Lepení duše

......................................................................................................................................
Lepení duše Oprava píchlé duše zabere nějakou chvilku, takže pokud jedete na malou vyjížďku, vždy vozte s sebou náhradní duši a lepení si nechejte nejlépe v klidu na doma.

K lepení duše budeme potřebovat záplatu, odmašťovadlo (nejlépe benzin), smirkový papír, lepidlo na gumu a křídu.

Mějte na paměti, že základem úspěšné opravy je důkladnost a udržování čistoty při práci.


Lepení duše:
1. Píchlou duši vyndáme z pláště. Návod jak na to je popsán v článku "Výměna duše".
2. Duši nahustíme, abychom našli propíchnuté místo. Pokud neslyšíme, že by vzduch unikal, ponoříme nahuštěnou duši do vody a zjistíme, kde unikají vzduchové bubliny.
3. Po zjištění kde se díra nachází, duši opět vyfoukneme. Okolí díry odmastíme benzinem a zdrsníme skelným papírem. Zdrsnění pomůže lepšímu přilnutí lepidla na gumě.
4. Na zdrsněnou plochu naneseme vrstvu lepidla a necháme ho pár minut schnout. Přitom dbáme na to, aby se nám na natřenou plochu nedostaly nečistoty. Jakmile bude mít vrstva lepidla matný povrch, přejdeme k lepení.
5. Ze záplaty stáhneme ochranou fólii a pevně ji přitiskneme na nanesené lepidlo. Abychom vytlačili vzduch a přebytečné lepidlo, přitlačujeme ji od středu ke krajům.
6. Práškem z křídy posypeme zbylé lepidlo kolem záplaty, aby se nenalepilo na vnitřní stranu pláště.
7. Necháme duši pár minut stranou, aby lepidlo řádně zaschlo. Mezitím prohlédneme vnitřní a vnější stranu pláště a odstraníme příčinu defektu.
8. Po zaschnutí záplaty sloupneme celofánovou fólii (pozor na sloupnutí záplaty). Duši nahustíme a zkontrolujeme zda je opravena správně a neuchází.
9. Zalepenou duši vložíme zpět do pláště.

Pozn. Pokud je duše píchlá na její spodní straně, příčinou je drsný povrch ráfku. Ten může být způsobený vyčnívajícím drátem, nebo nedostatečnou ochranou pásky.


Jiří Pouč, 16.03.2006
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Výbava na cesty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cykloservisy
Cykloservisy
Chystáte se na kole na dovolenou? Tak na ni nezapomeňte své dvoukolé miláčky pořádně připravit. Zkontrolovat, promazat a seřídit. Pokud si na to sami netroufáte, navštivte některý z mnoha cykloservisů či cykloprodejen ve Vašem kraji či regionu.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -