13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s Cykloknihami

......................................................................................................................................
13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s Cykloknihami Na loňském Cyklovíkendu na Křivoklátsku organizátoři slíbili pro letošek jižní Čechy. Hlavně proto, aby tam nebyly tak velké kopce jako kolem Berounky. První dodrželi – jižní Čechy letos budou, druhé dodržet nešlo – na absolutní rovinku zapomeňte. Směrem do vnitrozemí je sice terén placatější, záda mu však kryje podhůří Šumavy. Kraj je to ale parádní, říká se mu Zahrada jižních Čech. Názvy míst jako zámek Kratochvíle, poutní kostel Lomec, Holašovice zapsané do seznamu UNESCO, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Kleť – mluví za vše. Samotné Netolice jsou obklopeny rybníky a u jednoho z nich, u rybníku Podroužek, bude mít tato cykloturistická akce základnu.
Netolice leží na poloviční cestě z Českých Budějovic do Prachatic. Historické jádro města je od roku 1994 vyhlášeno městskou památkovou zónou. Zajímavostí města jsou i tři šikmé věže a vodopády pod rybníkem Mnich. V Netolicích každoročně pořádají cykloakci „Kolem kolem Netolic“ a pro svou vstřícnost k turistům na kole kandidují na titul: Hlavní město jihočeské cykloturistiky.

Termín:
Pátek až neděle 17.–19. června 2011

Místo:
Jižní Čechy – NETOLICE – autocamp Podroužek
Autocamp Podroužek leží cca 1 km jižně od centra Netolic směrem na Lhenice. Obrovskou ceduli po pravé straně silnice nelze minout.
Místa na stanování je hodně, tábořit se bude na břehu rybníka Podroužek, ve kterém je možnost koupání. Auta je možno zaparkovat přímo u stanů.
Poplatek za osobu: dospělí – 45 Kč; děti 7–15 let – 25 Kč; děti do 6 let (včetně) – 0 Kč
Poplatek za stan: jednotná cena pro všechny druhy stanů – 45 Kč
Poplatek za auto: naše akce je od tohoto poplatku osvobozena
Pes: zdarma
Vzdušné: poplatek městu Netolice – 10 Kč. Platí jen dospělí, nikoli děti a studenti.
Ceny se rozumí za jednu noc.
Veškeré hygienické zázemí kempu je pro účastníky akce k dispozici (sprchy jsou na mince).
V kempu je velký výběr ubytování pod střechou v několika typech chatek a také v ubytovně. Větší chatky mají své příslušenství (WC, umyvadlo se studenou vodou, kuchyňku), sprchy jsou společné. Ubytovna má sociální zařízení jen pro sebe. Malých chatek typu „pionýrský tábor“ bez příslušenství je hodně. Ceny jsou různé a počítají se vždy za celou chatku a noc. Nabídka a ceník jsou na internetových stránkách kempu na adrese: http://www.autocamp-podrouzek.cz/index.php. Zájemci mohou kontaktovat přímo provozovatelku kempu paní Mužíkovou na tel.: 388 324 468 nebo 606 793 430 a domluvit si ubytování s ní. Heslo: CYKLOVÍKEND.

Startovné:
0 Kč - jako každoročně se na této akci startovné neplatí. Lidé z obou pořádajících firem ji připravují pro své zákazníky (a nejen pro ně) s radostí a jsou spokojeni, když se jim akce líbí. Každý obdrží u prezentace tašku obsahující plánky tras, upomínkový list, poukázky na občerstvení (pivo, limo, klobása), vstupné na večerní promítání a k dispozici bude příležitostné razítko. Platí se pouze poplatky za nocování. Ty bude inkasovat provozovatel kempu při příjezdu.

Prezentace:
V pátek 17. června od 17.00 hodin do 22.00 hodin, případně v sobotu 18. června 2011 do 9.00 hodin.

Stravování:
13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s CykloknihamiÚčastníci si zajišťují sami. V sobotu v podvečer dostanou všichni zdarma opečenou klobásu a pivo, děti nealko. V kempu je dobrá restaurace s dostatečným výběrem jídel a s cenami, které se málokde už vidí. Pro večerní doplnění tekutin jsou k dispozici 4 druhy piva. V sezóně funguje v kempu i malá prodejna potravin, kde by měli mít ráno pečivo. Jinak obchody v centru Netolic jsou vzdálené cca 1 km.

Trasy:
Budou doporučeny, ale nikomu nebude nebráněno, aby si zvolil individuální. Není organizován žádný hromadný peloton. Trasy povedou idylickými jihočeskými vesničkami po vedlejších komunikacích a po cyklotrasách. Účastníci sobotní královské etapy se mohou těšit na horskou prémii první kategorie na Kleti (1083 m n. m.). Rozhledna je již po rekonstrukci otevřena.
Doporučuje se velká cykloturistická mapa Českobudějovicko č. 159 v měřítku 1:60 000 od vydavatelství SHOCART.

Večerní program:
Páteční večer vyplní reprodukovaná hudba a vzájemné popovídání účastníků, kteří se každoročně sjíždějí na tuto akci ze všech koutů vlasti a mnohdy se vidí jen jedenkrát do roka.
V sobotu večer se všichni přenesou z jižních Čech do horké Afriky a podívají se, jak se v ní jezdí na kole. Promítat a vyprávět bude ten nejzasvěcenější, ten, který ji celou projel: Honza Tomšíček. Vloni na podzim mu vyšlo už třetí vydání jeho knihy „Afrikou domů na kole“, kterou bude na místě prodávat a podepisovat.

Upozornění:
Je potřebné nahlásit svou účast pořadatelům předem (kvůli zajištění občerstvení apod.). Volejte na číslo: 325 551 962 nebo mailujte na adresu: obchod@sportarsenal.cz. Uveďte počet, kolik vás přijede. Nepřihlášení účastníci se vystavují nebezpečí, že na ně nezbyde občerstvení, plánky tras, diplom a podobně.
Po celou dobu srazu bude možnost zakoupit rozličné vybavení firmy Sport Arsenal za velice příznivé ceny.
Tento jediný víkend v roce budete mít také možnost zakoupit knížky z vydavatelství CYKLOKNIHY s neuvěřitelnou 50procentní slevou. Podmínkou ovšem je, že svůj požadavek nahlásíte předem, nejlépe mailem na adresu: redakce@cykloknihy.cz.Fotogalerie:

13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s Cykloknihami13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s Cykloknihami13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s Cykloknihami13. cyklovíkend se Sport Arsenalem a s CykloknihamiCykloknihy.cz, 10.06.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -