Podzimní akce na Moravských vinařských stezkách

......................................................................................................................................
Podzimní akce na Moravských vinařských stezkách Na Moravských vinařských stezkách je celoročně rušno a jedna zajímavá akce střídá druhou. Co je pro Vás připraveno na podzimní část tohoto roku, kdy dozrávají hrozny a začíná toužebně očekávané vinobraní se můžete dočíst v tomto článku.


21. srpna - 13. ŽDÁNICKÝ HISTOPEDIÁL
(Ždánice, od 8 h)

Setkání milovníků historických kol v krásném prostředí zámeckého parku se soutěžní jízdou elegance v historických kostýmech. Jedinečná přehlídka historických bicyklů vyvrcholí společnou jízdou účastníků bez rozdílu věku lidí i kol do sousedních obcí. Večerní posezení s hudbou, tancem a ochutnávkou vín.


11. září - Tour de burčák
(Mikulov, železniční stanice, od 10 h)

Tradiční zářijová cyklojízda na vinařských stezkách mezi vinnými keři obtěžkanými dozrávající úrodou, s ochutnávkami prvních burčáků a návštěvou vinobraní. Čtyřicetikilometrový okruh Stará hora vedoucí nejkrásnějšími vinicemi pod Pavlovskými vrchy zakončí návštěva Pálavského vinobraní v Mikulově. Start jízdy proběhne v 10:00 u mikulovského nádraží.


2. října - Na kole mezi vinohrady - Zavírání sezóny na vinařských stezkách
(Uherské Hradiště, Masarykovo nám., od 10 h)

Závěrečný výlet sezóny na vinařských stezkách bude putováním za poznáním vinařství, vinic a památek Uherskohradišťska. Čtyři tématické trasy navazující na projekt Moravských vinařských stezek nabízí sportovní a vinařské zážitky, které završí odpolední kulturní program na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Start proběhne v 10:00 tamtéž.


13.—14. listopadu - Festival otevřených sklepů: Podzim na Slovácku
Vrchol vinařské turistiky, vždy s možností návštěvy více než 30 vinných sklepů v jedné z vinařských podoblastí Moravy:

Na podzim Festival otevřených sklepů představí pod heslem „Víno, vinařská řemesla a folklór ve sklepech jižní Moravy“ návštěvníkům Kyjovské Slovácko. Vinaři představí oblast, kde se rodí vína stejně jadrná a pestrá, jako jsou zdejší písničky a kroje.


www.stezky.cz, 19.08.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Služby pro cyklisty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -