Sedmnáctý Bílý kámen (2010) je před námi...

......................................................................................................................................
Sedmnáctý Bílý kámen (2010) je před námi... Ano, již šestnáckrát po sobě jsme se v novodobé historii pochodů na pověstmi opředený Bílý kámen vydali jedenkrát v roce jako turisté či cyklisté objevovat krásy tohoto civilním lidem zapovězeného koutu světa. Letos, 1. května 2010, to bude po sedmnácté.

Pro účastníky nemáme žádné překvapivé novinky, což je snad i dobře, protože za léta existence této rozsáhlé cykloturistické akce jsme mnohé problémové „mouchy“ vychytali a Bílý kámen získal stabilní podobu, podmínky i způsob provedení.

Bílý kámen 2010Účastníci Bílého kamene mohou na území vojenského újezdu Libavá v onen den vstoupit jedním z deseti vstupních stanovišť – v obci Mrsklesy, železniční zastávky Smilov, v Městě Libavá, Staré Vody, Nových Oldřůvek, Kovářova, Zeleného kříže, u pramene Odry, cestou od Velkého Újezdu nebo vesnice Daskabát – a to od sedmé hodiny ranní s tím, že prostor vojenského újezdu opustí nejpozději v 16:00.

Podmínkou vstupu do VVP je, že každý účastník musí mít u sebe občanský průkaz nebo pas. Po úhradě vstupního poplatku 20,-Kč obdrží účastník barevnou mapu, na níž jsou vyznačeny všechny povolené komunikace, po kterých se může pohybovat. Během akce se musí řídit propozicemi, které jsou vytištěny na rubové straně mapy. Účastník obdrží vstupenku, kterou se během akce na požádání prokazuje všem kontrolním orgánům a pořadatelům.

Od letošního roku je účast na akci vázána pro cyklisty podmínkou, že budou mít po dobu pohybu po VVP cyklistickou přilbu. Toto opatření nařídil přednosta vojenského újezdu Libavá k ochraně zdraví a životů účastníků po řadě nehod, při nichž došlo opakovaně ke zranění hlav cyklistů. Pořadatelé proto nesmí na vstupních stanovištích povolit vjezd účastníků bez cyklistických přileb, jejichž použití je pro převážnou většinu v terénu se pohybujících cyklistů samozřejmostí – respektujte toto nařízení, protože jinak hrozí zákaz pořádání Bílého kamene v dalších létech.

Bílý kámen 2010Protože ještě v závěru měsíce března i počátkem měsíce dubna budou vedena mezi pořadateli, armádou a Vojenskými lesy některá organizační jednání, sledujte dílčí zprávy o přípravě akce Bílý kámen. Tyto jsou pravidelně zveřejňovány na webu města Velká Bystřice www.muvb.cz (kultura a sport – Bílý kámen) a nově i na stránkách AVK Velká Bystřice na webové adrese www.akcebilykamen.cz. Zde se můžete dozvědět vše podstatné - můžete si stáhnout jak doslovné znění propozic, tak mapu se zákresem všech potřebných údajů o povolených komunikacích, vstupních prostorech, místech občerstvení a tak dále. Seznámíte se zde s šestnáctiletou historií Kamene, můžete si stáhnout i některou z verzí dávné pověsti o tomto zajímavém skalisku, nebo se podívat na obsáhlou fotogalerii již proběhlých ročníků. V neposlední řadě zde pak naleznete i konkrétní údaje o spojení na pořadatele ve formě přesných e-mailových adres či mobilních telefonů.

Popularita Bílého kamene mezi turisty i cyklisty každoročně roste a s tím roste i počet účastníků, který loni kulminoval na čísle přesahující šest tisíc. Jde tedy o obrovské – byť deseti vstupními stanovišti cíleně rozptýlené množství. Požadavek na ukáznění všech účastníků je stále aktuálnější – a v zájmu zachování této v naší republice ojedinělé akce vás tedy všichni pořadatelé žádají o respektování propozic a vydaných nařízení.

Na téměř tři sta padesáti čtverečních kilometrech plochy vojenského prostoru vám přejeme jako každý rok ty nejúžasnější cykloturistické zážitky.Mapa trasy ke stažení:
Bílý kámen 2010


www.akcebilykamen.cz, 06.04.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -