Jedna Evropa, dvě země, tři města a soutoky čtyř řek

......................................................................................................................................
Jedna Evropa, dvě země, tři města a soutoky čtyř řek Třicítka cyklistů z České republiky a Německa se v sobotu 23. dubna zúčastnila oficiální přeshraniční cyklojízdy na Děčínský Sněžník podél Labské stezky. Jízda, kterou pořádala obecně prospěšná společnost Partnerství v rámci projektu Labská stezka bez hranic, nesla podtitul Jedna Evropa, dvě země, tři města a soutoky čtyř řek.

„Motto programu Cíl 3 Česko – Sasko zní Hallo Nachbar – Ahoj sousede. Cílem naší jízdy bylo tedy mimo jiné i setkání cykloturistů – sousedů z Česka a Německa a výměna zkušeností z Labské stezky v česko-saském příhraničí,“ říká za Nadaci Partnerství Jakub Smolík. Ve třicetičlenném pelotonu tak byli i zástupci německé strany a společně s ostatními absolvovali výjezd na Děčínský Sněžník, průjezd údolím říčky Biela v česko-saském Švýcarsku až do města Königstein, odkud účastníci pokračovali po Labské stezce přes Bad Schandau až do Děčína.

Peloton se na své cestě zastavil například na rozhledně na Sněžníku, v návštěvnickém centru národního parku Saské Švýcarsko v Bad Schandau nebo v Asfaltovém kině – společném projektu studentů česko-německého gymnázia v Pirně. Účastníci cyklojízdy se dozvěděli také o nových úsecích v Ústeckém kraji a dalších česko-německých akcích v letošním roce.

„Jsem velmi rád, že i na českém území se podél Labe budují další bezpečné úseky stezky a že se dobrým tempem rozvíjejí služby pro cyklisty i pěší. Například cyklobusy jsou jednou ze služeb, které na Labskou stezku přilákají další cyklisty a zajistí také kvalitní komfort,“ říká jeden ze zahraničních účastníků jízdy, Chris Bergau z kanceláře poslance německého Bundestagu, Marca Wanderwitze.

„Již delší dobu se Nadace Partnerství snaží koordinovat dění na Labské stezce a iniciovat aktivity po celém toku řeky až do Německa. Díky výborným vztahům se zástupci Saska můžeme naše aktivity vzájemně propojovat a propagovat Labskou stezku i na mezinárodní úrovni,“ říká Daniel Mourek z naší nadace. „Touto jízdou jsme chtěli poukázat na atraktivní místa podél přítoků Labe v česko-německém příhraničí a na služby poskytované cykloturistům do hůře dostupných míst.“ I proto jsme využili služeb děčínské společnosti Cyklobus.eu, která nabízí dopravu na Sněžník jak z Děčína, tak ze saského Königsteinu. „Jak jsme se sami přesvědčili, jsou cyklobusy velmi oblíbenou a využívanou službou,“ dodává Mourek.


Jedna Evropa, dvě země, tři města a soutoky čtyř řek


Nadace Partnerství, 27.04.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -