Dálkové cyklotrasy podél řek

......................................................................................................................................
Dálkové cyklotrasy podél řek Labská stezka
Labská stezka nabízí v ČR téměř 400 kilometrů cesty úrodnými nížinani, podhorskými údolími a historickými městy. Od hranic s Německem pokračuje dalších 860km jako Elberadweg a je jednou nejpopulárnějších cyklotras v Evropě. Pod královským městem Mělníkem se do Labe vlévá řeka Vltava, která vás po 60 kilometrech jízdy na jih dovede do Prahy.

Délka: 1230 km, z toho 370 km v ČR
www.elberadweg.de, www.labskastezka.czMoravská stezka: Jeseník-Olomouc-Kroměříž-Břeclav
Z Jeseníků přes lužní les Litovelského Pomoraví se dostaneme do dvou měst s titulem UNESCO - Olomouce a Kroměříže. Poté se ocitneme v oblasti Moravského Slovácka, protkané vinnými stezkami. Na konci trasy nás čeká další UNESCO - Lednicko-valtický areál se svými skvosty. Více jak jedna třetina trasy vede mimo silnice.

Součástí Moravské stezky je i cyklostezka podél Baťova kanálu a Moravy pod číslem cyklotrasa č.47, která vede z Kroměříže přes Uherské Hradiště až do Veselí nad Moravou. V celé délce vede bezprostředně podél vnitrozemské vodní cesty Baťův kanál a řeky Moravy, což umožňuje kombinovat cyklistiku s rekreační plavbou. Cyklostezka se zpevněným asfaltovým povrchem je určena výhradně pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře. Stezka má díky souběhu s řekou minimální výškové převýšení, můžete z ní však odbočit a využít nabídky Moravských vinařských stezek a stezek v přírodním parku Chřiby a Hostýnské vrchy, kde si kopců užijete dosytosti.

Délka: 300 kmVltavská cyklostezka
Nadregionální dálková trasa sleduje tok řeky Vltavy od pramene až po soutok s Labem. Linie je vedena z Kvildy na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka.

V terénu je na území Jihočeského kraje vyznačena od r. 2008, ve Středočeském kraji není značení dokončeno.

Trasa je v celé délce vedena pěknou až malebnou krajinou převážně příjemně zvlněným terénem. Povrch cesty má variabilní charakter, převažuje asfalt nad šotolinou. Vedena je převážně po účelových komunikacích a stezkách s motorovou dopravou omezenou na výjimky či zcela vyloučenou, zčásti po málo frekventovaných silnicích. Ve Středočeském kraji je souběh s málo intenzívní motorovou dopravou ve větší míře.

Délka: 450 km, z toho 295 km v Jihočeském kraji
www.vltavska-cyklostezka.czCyklostezka Ohře
Regionální dálková trasa podél řeky Ohře spojuje po cyklotrase č. 204 státní hranici s Německem s Chebem a dále vede přes Kynšperk, Sokolov, Loket až do Karlových Varů. Trasa je vedena převážně po cyklostezkách mimo komunikace, částečně je už nyní provedena s kvalitním asfaltovým povrchem.

Délka: 70 km
www.kr-karlovarsky.czCyklostezka Bečva
Trasa kolem Bečvy spojující hornaté Valašsko s rovinatou Hanou. Trasa je vedena po cyklistických komunikacích, případně po místních komunikacích se sklidněným provozem, povrch je ve většině případu zpevněný.

Koridor: Velké Karlovice - Vsetín - Valašské Meziříčí ( + rožnovská větev: Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziříčí ) - Teplice nad Bečvou - Hranice na Moravě - Lipník nad Bečvou - Přerov - Troubky, zde navazuje na Moravskou stezku.

Délka: 141 km
www.cyklostezkabecva.comZelená cyklomagistrála Ploučnice
Cyklomagistrála propojuje oblast severovýchodních Čech Libereckého kraje s krajem Ústeckým. Navržená cyklotrasa kopírující tok říčky Ploučnice vede od jejích pramenů v Osečné až do Děčína, kde se Ploučnice vlévá do Labe. V Děčíně se cyklostezka napojí na plánovanou cyklostezku Labe, která je součástí cyklomagistrály začínající v německém Hamburku, a také se plánuje její napojení na cyklomagistrálu Středočeského kraje. Krajina je členitá a velmi rozmanitá. Na území se nachází pět chráněných oblastí. Národní park Ještěd, chráněné krajinné oblasti Lužické hory, Kokořínsku, České středohoří a Labské pískovce. Řeka Ploučnice propojuje atraktivní oblasti Máchova jezera, Ralska, Holanské rybníky, Podještědí a úbočí Lužických hor.

Celková délka magistrály bude 85 km.


www.cyklostrategie.cz, 24.03.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklotrasy v Jeseníkách
Cyklotrasy v Jeseníkách
Jeseníky patří k hojně navštěvovaným místům České republiky. V několika posledních letech s rozvojem cyklistiky a cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. Do regionu začaly jezdit z Olomouce, Krnova, Zábřehu a dalších větších měst cyklobusy, které vás zavezou na Ovčárnu pod Pradědem, Rejvíz, Červenohorské sedlo a další turisticky atraktivní a vyhledávaná místa.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -