Cyklotrasa na víkend Politaví a Ždánický les

......................................................................................................................................
Cyklotrasa na víkend - Politaví a Ždánický les Jezdíte rádi na kole? Krajina Politaví a Ždánický les se vám bude určitě líbit. Cyklostezka je o délce 36 km a vede krásnou přírodou v mírně kopcovitém terénu.

Trasa: Hostěrádky-Rešov, Šaratice, Milešovice, Bučovice

Co je na cestě zajímavé?
Cesta vede přes Ždánický les, který je plný vybrané zvěře a rostlin. Najdete zde krásnou přírodu, která se rozkládá na ploše 110 km2. Cestou můžete narazit na rozmanitou zvěř jako prase divoké, jelen evropský, liška obecná, jezevec lesní, apod. I zástupci ptačí říše jsou v tomto lese zastoupeny: poštolka obecná, káně lesní, ale i typický datel černý i strakapoud prostřední.
A protože je tento les plný překvapení, skrývá v sobě i zdroje ropy a zemního plynu. Společnost Vám tedy budou dělat i těžební a dulní věže. Projedete se i po obchodní cestě s názvem Těšanka, která Vás zavede až k hradišti Kepkov.
Zajímavý je Motýlí ráj, na který narazíte po památníku U Zlatého jelena. V Motýlím ráji najdete až polovinu denních druhů motýlů, které se v ČR vyskytují. Koukat tedy bude na co. Jakmile vyjedete ze Ždánického lesa, projedete skrz stráně a luka, přes které se dostanete až do cíle cesty v Bučovicích.

Něco navíc...?
Kdo zatouží po troše kultury, může zavítat na místní zámeček Bučovice. Ten je unikátní svou stavbou v italském renesančním stylu. Určitě Vás bude zajímat vodní příkop, který není často k vidění. Nádherné jsou i renesanční zahrady, hradební zdi, nádvoří s 90i sloupy zdobené reliéfy erbů a fantastických zvířat.

Samozřejmě je po delší cestě k dispozici i občerstvení v místních restauracích Kaťák, Arkáda, či v pizzerii Sole.

Bližší informace o cyklotrase najdete zde: Na kole klidnou krajinou Ždánického lesa


www.politavi.cz, 25.03.2014
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Služby pro cyklisty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklotrasy v Jeseníkách
Cyklotrasy v Jeseníkách
Jeseníky patří k hojně navštěvovaným místům České republiky. V několika posledních letech s rozvojem cyklistiky a cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. Do regionu začaly jezdit z Olomouce, Krnova, Zábřehu a dalších větších měst cyklobusy, které vás zavezou na Ovčárnu pod Pradědem, Rejvíz, Červenohorské sedlo a další turisticky atraktivní a vyhledávaná místa.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -