Expedice Krajem André 2008

......................................................................................................................................
Expedice Krajem André 2008 Jihomoravská města a obce Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice a Vrbice pořádají v sobotu 28. června III.ročník cyklovýletu s názvem Expedice Krajem André 2008.
Start je v 9.00 hodin v Hustopečích v kempu Formanka, nebo ve Vrbici ve sklepích Na Stráži. Cyklovýlet se dá absolvovat oběma směry. Trasa je středně náročná a měří 19 km.
Po zaplacení účastnického poplatku (150 korun pro dospělé a 70 korun pro děti) obdrží všichni cyklisté startovací balíček s drobnými dárky.

V každé obci na trase cyklostezky (Hustopeče, Starovičky, Velké Pavlovice, Bořetice a Vrbice) budou připravena dvě razítkovací místa. Pokud se Vám podaří nasbírat do Průkazu účastníka Expedice Krajem André všech deset razítek, obdržíte v cílovém stanovišti diplom a malé překvapení.
Návštěvníky čeká také zajímavý doprovodný program plný ochutnávek vína a místních kulinářských specialit, soutěže o ceny a živá hudba.

Během cesty čeká návštěvníky několik zajímavostí. Na cestě stojí dvě dřevěné rozhledny - ve Starovičkách (vysoká 7 metrů s plošinou ve výšce 3 metry nad zemí) a Bořeticích (vysoká 12 metrů, nabízí pohled na Pálavu a na Novomlýnské nádrže). V Hustopečích je možné navštívit Vinařské muzeum, ve Velkých Pavlovicích recesistickou vinařskou Republiku Kraví hora a Šlechtitelskou vinařskou stanici. Ve Vrbici budou otevřeny unikátní pískovcové sklepy.

Expedice dostala název po odrůdě vína, která má původ ve Velkých Pavlovicích a vznikla křížením Frankovky a Svatovavřineckého.


Tento projekt se koná za podpory Vinařského fondu a pod záštitou 1.náměstka hejtmana JMK Ing. Milana Venclíka


www.hustopecsko.net, 25.06.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Výbava na cesty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -