Setkání lehokol 2010

......................................................................................................................................
Setkání lehokol 2010 Mezinárodní sraz přivítá rekordních 200 lehokolistů.
Letošní v pořadí již 9. ročník mezinárodního setkání lehokol se blíží mílovými kroky. Jeho pořadatel, uherskobrodská společnost AZUB Bike, již odkryla program této jedinečné akce, která se koná 9. – 12. září přímo v Uherském Brodě. Rekordní účast 200 lehokolistů povyšuje tento sraz na největší evropské setkání lehokol vůbec. Vítáni jsou ale samozřejmě všichni příznivci cyklistiky – ať té klasické, anebo alternativní.

Sraz oficiálně začíná ve čtvrtek, na kdy je naplánována vyjížďka o délce asi 70 km. Vyráží se z kempu Nivnická riviéra směrem na Vápenky a Blatnici pod Sv. Antonínkem. Ti z účastníků, kteří mají rádi terény, si udělají off-roadový výjezd až na vrchol Javořiny. Po návratu zpět do kempu vyplní večer filmové lehokolové překvapení.
Na pátek je připravena krátká zábavná navigační jízda a během odpoledne proběhne tříkolkový a hlemýždí závod v Uherském Brodě za sokolovnou. Samozřejmostí je i spanilá jízda od 16 hodin s fotografováním na brodském náměstí. Na páteční noc organizátoři chystají projížďku z kempu do centra Uherského Brodu a zpět o délce cca 12 km, na níž se vybavte čímkoli, co svítí a hraje. Půjde totiž o Páteční noční světelně zvukovou vyjížďku „Friday Night Sound and Light Ride“ a ta musí proběhnout ve velkém stylu!

V sobotu se další vyjížďkou z kempu všichni účastníci srazu přesunou na místa, kde žili první obyvatelé Moravy. V rámci tohoto výletu je možné navštívit Archeoskanzen v Modré a katedrálu na Velehradě. Sobotní večer zpříjemní nejprve vyprávění Honzy Gally o tom, jak se s manželkou vypravili do Himalájí na lehokole, a po něm zahraje cimbálová muzika.
Letošní setkání lehokol zakončí nedělní rychlostní závody na trase Nivnice – Suchá Loz.

Setkání lehokol se stalo tradičním každoročním svátkem všech příznivců a majitelů lehokol, jejichž počet neustále stoupá. O tom svědčí i rok od roku se zvyšující počet účastníků setkání. Letos se v Uherském Brodě očekává 200 lehokolistů, několik desítek dalších cyklistů na skládacích anebo klasických kolech a mnoho dalších příznivců alternativní cyklistiky.

Setkání lehokol 2010


www.setkani-lehokol.cz, 09.09.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cestopisy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -