Mlynářská cyklotrasa zahájí sezónu výletem a akcí na hustopečském zámku

......................................................................................................................................
Mlynářská cyklotrasa zahájí sezónu výletem a akcí na hustopečském zámku Již do třetího ročníku své existence vstupuje regionální cyklotrasa „Po stopách využívání vodní a větrné energie“ propojující místa zachovalých i už neexistujících vodních a větrných mlýnů na Hranicku.
I letos proběhne několik akcí, které umožní zájemcům nejen strávit příjemné chvíle v sedle bicyklu, ale také navštívit řadu mlýnů a jiných památek, zasoutěžit si, či se zúčastnit zajímavých kulturních akcí.


Úvodním podnikem bude tradiční Zahájení sezóny, které proběhne v sobotu 5. dubna a nabídne zájemcům den plný zábavy zakončený akcí na hustopečském zámku. Po srazu na Šromotově náměstí vyrazí cyklisté v 9.30 hod. na cyklovýlet, nebude chybět zastávka na lázeňské kolonádě v Teplicích n.B., prohlídka větrného mlýna ve Skaličce, přejezd Bečvy po obnovené lávce Na Kačeně a občerstvení v hospůdce ve Špičkách. Po příjezdu do Hustopeč okolo 12 hod. čeká účastníky a další zájemce program na zámeckém nádvoří. Kromě oběda, jehož podoba bude jistě pro všechny cyklisty příjemným překvapením, se na pódiu předvedou mažoretky, lidový vypravěč a vystoupení místní scholy, od 14 hod. to pak bude koncert dechové hudby Partutovjanka.

Výletem bude rovněž oficiálně zahájen už třetí ročník celosezónní cyklistické soutěže Mlynářský krajánek, které se vloni zúčastnilo již na 90 cyklistů. Soutěž nabízí účastníkům kromě výhry mnoha věcných cen též možnost dozvědět se zábavnou formou něco o historii mlynářského řemesla na Hranicku. V Městském informačním centru na náměstí v Hranicích je již zdarma k dispozici aktuální soutěžní průkaz, do kterého účastník musí postupně nasbírat 8 kontrolních razítek z hospůdek po trase a především odpovědi na 13 mlynářských otázek, s nimiž pomohou informační tabule rozeseté po všech třech okruzích mlynářské cyklotrasy.

Tak jako loni mohou účastníci využít k soutěžení třech cyklistických výletů, které postupně obsáhnou celou cyklotrasu. 26. dubna to bude potštátský okruh, 24. května zavede výlet cyklisty až ke Starému Jičínu a na kácení máje do Ústí, 14. června pak bude zajímavým zpestřením zastávka na Pivních slavnostech v Bělotíně. Sezóna pak vyvrcholí 20. září na Slavnostním vyhlášení výsledků soutěže ve Skaličce, kde budou mimo jiné všichni účastníci pasováni za členy Cechu mlynářského regionu Hranicko. Podrobnosti o všech akcích zájemci naleznou na webu cyklotrasy www.regionhranicko.cz/cyklotrasa.POZVÁNKA NA ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2008 spojené s oficiálním vyhlášením již 3. ročníku celoroční cyklistické soutěže MLYNÁŘSKÝ KRAJÁNEK 2008.

Kdy: sobota 5.dubna 2008

Program:
9.30 Cyklistický výlet, odjezd ze Šromotova náměstí v Hranicích po trase cca 20 km: Hranice – Teplice n.B. (zastávka u pramene kyselky) – Ústí – Skalička (10.30 prohlídka mlýna) – přejezd Bečvy po lávce Na kačeně – Špičky (11.30 občerstvení) – Hran. Loučky – Hustopeče n.B.
!!! Možnost připojit se po trati !!! Na místě dostatek map, brožur a soutěžních průkazů !!! Po trati sběr prvních soutěžních razítek a odpovědí !!!
Od 12.00 Posezení s kulturním programem na nádvoří zámku Hustopeče nad Bečvou
- oběd, bohaté občerstvení
- lidový vypravěč Franta Uher
- vystoupení mažoretek
- dětská schola Hustopeče n.B.
- od 14.00h koncert dechové hudby Partutovjanka


Těšíme se na Vaši účast na této akci na území regionu Hranicko.
Více na www.regionhranicko.cz/cyklotrasa


Srdečně zve
Mgr. František Kopecký
Hlavní organizátor
Hranická rozvojová agentura, z.s.
+420605950263


Další akce:
26. dubna:
Cyklovýlet, potštátský okruh: Hranice – Olšovec – Potštát – Kyžlířov – Partutovice – Střítež – Olšovec - Hranice

24. května:
Cyklovýlet, hustopečský okruh Hranice - Špičky - Starojická Lhota - Hustopeče - kácení máje v Ústí
14. června:
Cyklovýlet, bělotínský okruh Hranice – Střítež – Bělotín (pivní slavnosti) – Polom/Kunčice – Špičky - Hranice
20. září:
Slavnostní vyhlášení výsledků Mlynářský krajánek 2008 Skalička


Mgr. František Kopecký, 01.04.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklostezky   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -