Patria Direct Jizerská 50

......................................................................................................................................
Patria Direct Jizerská 50 Necelé dva týdny nás dělí od startu známého závodu horské cyklistiky Patria Direct Jizerské 50, která proběhne 6. a 7. června 2008 v Jizerských horách.

Letošní ročník Cyklo Patria Direct Jizerské 50 připravil řadu novinek nejen pro závodníky, ale i pro diváky. Pro závodníky, kteří by neměli dost sil na trať dlouhou 60 kilometrů, organizátoři připravují o polovinu kratší verzi závodu. „Tato kratší trať snad potěší cyklisty a cyklistky, kteří mají z šedesátkové trasy příliš velký respekt. Myslím, že zkrácená trať na 26 kilometrů a již tradiční dětský závod podpoří náš záměr přilákat do Bedřichova nejen zkušené bikery, ale i cyklistky a jejich ratolesti,“ uvedl Marek Tesař, ředitel společnosti Mather Activation, která závod organizuje.

„Trať hlavního závodu bude kopírovat již osvědčenou trasu, ale byla odstraněna nejnebezpečnější místa,“ uvedl Marek Tesař. „Vynechali jsme nebezpečný sjezd k Rudolfovské přehrádce a vodní elektrárně. Trať jsme odklonili od Mlynářova kříže rovně směrem k Ruprechtickému lomu a před ním doprava, kolem bývalého loupežnického hrádku Jezdec, dolů ke kateřinskému učilišti a odtud již po silnici k odbočce na Javorový vrch. Vyhneme se tak nebezpečnému úseku do Rudolfova a také nebezpečnému nájezdu na hlavní silnici v běžném silničním provozu,“ upřesnil Martin Koucký ze SKI KLUBU Jizerská padesátka.
Další změna se týkala 19. kilometru, kde se vyjíždělo z lesa ze sedla Maliníku na silnici k České chalupě a zde na křižovatku silnic z Liberce do Bedřichova. Trať v tomto úseku povede po lesní cestě, a proto nebude nutné omezovat dopravu na této silnici.
Občerstvovací stanice budou na 18. kilometru na sedle Maliníku, na 40. kilometru na Hřebínku a na 54. kilometru opět na sedle Maliníku.

Do závodu se dá přihlásit pomocí on-line formuláře. „On-line formulář na našich stránkách je velmi pohodlný, a závodníkům to ušetří čas,“ říká Marek Tesař z organizačního týmu. „Všichni účastníci zimní Jizerské 50, kteří se postaví na start 60kilometrového cyklozávodu, získají titul Král Jizerských hor, diplom a pěkné ceny,“ dodává Marek Tesař.

I letos bude Jizerská 50 obohacena o zajímavý doprovodný program. Stalo se tradicí, že Cyklo Jizerskou 50 zahajuje prolog historických kol, který i letos odstartuje v pátek 6. června v 17 hodin na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci. Na trase Liberec–Jablonec–Bedřichov se i tentokrát sejdou známé tváře na bicyklech všeho druhu. Chybět samozřejmě nebude Josef Zimovčák se svým kostitřasem ani další milovníci kol. Sobotní odpoledne zakončí koncert přímo na stadionu v Bedřichově.


Osobnosti závodu
Patria Direct Jizerská 50Vyhrál nejtěžší cyklistický závod na světě. Běžně jezdí v nehostinných podmínkách Aljašky. Stal se prvním Čechem, který absolvoval australskou Crocodile Trophy. Jel vyprahlou buší až za padesátistupňových veder i mrazivou tundrou v - 50°. Ochutnal též MTB závod Transalp Challenge s celkovým převýšením více než 20 kilometrů a také nejdrsnější bikový závod planety Iditarod Trail Invitational. A za 2 týdny se postaví na start Cyklo Patria Direct Jizerské 50 a poměří tak své síly s ostatními závodníky. Milovník extrémní jízdy na kole Jan Kopka se stává dalším zajímavým účastníkem závodu, ve kterém se radost rodí z bolesti.
„Tady jsem doma, a tak si nemůžu nechat ujít závod v Jizerských horách, se kterými jsem tak spjatý. Jde o srdeční záležitost.“
„Jsme rádi, že Cyklo Jizerská 50 přilákala tak zajímavého závodníka, jakým Jan Kopka bezesporu je. Věříme, že pro něj se bude jednat o velmi kvalitní závod sezóny a pro diváky a další závodníky o jedinečnou příležitost setkat se s jedním z nejlepších českých cyklistů současnosti,“ říká Marek Tesař. Během závodního dne bude přímo v místě cíle Kopka podepisovat své knihy, ve kterých kromě rad pro cyklisty také popisuje své výjimečné sportovní výkony.

Patria Direct Jizerská 50Na start se spolu s ním postaví také Radek Šimůnek, mistr České republiky v cyklokrosu a náš přední reprezentant v tomto sportu. Jak se ukazuje, stává se letní Jizerská 50 stále populárnější nejen mezi amatérskými cyklisty, ale také mezi poloprofesionálními a profesionálními sportovci. Stejně jako na zimním závodě, budou tak mít všichni jedinečnou příležitost pokusit se porazit naše špičkové reprezentanty i během letního závodu napříč Jizerskými horami.
„Jsme rádi, že v průběhu ani ne jednoho týdne můžeme oznámit účast dalšího špičkového cyklisty na Jizerské 50,“ řekl Martin Pešta, projektový manažer závodu ze společnosti Mather Activation. Pro nás a především pro závodníky a diváky je to dobré znamení toho, že se jedná o kvalitní závod a jedinečnou příležitost poměřit své síly se špičkou české reprezentace,“ dodal Pešta dále.
Mistr republiky a vicemistr světa i Evropy Radek Šimůnek ke své účasti na Jizerské 50 dodává: „Moje kondice teď graduje, protože jsem začal pořádně jezdit na kole až někdy v březnu, měl jsem volno po náročné sezóně,“ říká Šimůnek. „Moje umístění na Jizerské 50, to je zatím ve hvězdách. Samozřejmě že každý závod, který jedu, chci vyhrát. Myslím ale, že tam pojedou určitě kvalitní závodníci a já si rád zazávodím. A kvůli tomu tam vlastně jedu,“ dodává dále.

Za úspěchem závodu stojí v posledních letech především změny, kterými Jizerská 50 prochází. Jak zimní, tak letní obdoba závodu mají přitažlivější tratě, zajímavější ceny a doprovodný program a také výraznější marketingovou komunikaci. Díky tomu poslední ročníky dokázaly přitáhnout velké množství známých osobností z různých sportů a také znamenaly novodobé rekordy v počtu závodníků a diváků.


Program Cyklo Patria Direct Jizerské 50
pátek 6. 6. 2008
14.00-22.00 Registrace a výdej startovních čísel
17.00 Prolog z Liberce přes Jablonec do Bedřichova (spanilá jízda v čele s Josefem Zimovčákem na historickém kole)

sobota 7. 6. 2008
7.00 - 9.00 Registrace a výdej startovních čísel
9.30 START - 60km a 25km
12.00 START - dětský závod
13.00 Autogramiáda
14.00 Vyhlášení výsledků
15.00 Tombola


SKI KLUB Jizerská padesátka, 28.05.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cestopisy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -