyklojízdy, k němuž se na úvodní část z Děčína do Bad Schandau připojí mimo jiné i náměstek primátora města Děčína Miroslav Samler a celou trasu absolvuje i místostarosta Litoměřic Jaroslav Tvrdík, startuje v Děčíně od odpočívky pod zámkem v pátek v půl osmé ráno.
Během pěti dnů se zástupci Nadace Partnerství, Rotary Clubu, českých cyklokoordinátorů, měst a dalších partnerů setkají se zástupci německých měst a obcí ležících na Labské stezce.

Jedním z hlavních cílů cyklojízdy je totiž kromě výměny zkušeností a dobrých příkladů také upevnění vztahů mezi koordinátory Labské stezky v České republice a Německu, tedy Nadací Partnerství, Tourismusverband Sächsische Schweiz a Magdeburger Tourismusverband Elbe-Börde-Heide e.V. Všechny tři organizace se snaží propagovat Labskou stezku jako vhodnou spojnici mezi obcemi a místy pro pravidelné uživatele bezmotorové dopravy – cyklisty, in-line bruslaři i pěší turisty a upozorňovat na nutnost vybudování dalších bezpečných úseků. U nás je například v letošním roce připravována stavba dalších úseků v okolí Velkého Března a Litoměřic, z Horních Počapel do Zelčína a mezi Kostelcem nad Labem a Čelákovicemi. Výsledkem by tak mělo být celkem více než 50 kilometrů nových bezpečných úseků na Labské stezce.

Labská stezka patří mezi páteřní cyklistické trasy evropského významu a její podstatná část vede i přes Českou republiku. V Německu je jednou z nejnavštěvovanějších stezek a zároveň součástí sítě evropských tras Eurovelo, u nás její rozvoj začíná nabírat na intenzitě,“ vysvětluje Ondřej Fábera s tím, že nově budované úseky přilákají další české a zvláště zahraniční cyklisty. Zatraktivnit pobyt na stezce by měly i nové Labské pasy, které budou sloužit jako praktický průvodce po stezce. Návštěvníci do nich mohou sbírat razítka z objektů s certifikací Cyklisté vítáni a vyhrát zajímavé ceny. Jako motiv na razítka do pasu byl zvolen známý uprchlík z pražské ZOO, lachtan Gaston, který se po Vltavě a Labi vydal do Německa při povodních v roce 2002.


Nadace partnerství, 01.07.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -