Oficiální zahájení cykloturistické sezony v Jihočeském kraji

......................................................................................................................................
Oficiální zahájení cykloturistické sezony v Jihočeském kraji Ve spolupráci s Nadací Jihočeské cyklostezky a Svazkem obcí Vitorazska oficiálně zahájí cykloklub DRAČICE v sobotu 9.května cykloturistickou sezónu v Jihočeském kraji.
Letošní sezonu přijede zahájit i čtvrtý český vítěz kdysi populárního Závodu míru 1993 Jaroslav Bílek. V tomto ročníku se stal i nejlepším vrchařem. V roce 1992 reprezentoval naši republiku na Olympijských hrách v Barceloně v časovce družstev na 100 km, v roce 1998 byl druhý na závodě „Okolo Japonska“, v roce 2000 vyhrál v té době známý mezinárodní závod „Bohemia“ a také byl několikanásobným mistrem Československa i Česka. S cyklistikou začínal v cyklistickém oddíle TJ ČSAD Trhové Sviny.

Na startu také přivítáme dvojici populárních jihočeských cestovatelů na kolech pana Františka Hejtmánka a pana Františka Šestáka, který o jejich cyklistickém putování v roce 2005 napsal knihu „Z Čech až na konec světa, Svatojakubskou cestou na mys Finistere“. Vydali se po stopách Václava Šaška z Bířkova, podle jehož vyprávění sepsal Alois Jirásek knihu „Z Čech až na konec světa“. Václav Šašek byl v roce 1465 jedním z členů mírového poselstva krále Jiřího z Poděbrad, vedeného Jaroslavem Lvem z Rožmitálu. Pan František Šesták i jeho kolega budou, před startem a po dojezdu, svou knihu podepisovat a samozřejmě si jí zde můžete i zakoupit. Kniha je napsána velice čtivou formou, doplněná řadou barevných fotografií z jejich 68-mi denní cesty.

Start této akce pod názvem „MÍSTO PÁDLA KOLO VEM, VITORAZSKO PROJEDEM“ bude v 10,00 hodin v autocapmu „U pískovny“ v Suchdole nad Lužnicí, odkud se po nezbytných zahajovacích projevech a seznámením s trasou vydáme po obcích sdružených ve Svazku obcí Vitorazsko, kde bychom měli být přivítáni starosty obcí. Zastavíme se také na hraničním přechodu Halámky – Neu Nagelberg, kam za námi přijede starosta Nagelbergu. Naše kola pak zamíří přes hlavní hraniční přechod do Gmündu na náměstí. Také tam se odehraje malá slavnost v režii místního starosty a tamního cykloklubu. Po oficialitách se k nám rakouští cyklisté přidají a zbytek tratě absolvují spolu s námi a naše putování ukončíme opět v autocampu „U pískovny.
Oficiální zahájení cykloturistické sezony v Jihočeském krajiPo dojezdu nás bude v prostorách campu vítat kapela Regent z Třeboně, která bude hrát k poslechu i tanci.
Profil trati je mírně zvlněný, bez problémů ji zvládnou i starší děti. Rodiče s menšími dětmi si trasu mohou na Krabonoši po přejezdu mostu přes Lužnici zkrátit přes Novou Ves a za ní se po 3 km opět napojí na původní trasu. Část trasy není vhodná pro silniční kola.
Ubytování je možné v Privat campu „U Pavlisů“ ve Františkově, nebo můžete využít volné prostory pro vlastní stany a karavany.

Pro účastníky, kteří přijedou osobními auty je připravena dostatečná kapacita parkovacích míst.

Autobusová doprava
Z Českých Budějovic, nákladové nádraží ČD budou vypraveny zdarma 2 autobusy s vleky na kola, které budou přistaveny v 8,00 hodin a odjedou v 8,30 hodin. Zastaví v Třeboni na AN v 9,00 hodin. Zpět ze Suchdola nad Lužnicí pojedou po stejné trase, čas odjezdu bude dohodnut na místě.
Ze Strakonic AN bude vypraven zdarma 1 autobus s vlekem na kola, který bude přistaven v 6,45 hodin a odjede v 7,00 hodin. Pojede přes Písek AN odjezd v 8,00 hodin. Ze Suchdola nad Lužnicí zpět pojede opět dle dohody.

Vlaková doprava
Účastníci z Tábora a Jindřichova Hradce použijí vlak s pravidelným odjezdem z Tábora v 8,05 hodin a z Jindřichova Hradce Os 8303 s odjezdem v 7,33 hodin s přestupem ve Veselí nad Lužnicí s odjezdem v 8,45 hodin do Suchdola nad Lužnicí. Ve vlakových soupravách budou zařazeny zvláštní vagony, které budou pro účastníky také zdarma. Jen účastníci z Jindřichova Hradce do Veselí nad Lužnicí budou tuto část trati platit.


Na setkání s vámi se těší
Cykloklub DRAČICE Františkov u Suchdola nad Lužnicí

Více na www.cykloklubdracice.cz


www.cykloklubdracice.cz, 28.03.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklostezky   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -