Na Plzeň po dálkových cyklotrasách

......................................................................................................................................
Na Plzeň po dálkových cyklotrasách O Labské či Dunajské cyklostezce už v Čechách slyšel skoro každý cyklista. Dálkové cyklotrasy existují ale také v ČR. Dvě z nich směřující na západ do Německa, vedou z Prahy přes Plzeň. Před pěti lety bylo dokončeno proznačení cyklotrasy Praha – Plzeň – Regensburg číslem 3. Panevropská cyklotrasa vedoucí přes Norimberk až do Paříže pak byla proznačena modrožlutým logem před rokem. Obliba dálkových cyklotras vzrůstá zejména v Německu a němečtí cyklisté čím dál častěji jezdí z Rakouska či Německa přes Plzeň a Prahu do Německa. I u nás stále více přibývá těch, kteří se vydávají „na vandr“ na dvou kolech. O trasách a zajímavostech na nich toho často moc nevědí.

Plzeň je strategickým místem na zmiňovaných dálkových trasách s množstvím památek i zajímavých přírodních oblastí a chráněných území. Ubytovací možnosti jsou široké vč. zařízení se značkou Cyklisté vítáni. Síť cyklostezek, která se stále rozšiřuje a propojuje, umožňuje již velice pohodlnou a bezpečnou cestu městem. Pod názvem „Na Plzeň, cyklisto, na Plzeň“, který je parafrází známého rčení, chce Plzeň upoutat pozornost jako cíl, či zastávka na obou dálkových cyklotrasách.

Na Plzeň po dálkových cyklotrasáchV sobotu 4. července ráno vyjeli na Plzeň tři skupinky cyklistů ze třech různých míst na trasách vzdálených od cílového města 90 -120 kilometrů - z Prahy Smíchova, z bavorského Furth im Waldu a ta poslední ze Železné na česko-německých hranicích v Českém lese. Cyklisté přespali na trase a v neděli po poledni se setkali v Plzni v areálu plzeňského pivovaru.
Cyklisté si v neděli prohlédli na kolech Plzeň, její památky i cyklostezky, v pondělí pak vyjeli do okrajových částí města, aby se na Plzeň podívali z rozhledny na Sylvánu a zastavili se u kolomazné pece a přírodních památek Doubí, Petrovka a Kamenný rybník.

Při společném setkání v Plzni se cyklisté shodli na tom, že obě mezinárodní trasy jsou velice zajímavé, se spoustou atraktivních míst na trase i v její blízkosti. Cyklisté z Prahy byli překvapeni kvalitou plzeňských cyklostezek.
Na Plzeň po dálkových cyklotrasáchPro německé účastníky z Furth im Waldu byla trasa velice zajímavá. Pochvalovali si návštěvu muzea řemesel s mlýnem na báby v Kolovči, kostela sv. Víta v Dobřanech a Meditační zahrady v Plzni.
Protože účastníci měli možnost jet jen jednu z tras, shodli se na tom, že by uvítali, kdyby se akce opakovala, aby si projeli i další úseky. Doprovod průvodce i výklad na trase činí cestu zajímavější, s předem připravenými informacemi si mezinárodní cyklotrasy do Plzně může projet také každý cyklista sám. Využít může tištěné průvodce, články z akce Na Plzeň, cyklisto, na Plzeň s praktickými informacemi a s množstvím fotografií.

Součástí projektu je informovat o mezinárodních cyklotrasách, které projíždějí Plzní, proto bude na portálu www.plzenskonakole.cz zveřejněna série reportáží o cestě po jednotlivých cyklotrasách do Plzně i po Plzni samotné, které mají sloužit jako inspirace i stručný cykloprůvodce pro individuální absolvování cesty.


Odkazy
První článek o cestě z Furth im Waldu do Plzně:
www.plzenskonakole.cz/cz/z-furth-im-waldu-do-plzne-po-mezinarodni-ct-545.htm

Pozvánka s přiloženým itinerářem akce:
www.plzenskonakole.cz/cz/vyje-te-s-nami-na-plzen-na-kole-po-dalkovych-cyklotrasach-537.htm


Kontakt:
Radka ŽÁKOVÁ (cykloRADKA),
tel.: 777 093 290,
e-mail: cykloradka@seznam.cz


Fotogalerie:

Na Plzeň po dálkových cyklotrasáchNa Plzeň po dálkových cyklotrasáchNa Plzeň po dálkových cyklotrasáchNa Plzeň po dálkových cyklotrasách


www.plzenskonakole.cz, 14.07.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
  Ubytování na trase:  vložit ubytování     
  Cykloservisy a cykloprodejny na trase:  vložit cykloservis     
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -