Veletrh cestovního ruchu GO/Regiontour

......................................................................................................................................
Veletrh cestovního ruchu GO/Regiontour Největší středoevropské veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour přivítaly na brněnském výstavišti minulý víkend rekordní počet vystavovatelů: 1 455 firem ze 32 zemí prezentovalo více než 80 turistických destinací.

Veletrhů se zúčastnily nejvýznamnější tuzemské cestovní kanceláře, všechny regiony a turistické oblasti ČR i velké množství zahraničních regionů. V prvních dvou dnech určených odborníkům prošlo branami výstaviště více než 14 tisíc návštěvníků. Celková návštěvnost přesáhla 36 tisíc osob.

Novinkou ročníku byl projekt M.I.C.E. zaměřený na podporu kongresové a incentivní turistiky v regionech ČR. V pavilonu A2 se soustředily stánky s téměř stovkou vystavujících firem - krajských úřadů, hotelů, cestovních kanceláří i kongresových center. Součástí dvoudenního programu byla konference agentury CzechTourism věnovaná podpoře kongresové turistiky v regionech.

Představitelé státní správy a odborníci na cestovní ruch se setkali na konferenci ministerstva pro místní rozvoj, zaměřené na využití evropských fondů k podpoře cestovního ruchu v programovacím období 2007 – 2013.

Z řady soutěží, vyhlášených během veletrhu byl nejvýznamnější 5. ročník Grand Prix REGIONTOUR – přehlídky TOP turistických produktů v regionech. Hodnotitelská komise ocenila osm nabídek z celé ČR, absolutním vítězem se stala „Pelhřimovská vstupenka – slevy pro každého“.

Nadace Partnerství získala na veletrhu Regiontour 2008 cenu Grand Prix Regiontour za projekt Moravských vinařských stezek. Cenu převzal z rukou generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Šrkly manažer Moravských vinařských stezek Jan Grombíř.

Nejvýznamnější akcí bohatého doprovodného programu pro veřejnost byl 11. festival filmů, fotografií a publikací s cestovatelskou tematikou GO KAMERA 2008 - největší setkání svého druhu v České republice. Přednášky, videoprojekce, besedy i doprovodné výstavy fotografií přivedly do Kongresového centra na brněnském výstavišti tisíce nadšenců z celé ČR. Hlavní téma ročníku Himaláj prezentovala horolezecká elita České i Slovenské republiky. Mezi přednášejícími nechyběli Radek Jaroš, Libor Uher, Peter Hámor, Dodo Kopold, Klára Poláčková, Pavel Bém nebo Jiří Kolbaba.


Miroslav Zikmund otevřel festival GO KAMERA
Hodinu a půl dlouhý rozhovor s nestorem a naším nejslavnějším žijícím cestovatelem Miroslavem Zikmundem vedl další cestovatel, dobrodruh a hlavní organizátor festivalu Ruda Švaříček. V závěru došlo i na filmové záběry H-Z z šedesátých let.
Miroslav Zikmund se ve svém poutavém a často i vtipném vyprávění věnoval nejen druhé cestě kolem světa, která vedla do Asie, ale hovořil také o knihách, filmování, způsobu práce s Jiřím Hanzelkou, o blízkých přátelích či zkušenostech se státní bezpečností v dobách, kdy se z hrdinů H-Z stali nepřátelé komunistického režimu. Zazněla řada úsměvných příběhů.


Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR se uskuteční 15. – 18. ledna 2009.Fotogalerie:

Go - Regiontour 2007Go - Regiontour 2007Go - Regiontour 2007Go - Regiontour 2007


BVV, 20.01.2008
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Regiony   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Cyklozájezdy, vysokohorská turistika
Katalog zájezdů CK z oblasti cykloturistiky, cyklistiky, vysokohorské turistiky a jiných outdoorových aktivit. Pokud hledáte konkrétní zájezd přímo na míru, využijte podrobného vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -