Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 2012

......................................................................................................................................
Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 2012 Pro letošní rok připravila Nadace Partnerství ve spolupráci s partnery zbrusu nový seriál turistických výletů pro cyklisty a pěší s názvem KRAJEM VÍNA 2012. Tento seriál Vás postupně zavede do všech vinařských podoblastí jižní Moravy. Celkem čtyřikrát tak budete mít možnost s námi objevovat tajemství vinohradů a sklepních uliček vyhlášených vinařských regionů.

Každá z akcí nabídne více okruhů, ze kterých si vyberou jak sportovní cyklisté, tak méně zkušení nebo rodiče s dětmi. Na trase budou připravena vždy razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. V cíli každého z výletů budete odevzdáním soutěžního pasu s razítky zařazeni do slosování o cykloláhve, trička a další doplňky Moravských vinařských stezek.

Pokud se zúčastníte alespoň tří výletů z celkových čtyř seriálu Krajem vína, můžete vyhrát hlavní ceny seriálu, mezi něž patří horské kolo Amulet, cyklomapy pro smartphony a PC od SmartMaps nebo cyklodresy Moravských vinařských stezek.


Přehled akcí zařazených do seriálu KRAJEM VÍNA 2012:

Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 201219. května - KRAJEM VÍNA 2012 - Májové putování Modrými horami a okolím (Velké Pavlovice, od 9:00 hod.)

Třetí květnovou sobotu začíná první díl nového seriálu cykloturistických akcí s názvem Krajem vína. Během roku se uskuteční celkem 4 cyklistické akce, díky nimž budete moci ze sedla kola poznat každou vinařskou podoblast jižní Moravy. Přijeďte na Májové putování a užijte si jeden z nejkrásnějších vinařských regionů jižní Moravy. Cyklisté i pěší budou moci od 9 do 12 hodin vybírat ze dvou různě dlouhých okruhů v Modrých horách, které jsou vhodné jak pro sportovní cyklisty, tak pro rodiny s dětmi. Zároveň je pro účastníky připravena soutěž o zajímavé ceny a těšit se můžete i na odpolední košt vín v Němčičkách a večerní setkání mužáckých sborů u rozhledny ve Velkých Pavlovicích.
Blíže viz.: Májové putování Modrými horami a okolím


Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 20129. června - KRAJEM VÍNA 2012 - Po vinařských stezkách s Českým rozhlasem Brno (Mikulov, od 9:00 hod.)

Druhou červnovou sobotu pro vás v okolí města s vůní jihu - Mikulova - připravuje Nadace Partnerství ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno a městem Mikulov jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru mezi vinicemi, objevit tajemství zdejších sklepů a vyhrát zajímavé ceny.


Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 201228. července - KRAJEM VÍNA 2012 - Letní putování po vinařských stezkách Kyjovského Slovácka (Kyjov, od 9:00 hod.)

Poslední sobotu v červenci pro vás v Kyjově a okolí připravuje Nadace Partnerství jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru léta mezi vinicemi, objevit tajemství zdejších vinných sklepů a vyhrát zajímavou cenu. V cíli vás čekají otevřené sklepy v Šardicích!


Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 201222. září - KRAJEM VÍNA 2012 - Tour de burčák na Znojemsku (Znojmo, od 9:00 hod.)

Předposlední sobotu v září jsme pro vás ve Znojmě a okolí připravili od 10h jeden z nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budou moci zdatní turisté i rodiny s dětmi zažít atmosféru podzimu mezi vinicemi, objevit tajemství zdejších vinných sklepů a vyhrát zajímavou cenu.


Kalendář akcí na Moravských vinařských stezkách 20126. října - Na kole vinohrady (Uherské Hradiště, od 8:30 hod.)

Registrace účastníků začne v 8:30 hod. na Masarykově náměstí. Po zahájení se odstartují jednotlivé trasy, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o „dojezdové“ ceny. Cyklisté mohou vybírat z pěti vyznačených tratí různé délky a náročnosti. Tři z nich jsou pojmenovány podle odrůdy vína typického pro danou oblast (Stezka Rulandského bílého, Muškátu moravského a Blatnického roháče), Stezka Velehradská a Stezka Za Moravú je určená hlavně rodinám s dětmi nebo méně náročným jezdcům. Akci už tradičně připravuje Městské informační centrum v Uherském Hradišti, součást sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko.
Blíže viz.: www.uherske-hradiste.cz


www.vinarske.stezky.cz, 28.05.2012
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -