Cyklovýlety na Moravských vinařských stezkách 2011

......................................................................................................................................
Cyklovýlety na Moravských vinařských stezkách 2011 Na Moravských vinařských stezkách je celoročně rušno a jedna zajímavá akce střídá druhou. Co je pro Vás připraveno na druhou část tohoto roku, kdy dozrávají hrozny a začíná toužebně očekávané vinobraní se můžete dočíst v tomto článku.


20. srpna - Ždánický histopedál (Ždánice)
Přijeďte na setkání milovníků historických kol se soutěžní jízdou elegance, dětskou jízdou zručnosti a odpolední pohodovou jízdou do Dražůvek a Násedlovic. Od 7.30 se můžete hlásit do soutěže elegance, pokud budete oblečeni do dobového obleku s datem výroby do roku 1945 nebo do vydařené kopie. Již od osmi hodin pak začíná dětská jízda zručnosti. V půl desáté bude zahájen dopolední program ve ždánickém parku, ve kterém nebude chybět vyhlášení výsledků soutěží. Odpoledním vrcholem bude hromadná „pohodová“ jízda všech účastníků od Dražůvek do Násedlovic a večerní program završí taneční zábava v zámeckém parku.
Více na www.infocentrumzdanice.cz


20. srpna - Toulavý kilometr aneb sejdeme se u Rendez-vous (Břeclav)
Závěrečným dílem třídílné série výletů pořádaných Klubem český turistů vyvrcholí Toulavý kilometr u Rendez-vous v Lednicko-valtickém areálu. Podtitul akce tentokrát zní „dostaň se jak umíš k Rendez-vous mezi 13. a 16. hodinou a pokud se vám to podaří, budete na místě odměněni upomínkovými předměty a poslední částí hesla. Ti s vás, kteří budou znát celé heslo, obdrží památeční diplom.
Více na www.klubturistu.cz


3. září - Tour de burčák a Vinařské dny (Hodonín)
Tradiční cyklistická akce Tour de burčák ve znamení barev, chutí a vůní vinařského podzimu se letos přesouvá na Podluží. Atraktivní čtyřicetikilometrový okruh mezi keři dozrávajících hroznů doplní návštěvy u nejlepších vinařů regionu Podluží, u kterých budete moci ochutnat burčákový mok. Cyklovýlet startuje v deset hodin na Masarykově náměstí a provede vás mimo jiné vinohrady a sklepy Moravské Nové Vsi, Prušánek, Lužice, Dolních Bojanovic nebo Mutěnic, kde jsou tento den na programu také Mutěnické vinařské dny.
Více na www.vinarske.stezky.cz


3. září - Cyklovýlet regionů (Hevlín)
Cyklovýlet pro rekreační cyklisty nabídne čtyřicetikilometrovou trasu s atraktivními tématickými zastávkami na trase. Navštívit tak můžete krokodýlí farmu, Sportcentrum Šanov, lesní zámeček Emín, prohlédnete si soutok řek Dyje a Jevišovky a cyklistický den můžete zakončit v Hevlíně, kde bude připraven doprovodný kulturní program.
Více na www.hrusovansko.cz


10. září - Putování za burčákem po Modrých horách (Velké Pavlovice)
Poznejte krásy a zajímavosti regionu Modré hory z cyklistického sedla. Start čtvrtého ročníku Putování za burčákem po Modrých horách je naplánován na 9 hodinu u rozhledny Slunečná a na trasu můžete vyrazit jak na kole, tak i pěšky. Otevřeno bude pro vás hned několik sklepů, ve kterých ochutnáte modrohorské burčáky přímo od pramene v obcích Velké Pavlovice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a Vrbice.
Více na www.modrehory.cz


17. září - Cyklomaraton mezi vinohrady (Němčičky)
Také patříte mezi ty, kteří si myslí, že je jižní Morava jedna velká rovina? Že je zemědělský kraj nudný, nezábavný, vhodný jen na cyklistické rodinné vyjížďky? Cyklomaraton v okolí Němčiček vás přesvědčí o opaku. Trať cyklistického maratonu Mezi vinohrady je plná nekonečných stoupání, divokých sjezdů i úžasných přírodních scenérií, které umocní právě dozrávající hrozny. Jenže na prohlížení krajiny nejspíš nezbudou síly. Převýšení celkem 900 m na 42 km dlouhé trati je velkou výzvou pro všechny nadšence horských kol. Prezentace účastníků začíná již v 7.30 ve sportovním areálu Němčičky.
Více na www.sportnemcicky.cz


24. září - O Zlatý hrozen jižní Moravy (Břeclav)
Již po pětatřicáté se všichni turisté i cyklisté mohou vypravit na poznávací pochod nebo jízdu po Břeclavi a jejím okolí. Jedna z tras tentokrát povede i přes Rakouské území a zpět přes pomník bitvy na Moravském poli. V nabídce bude celkem sedm okruhů pro pěší turisty od 8 do 46 kilometrů a šest cyklistických tras v délce od 46 do 77 kilometrů.
Více na www.klubturistu.cz


1. října - Na kole vinohrady (Uherské Hradiště)
Zavírání cyklistických stezek na Uherskohradišťsku proběhne letos již popáté, a to v sobotu 1. října. Registrace účastníků akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska bude probíhat od 9 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Jako obvykle budou cyklisté moci vybírat z několika tras různých délek a náročnosti. Odpolední program na Masarykově náměstí bude plný koncertů, soutěží a dalších doprovodných akcí, ze kterých si každý vybere to své.
Více na www.uherske-hradiste.cz


8. října - Pochod slováckými vinohrady (Hodonín, Rohatec, Mutěnice)
Oblíbená turistická akce Pochod slováckými vinohrady má před sebou již 35. ročník a i tentokrát nabídne návštěvníkům tři trasy různých délek. Nejkratší devítikilometrová trasa je určena především rodičům s dětmi a startuje se na ni od 8 hodin u železniční zastávky Mutěnice. Další dvě trasy se startem na železniční stanici Rohatec jsou dlouhé 17 a 25 kilometrů a jejich cílem bude v Mutěnicích. Na návštěvníky čekají také ochutnávky burčáků a vín místních vinařů. V loňském roce se pochodu zúčastnilo celkem více jak tři a půl tisíce turistů, a vzhledem k tomu, že i letos je očekávána podobná účast, mohou návštěvníci využít speciální vlaky Českých drah.
Více na turistihodonin.webnode.cz


8. října - Běh za bořetickým burčákem (Bořetice)
Ve Svobodné spolkové republice Kraví hora se můžete zúčastnit již jedenáctého ročníku sportovně-recesistické akce Běh za bořetickým burčákem. Hlavní závod povede již tradičně bořetickým a velkopavlovickým sklepním areálem a jeho délka bude 10 kilometrů. Součástí programu bude hned několik běhů pro malé i velké a pro zájemce bude připravena i prohlídka areálu sklepů, sídla vlády Kravihorské republiky a kanceláře prezidenta s odborným průvodcem a výkladem.
Více na www.republikakravihora.cz


17. listopadu - Podzimní šlapka 2011 (Velké Pavlovice)
Druhý ročník Podzimní šlapky uzavře letošní turistickou sezónu v Modrých horách. Přidejte se k cyklistům i pěším, kteří stráví sobotní den na trase svátečního výšlapu. Samozřejmostí bude svařák a další lahůdky pro účastníky, kteří budou mít na výběr z několika různě dlouhých tras. Cyklistický i pěší výlet startuje v 10 hodin před prodejnou Velo sport na Hlavní ulici ve Velkých Pavlovicích.
Více na www.velke-pavlovice.cz


www.stezky.cz, 03.08.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -