Nové cyklotrasy na Kralovicku

......................................................................................................................................
Nové cyklotrasy na Kralovicku Severní Plzeňsko bylo donedávna na mapě značených cyklotras spíš bílým místem. S výjimkou páteřní cyklotrasy č. 35 z Manětína do Plzně a tematických tras Baroko I, II a III, tu značené cykotrasy nebyly. To se již změnilo. Kolem Kralovic přibylo šest nových značených cyklotras. V terénu byla vyznačena také hipostezka navazující v Bílově na stávající hipostezku z Rakovnicka. V regionu dokonce stihli ještě připravit další naučnou stezku, kterou letos na začátku turistické sezóny otevřou. Vyznačení tras v terénu pak doplnilo koncem léta vydání mapy a letáčků s tipy na výlety na kole.

Severní Plzeňsko je známo svými hlubokými lesy a množstvím údolí, které se zařezávají do krajiny. Zejména Berounka, Střela a jejich přítoky vytvářejí pestrý profil krajiny. Na kolech tu rádi jezdí hlavně bajkeři, kteří se nebojí sjet do údolí a zase ho pěkně vyšlapat. Svoje si tu najdou i ti, co dávají přednost nenáročným cyklovýletům se zastávkami na zajímavých místech. Najdou zde například nejmenší město ve střední Evropě, Rabštejn nad Střelou, unikátní cisterciácký konvent postavený na třech stech dubových pilotů ve vodě v Plasích, či opravený klášter Mariánská Týnice – to je jen několik míst, kde stojí za to se zastavit.
Nové cyklotrasy na KralovickuMezi přírodní zajímavosti regionu patří například Odlezelské jezírko, rybníčky u Podbořánek či viklany a obří balvany Dědek a Bába nedaleko Žihle.
„Pro cyklisty může být zajímavé třeba i hledání kamenných křížů. Na severním Plzeňsku je jich ve srovnání se zbytkem České republiky mnohem více,“ říká Josef Sýkora z Plzeňské oblasti Klubu českých turistů, autor publikace Kamenné kříže Kralovicko vztahující se k tematickému turistickému odznaku.


Nové cyklotrasy na Kralovicku„Nové cyklotrasy byly vyznačeny po málo frekventovaných komunikacích, polních a lesních cestách. Pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat, jsme připravili několik tipů na tematické cyklovýlety. Většina z nich má dvě varianty – trekingovou a MTB. Ta je určena zkušeným cyklistům na horských kolech,“ říká místostarosta Kralovic Tomáš Soukup. „Chtěli jsme, aby naše nové značení tras navazovalo na to stávající jak u nás, tak v sousedních regionech. To se týká i nové hipostezky z Bílova,“ říká starosta Bílova Pavel Bulín. To potvrzuje i Radek Dvořák, manažer regionu Rakovnicko, a dodává: „Hipostezky nejsou prozatím zakreslovány do turistických map největších mapových vydavatelství. Z toho důvodu si středočeští koňáci zajistili vydání svých map, na kterých je vyznačeno napojení našich hipostezek na kralovické. Turistický region Rakovnicko, který chystá na jaře letošního roku 2. aktualizované vydání turistické mapy, hipostezky do svých map zakresluje stejně jako cyklotrasy nebo pěší trasy.“

„Před turistickou sezónou bychom ještě chtěli zkontrolovat cyklistické značení, aby nám tu cyklisté nebloudili. Cykloznačky se někdy stávají cílem vandalů,“ říká Tomáš Soukup.

Projekt vyznačení nových cyklotras a hipotras včetně vydání propagační mapy a letáčků podpořil Plzeňský kraj.


Nové cyklotrasy na KralovickuKontakty
- Tomáš SOUKUP, místostarosta Kralovic   (tel. 724 065 314, soukup.vet@seznam.cz)
- Pavel BULÍN, starosta Bílova   (tel. 724 147 648, pavelbulin@gmail.cz)
- Radomír DVOŘÁK, svaz RAKOVNICKO   (tel. 606 668 974, dvorak@rakovnicko.info)
- Radka ŽÁKOVÁ, cykloprůvodkyně a odborná poradkyně   (cykloradka@seznam.cz)


www.plzenskonakole.cz, 24.03.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Jak vybírat stan
Jak vybírat stan
Pokud zvažujete koupi nového stanu, přeštěte si následující článek. Dozvíte se co je to tropiko, jak je důležitá výška vodního sloupce, nebo větrání, a jakou konstrukci nejlépe zvolit.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -