Nové cyklotrasy kolem Dobřan a Stoda
se připravují na sezónu

......................................................................................................................................
Nové cyklotrasy kolem Dobřan a Stoda
se připravují na sezónu Loni koncem léta bylo v mikroregionu Radbuza v terénu vyznačeno sedm nových cyklotras. Nové trasy mají navázat na stávající a na jednu z nich (páteřní trasa 2268), která vede z Dobřan kolem Chotěšova přes Stod do Holýšova by měla být v budoucnu převedena část mezinárodní cyklotrasy číslo 3 vedoucí z Prahy do Regensburgu. Zatímco „trojka“ vede z Plzně na Prahu v našem kraji již zvětšiny mimo komunikace, u její jižní části je to spíš výjimkou.

„Profil našeho mikroregionu není příliš kopcovitý, spíš naopak, a proto tu jezdí hodně cyklistů. Vyznačením nových tras reagujeme na jejich zájem. Naším cílem ovšem také je upozornit na zajímavá místa v regionu a těch je opravdu dost - dobřanský kruhový kostel sv. Víta a historický most, Chotěšovský klášter, stará pošta ve Stodě,“ říká předseda Výkonné rady mikroregionu Radbuza, Jaroslav Sýkora. „Pro cyklisty i pěší turisty je lákadlem výstup na Křížový vrch (Vrabina), kde jsme zrekonstruovali kostelní věž, která nyní slouží jako vyhlídkové místo. Je odtud krásný výhled na všechny strany údolí Radbuzy včetně Chotěšovského kláštera,“ dodává Sýkora.

Nové cyklotrasy kolem Dobřan a Stoda„Nové cyklotrasy byly vyznačeny po málo frekventovaných komunikacích, polních a lesních cestách. Předpokládáme, že hlavně cyklotrasu 2268, která vede zvětšiny mimo komunikace budou cyklisté hodně využívat. Chtěli bychom ji přebudovat na cyklostezku s kvalitním povrchem, ale to je záležitost několika let. Pak by na ni mohla být přeložena mezinárodní cyklotrasa číslo 3, která vede z Prahy přes Plzeň do Regensburgu,“ říká místostarosta Stoda Lubomír Jungbauer. „Ještě před letošní cyklistickou sezónou chceme prověřit značení, aby nám cyklisté zbytečně nebloudili. Stále ještě se značky stávají cílem vandalů,“ dodává.

Mikroregion ale nechce zůstat jen u značení – chce, aby se o nových trasách cyklisté dověděli a mohli je tak více využívat. „Už jsme předali podklady s vedením nových tras v terénu mapovým vydavatelstvím. Máme připravený projekt, který má zajistit jejich propagaci, proto usilujeme o spolufinancování například formou dotace,“ uvádí manažerka mikroregionu Andrea Pelikánová. Nové cyklotrasy zatím najdete jen na jedné z map nového Průvodce po mezinárodní cyklotrase Regensburg-Plzeň-Praha. Jejich vyznačení finančně podpořil Plzeňský kraj.


Kontakty
- Andrea PELIKÁNOVÁ, manažerka mikroregionu RADBUZA
  (tel. 602 405 576, manazerka@mikroregion-radbuza.cz , www.mikroregion-radbuza.cz)
- Jaroslav SÝKORA, předseda mikroregionu RADBUZA
  (tel. 602 436 789, sekretariat@dobrany.cz)
- Radka ŽÁKOVÁ, cykloprůvodkyně a odborná poradkyně
  (tel. 777 093 290, cykloradka@seznam.cz, www.plzenskonakole.cz)


www.plzenskonakole.cz, 23.02.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Ostatní   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cyklotrasy v Jeseníkách
Cyklotrasy v Jeseníkách
Jeseníky patří k hojně navštěvovaným místům České republiky. V několika posledních letech s rozvojem cyklistiky a cykloturistiky u nás, se poptávka po tomto regionu značně zvýšila. Do regionu začaly jezdit z Olomouce, Krnova, Zábřehu a dalších větších měst cyklobusy, které vás zavezou na Ovčárnu pod Pradědem, Rejvíz, Červenohorské sedlo a další turisticky atraktivní a vyhledávaná místa.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -