Do práce na kole

......................................................................................................................................
Do práce na kole V Brně se najelo 55.000 kilometrů do práce na kole – hlásí kampaň iniciativy Auto*Mat a Nadace Partnerství
S koncem května skončila soutěžní část celonárodní kampaně Do práce na kole, které se zúčastnilo téměř 2500 soutěžících. V Brně se do kampaně zapojilo ve 102 týmech celkem 309 účastníků, kteří během měsíce května celkově najezdili do práce na kole 55 000 kilometrů. Vyhlášení výsledků všech kategorií proběhne ve čtvrtek 7. června od 18.00 u cyklostezky na Modřice v areálu U Trabanta. Pořadatel kampaně, Nadace Partnerství, vylosuje nejenom vítězné týmy pravidelné dojížďky, ale také vítěze soutěže kreativity, nejlepší návrh cykloopatření a cyklozaměstnavatele roku 2012. 

„Více než tři stovky účastníků brněnské kampaně jsou pro nás takovým signálem, že o zlepšení podmínek pro cyklistiku ve městě je zájem,“ říká za pořádající Nadaci Partnerství koordinátor kampaně Jiří Jedlička. Kampaň Do práce na kole probíhala během měsíce května v Praze, Brně, Liberci a Pardubicích a celkem se do ní zapojilo téměř 2500 cyklistů. „V Brně kampaň probíhala vůbec poprvé, takže jsme byli sami zvědaví, s jakým úspěchem nebo neúspěchem se setká. Více jak tři stovky lidí a stovku týmů považujeme za úspěch,“ doplňuje ho tiskový mluvčí kampaně Martin Gillár.

Pořadatelé připravili pro soutěžící více kategorií. Hlavní kategorií byla soutěž v pravidelnosti jízdy na kole do práce. „Každý tým, který v květnu překonal hranici 66 procent cest do práce na kole, bude zařazen do slosování o spoustu zajímavých cen,“ říká Jiří Jedlička s tím, že tuto hranici nakonec pokořilo 66 týmů. Další kategorie budou hodnotit odborné komise. Soutěž o nejlepší návrh cykloopatření podpořil i náměstek primátora Robert Kotzian, který přislíbil předat vítězný návrh odboru dopravy k projednání.

„Jedním z cílů kampaně je i motivovat firmy, aby zlepšily podmínky pro své zaměstnance, kteří jezdí do práce na kole. I proto je jednou z důležitých kategorií Cyklozaměstnavatel roku 2012,“ vysvětluje Jedlička s tím, že každý tým měl možnost ohodnotit svou firmu pomocí formuláře na internetu. Soutěžící měli možnost projevit i svou tvořivost a poslat své návrhy do soutěže kreativity. „Sešlo se nám zde několik hezkých videí i fotek, které ohodnotí komise a vybere ten nejlepší návrh,“ doplňuje Gillár.

Losování a vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 7. června v areálu U Trabanta na cyklostezce nedaleko obchodního domu IKEA. „Na vyhlášení zveme nejenom samotné účastníky a partnery kampaně, ale všechny, kteří mají o cyklistiku ve městech i mimo ně zájem,“ zve Martin Gillár. Na vítězné týmy i jednotlivce čekají například cyklodresy vinařských stezek, helmy Nutcase, poukazy na odběr zboží ve Velo Hanák a Pepe bike, balíček od Vinotéky Fany, poukazy na Turbomošty, bedny Hostětínského moštu, vstupenky do zařízení firmy Starez sport, do vily Tugendhat nebo na hrad Špilberk i poukazy na kurzy Bikeškoly.


www.www.dopracenakole.net, 05.06.2012
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -