Rozšíření Greenways Praha – Vídeň

......................................................................................................................................
Rozšíření Greenways Praha – Vídeň Hned o dva nové okruhy se letos rozšířila turistická nabídka na mezinárodní stezce Greenways Praha – Vídeň, o kterou se již jedenáct let stará Nadace Partnerství. Tato stezka tvořící síť cyklistických a pěších tras mezi metropolí České republiky a Vídní, si získává stále více fanoušků z České republiky i ze zahraničí: „České Greenways nabízejí jedinečnou příležitost poznat nádhernou zemi, přátelské lidi, vynikající pivo, vydatná jídla a nedotčená místa České republiky,“ popisuje například své zážitky návštěvník z Kalifornie, Frank.

„Obce, regiony i mikroregiony si stále více uvědomují potenciál cyklostezek v oblasti cestovního ruchu, i proto se daří iniciovat a realizovat takové projekty, jakými jsou Greenway Regionu Renesance, Greenway Selského baroka nebo cyklistický okruh Vranovsko,“ říká koordinátor stezky Jakub Smolík z Nadace Partnerství. K páteřní trase, která měří přibližně 470 kilometrů, a dalším tematickým trasám letos přibylo dalších 178 kilometrů na Greenway Regionu Renesance (procházejícím například Telčí nebo Novou Říší) a na okruhu Vranovsko.

„Na rozdíl od minulých let se na Greenways Praha-Vídeň pořádá také čím dál více propagačních cyklistických akcí, a to i na lokální úrovni. Největší mezinárodní cyklojízda Týden na kole pořádaná Nadací Partnerství, se letos navíc nesla v duchu oslav dvaceti let od pádu železné opony,“ vysvětluje Smolík. Na 70 účastníků ze čtyř zemí projelo trasu dlouhou 450 km, na níž se setkali se zástupci obcí, měst, mikroregionů a neziskových organizací, se kterými si toto výročí společně připomenuli. Navíc byla tímto způsobem prohloubena spolupráce s tradičními partnery a navázáno partnerství s mnoha novými, se kterými se bude Nadace Partnerství a její rakouští partneři z Future Base Weinviertel i do budoucna snažit propagovat stezky Greenways Praha-Vídeň jako ucelený turistický produkt pro vyznavače lehké turistiky.

Mezinárodní cyklojízda Týden na kole se chystá i pro rok 2010 a tentokrát bude jejím hlavním tématem klima, které se po summitu v Kodani stane v příštím roce jedním ze stěžejních témat. Do pelotonu se mimo jiné zapojí i pražský písničkář Jan Řepka - propagátor hudebních tour na kole v České republice. „Naším hlavním úkolem je ale spuštění nových webových stránek, které by měly nabídnout kompletní informační servis nejenom pro cyklisty,“ říká Jakub Smolík.


www.nadacepartnerstvi.cz, 29.11.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklotrasy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Regiony ČR
Regiony ČR
Popis 32 regionů ležících na území ČR doplněných o stručný popis měst, historických objektů, lázní, jeskyní, nebo přírodních zajímavostí. U každého regionu naleznete nabídku ubytování, cykloprodejen, cykloservisů či cykloakcí konaných v daném regionu, kam můžete vkládat vlastní příspěvky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -