V Épinalu byly vyhlášeny nejlepší evropské stezky Greenways

......................................................................................................................................
V Épinalu byly vyhlášeny nejlepší evropské stezky Greenways Evropská asociace zelených stezek Greenways (EGWA), jejímž členem je i česká Nadace Partnerství, udělovala ceny za nejlepší počiny roku. Ve francouzském Épinalu se letošní rok radovali zástupci z Francie, Velké Británie, Španělska a Itálie. Česká republika měla zástupce v kategorii Nejlepší řešení na Greenways a Příkladné aktivity na Greenways.

„Za Českou republiku byla v kategorii Nejlepší řešení na Greenways nominována česko-německá drážní stezka mezi Chebem a Waldsassenem, která byla realizována na bývalé železniční trati a měří celkem 6 kilometrů,“ říká Daniel Mourek z Nadace Partnerství, který je zároveň i členem řídícího výboru EGWA. Chebská stezka je součástí evropské trasy EuroVelo 4 a zachovala se na ní i část původního vybavení, takže cyklisté mohou po cestě vidět část původních kolejí nebo historický železniční semafor. Jedna z nejatraktivnějších drážních stezek v ČR byla financována z Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007-2013 a její realizaci předcházela dlouhá jednání s vlastníkem pozemků, SŽDC. s.o. „Stezka je výborným příkladem využití koridoru bývalé železniční trasy, který by jinak zůstal naprosto nevyužitý. Takových nevyužívaných železničních tratí jsou v naší republice desítky kilometrů. I samotná nominace chebské stezky je důkazem, že je to cesta, kterou by měly bývalé železnice následovat,“ doplňuje Mourek.

V kategorii Nejlepší řešení na Greenways si nakonec první cenu odnesla francouzská L’ Avenue Verte, druhé místo obsadila italská stezka Parco Costeiro del Ponente Ligure, která vede podél pobřeží Ligurského moře a na třetím místě se umístila britská Worcester Connect2.

Česká republika měla zastoupení i v kategorii Příkladných aktivit na Greenways. Česko-rakouská cyklojízda Týden na kole se jezdí každý rok na trase mezi Prahou a Vídní. Každý rok pak má jiné téma - tím loňským byly změny klimatu. Odborná porota nakonec zvolila vítězem této kategorie Tajemství gironských Greenways – tematickou stezku představující bývalou dráhu, která sloužila k převozu korkového materiálu mezi gironskými městečky.

„Ceny pro nejlepší evropské Greenways se udělují každé dva roky a české projekty se již v historii udílení cen výrazně prosadily. Oceněny byly například Moravské vinařské stezky, Greenway Praha-Vídeň nebo systém městských Greenways v Plzni,“ vysvětluje Daniel Mourek s tím, že pěvně věří v další úspěchy za další dva roky.


• Ceny pro nejlepší evropské Greenways se udělují od roku 2003
• O ceny se ucházela i česko-německá drážní stezka Cheb-Waldsassen a česko-rakouská cyklojízda Týden na kole
• V silné konkurenci si ceny odnesly Greenways z Francie, Velké Británie, Španělska a Itálie


nadacepartnerstvi.cz, 28.09.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Služby pro cyklisty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklotrasy v Jeseníkách
Cyklotrasy v Jeseníkách
Jeseníky patří k hojně navštěvovaným místům České republiky. V několika posledních letech s rozvojem cyklistiky a cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. Do regionu začaly jezdit z Olomouce, Krnova, Zábřehu a dalších větších měst cyklobusy, které vás zavezou na Ovčárnu pod Pradědem, Rejvíz, Červenohorské sedlo a další turisticky atraktivní a vyhledávaná místa.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -