Evropský týden mobility a Evropský den bez aut

......................................................................................................................................
Evropský týden mobility a Evropský den bez aut V roce 2007 se města v ČR opět zapojí do celoevropské akce „Evropský týden mobility“ (16. - 22. září) a „Evropský den bez aut“ (22. září), která se letos bude v Evropě konat už pošesté. Obě osvětové a propagační akce mají v evropských městech podpořit přijatelnější způsoby dopravy a napomoci při omezování individuální automobilové dopravy ve městech.


Zúčastněte se i vy Evropského týdne mobility v některém z těchto měst:
Boskovice, Brno, Břeclav, České Budějovice, Dečín, Desná, Frýdek-Místek, Havířov, Hlinsko, Hlučín, Hodonín, Hořice, Hradec Králové, Hranice, Hroznová Lhota, Cheb, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Jilemnice, Kadaň, Karlovy Vary, Karviná, Kostelec nad Orlicí, Kralupy nad Vltavou, Kroměříž, Letovice, Litoměřice, Lipník nad Bečvou, Luhačovice, Moravská Třebová, Olomouc, Orlová, Ostrava, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Praha, Prachatice, Přerov, Přeštice, Příbor, Příbram, Říčany, Semice, Strakonice, Sušice, Tábor, Telč, Třebíč, Třeboň, Třinec, Turnov, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Velké Meziříčí, Velký Beranov, Vsetín , Zábřeh a Zlín.

..či Evropského dne bez aut ve městech:
Bolatice, Bystřice nad Pernštejnem, Česká Lípa, Domažlice, Havlíčkův Brod, Holešov, Kopřivnice, Nové Město nad Metují, Prostějov, Rumburk, Sokolov, Stříbro a Znojmo.

Pokud chcete získat více informací o programu ve vašem městě, obraťte se na místní koordinátory kampaně. A zde najdete stručný popis toho, co se bude v Evropském týdnu mobility a Evropském dni bez aut ve městech dít: Celkový program

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut 2007Mnoho našich měst má problémy se stále rostoucí automobilovou dopravou a se znečištěným ovzduším a hlukem, který nárůst dopravy přináší. I proto města a obce, které realizují proces uplatňování principů udržitelného rozvoje na místní úrovni – místní Agendu 21 – vyhlásila udržitelnou a bezpečnou dopravu tématem roku 2007. A právě světová kampaň Evropský týden mobility a Evropský den bez aut (ETM a EDBA) pomáhá propagovat veřejnou dopravu, jízdu na kole a chůzi.

Ministerstvo životního prostředí koordinuje ETM a EDBA v rámci České republiky ve spolupráci s Evropskou komisí. V rámci Evropského týdne mobility se ve městech nabízejí občanům různé akce, zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu (cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro občany s hendikepem, výlety historickou tramvají, semináře, akce na dětském dopravním hřišti apod.). Dne 22. září (Evropský den bez aut) by měla být část města uzavřena automobilové dopravě (plocha dle výběru – ulice, náměstí, oblast před školou) a tento den se pořádají akce, zaměřené podle tématu Evropského týdne mobility.

V letošním roce se kampaň zaměřuje na téma: „Ulice pro lidi“, což znamená snahu, aby se do ulic měst vrátil život a aby se lidé na ulicích cítili bezpečně (proto akci podporuje i Ministerstvo vnitra). Města měla také měla na ulicích dát více prostoru chodcům, cyklistům a veřejné dopravě namísto automobilové dopravy. Evropský den bez aut spolu s Evropským týdnem mobility přinesou občanům měst užitek i v dlouhodobé perspektivě, protože ve svých důsledcích pomáhají uskutečnit programy či opatření, které se v řadě měst předtím nedařilo prosadit. Mohou také zlepšit zpětnou vazbu mezi občany a městským úřadem.


Národní koordinátorkou ETM a EDBA pro ČR je Mgr. Eva Veverková (odbor vnějších vztahů MŽP, tel.: 267 122 139, eva_veverkova@env.cz).


Jiří Pouč, 18.09.2007
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Rady a tipy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -