OstravaPoruba rozšířila síť cyklostezek

......................................................................................................................................
Ostrava-Poruba rozšířila síť cyklostezek Výstavbu chybějící části cyklostezky na Opavské ulici v Ostravě-Porubě v úseku od Intersparu po Tesco dokončil městský obvod Poruba. Na rekonstrukci 760 metrů dlouhého úseku získal podporu z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007–2013. Cyklisté se po nové trase mohou dopravovat od poloviny června letošního roku.

„Loni jsme zareagovali na výzvu pro předkládání žádostí o dotaci v oblasti podpory Bezpečnost na komunikacích, cyklo a pěší doprava. Díky tomu statutární město Ostrava – městský obvod Poruba úspěšně zrealizoval projekt „Cyklistické stezky trasy M podél silnice II/479, ul. Opavské v úseku Tesco-Interspar“. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007–2013,“ uvedl starosta městského obvodu Lumír Palyza s tím, na kofinancování stavby se podílelo statutární město Ostrava. Celkové náklady na vybudování úseku cyklostezky činily zhruba 5 milionů korun.

Nová cyklistická stezka protíná tři ostravské městské obvody, její stěžejní část vede Porubou a navazuje na již vybudovanou cyklostezku v Třebovicích a Svinově. Je zahrnuta do trasy M, jejíž úsek je součástí Jantarové stezky, tedy cyklostezky nadnárodního charakteru. „Projekt byl zpracován tak, aby stezka splňovala požadavky na dopravu do zaměstnání či školy a sloužila zároveň i pro rekreační účely. Proto je velký důraz kladen na bezpečnost trasy. Naší snahou je maximálně oddělit k životnímu prostředí šetrné druhy dopravy, mezi něž cyklistika bezesporu patří, od motoristické dopravy,“ vysvětlil starosta a poznamenal, že výstavba stezky zahrnovala úpravy komunikací včetně vybavení, rekonstrukci a novostavbu chodníků a stezek pro chodce a cyklisty, dále vybudování opěrné zdi a oplocení, nové dopravní značení či instalaci zpomalovacích prahů.

Městský obvod Poruba disponuje přibližně šestnáctikilometrovou sítí cyklotras, s jejichž budováním začal na sklonku 90. let 20. století. V současnosti obvod protíná osm cyklostezek. K nejvyužívanějším patří stezka na Hlavní třídě, oblíbené jsou rovněž trasy po Průběžné a Martinovské ulici, které spojují Porubu se sousedícími ostravskými obvody. Hlavním cílem je, aby byly stezky bezpečné, navazovaly na sebe a cyklisté po nich mohli dojet z Poruby do vzdálenějších míst.


Ostrava-Poruba rozšířila síť cyklostezek


moporuba.cz, 28.06.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................



  Přečtěte si také: Další sekce: Zajímavé cíle   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklotrasy v Jeseníkách
Cyklotrasy v Jeseníkách
Jeseníky patří k hojně navštěvovaným místům České republiky. V několika posledních letech s rozvojem cyklistiky a cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. Do regionu začaly jezdit z Olomouce, Krnova, Zábřehu a dalších větších měst cyklobusy, které vás zavezou na Ovčárnu pod Pradědem, Rejvíz, Červenohorské sedlo a další turisticky atraktivní a vyhledávaná místa.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -