SPORT Life 2008
pozvánka na veletrh

......................................................................................................................................
SPORT Life 2008
- pozvánka na veletrh Závěr brněnského veletržního kalendáře opět patří trojici projektů, které přitahují desetitisíce zájemců - od příznivců rekreačního i vrcholového sportu přes cestovatele a dobrodruhy až po rodiny s dětmi, které se chystají prožít aktivní dovolenou nebo jen zajímavě strávit víkendové odpoledne. Veletrh SPORT Life a výstavy boat Brno a Caravaning Brno otevřou své brány již 6. listopadu a potrvají od čtvrtka do neděle.


Kam dřív? Tuto otázku musí každý z návštěvníků řešit jako první a odpověď opravdu nebude snadná. Co třeba do pavilonu A1 projet se osmdesátimetrovou lanovkou, zkusit kmenové lezení, skok do houpačky, dynamický sjezd na kladce nebo slack line (chůzi po textilním popruhu)? Když stihnete i výstavu stanů, čeká vás ještě sousední hala A2. V ní najdete další známé značky vybavení pro outdoor a zimní sporty, ale také lezeckou stěnu, ledovou arénu a pódium pro zajímavé projekce a besedy. Kdo dává přednost indoor sportům, určitě nevynechá pavilon G2 zasvěcený především fitness. O víkendu zde propukne SPORT LIFE FITNESS SHOW, která návštěvníkům nabídne trénink na kompletní řadě cardio trenažérů, fitness festival na třech podiích, spinningové jízdy v pelotonu, taneční lekce, kruhové tréninky s osobním trenérem, fit testy pro zjištění fyzické kondice, relaxační zónu s občerstvením a profesionálním poradenstvím v oblasti výživy, dětský koutek pro malé sportovce, masáže, kosmetiku.

Ať už prohlídku výstaviště začnete odkudkoli, dříve nebo později stejně narazíte na cyklistiku, která na veletrhu SPORT Life tradičně hraje prim. Sekce BIKE je letos zase o něco rozsáhlejší a obsadí tři z největších pavilonů výstaviště: V, G1 i F. Novinkou je projekt E-BIKE 2008, který představí stále populárnější elektrokola jako alternativu k automobilu či motocyklu. Na testovací dráze v pavilonu G1 si návštěvníci mohou vyzkoušet jízdu na elektrokolech od všech hlavních světových výrobců a s různými technologiemi baterií a pohonů. Tradiční pódium pro cyklistické exhibice, besedy a rozhovory se přesouvá do pavilonu F, ze sportovních legend se tentokrát můžeme těšit třeba na vynálezce horského kola Gary Fischera, australského silničáře Adama Hansena, paralympijského vítěze Jiřího Ježka nebo úspěšné profesionální jezdce Romana Kreuzigera a Františka Raboně. V pavilonu E se už ve čtvrtek otevře skate a bmx park s exhibičními jízdami na BMX, MTB, skateboardech a inline bruslích. A víkend bude patřit špičkovým závodům jako Merida SPORT Life Cup na horských kolech, finále seriálu Mistrovství ČR v biketrialu nebo závodům v BMX a MBT freestyle. Pořadatelé myslí i na děti, pro které je připraveno dopravní hřiště s výukou.
Po dvou ročnících ve Frýdku-Místku se do Brna stěhuje úspěšný festival CYKLOCESTOVÁNÍ a v sále Morava pavilonu A3 se o zážitky z cest slovem i obrazem podělí známí cyklocestovatelé jako Honza Galla, Pepa Zimovčák, Honza Vlasák a další.

Ke sportovnímu veletrhu neodmyslitelně patří výstava lodí a vodních sportů boat Brno s kompletní nabídkou vybavení a služeb se zajímavým doprovodným programem. V prezentačním bazénu se chystá atraktivní potápěčská show a na pódiu se z méně známých vodních sportů představí třeba kiteboarding.
Od sportu není daleko k aktivní dovolené a právě takovou představuje Caravaning Brno, kde se prezentují nejnovější modely karavanů a obytných automobilů, jejich vybavení i související služby. Připraveno je poradenské centrum a návštěvníkům se přestaví nejméně 150 obytných automobilů a přívěsů.

"Zájem o všechny tři projekty roste a výstavní plocha se meziročně zvýšila o více než deset procent. Obsazené je prakticky celé výstaviště a některé doprovodné akce se už ani nevešly, takže jsme je museli odmítnout," přiznává PR manažer projektu Jan Šmíd. Přesto se na výstaviště vešla ještě jedna zajímavá novinka, která namísto výstavní plochy obsazuje Kongresové centrum. "Od pátku do neděle zde proběhne festival KOLEM SVĚTA, který zaujme všechny cestovatele, dobrodruhy, cyklisty, potápěče .. . Program je opravdu našlapaný a zahrnuje projekce dvaceti snímků z Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, besedy s lidmi, přednášky, reportáže, ale také výstavy fotografií a koncerty," popisuje Jan Šmíd.

SPORT Life, boat Brno a Caravaning Brno jsou otevřeny od čtvrtka do soboty vždy od 9 do 18 hodin a v neděli 9. listopadu od 9 do 16 hodin. Základní vstupné stojí 100 korun, ale každý návštěvník se může předem zaregistrovat na internetových stránkách veletrhu a získá tak zlevněnou vstupenku za 60 korun.


Plánek veletrhu SPORT Life
SPORT Life 2008

klikněte pro zvětšení


Tisková zpráva - BVV Brno, 01.11.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Rady a tipy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -