Cyklistický kalendář Žena a kolo 2014

......................................................................................................................................
Cyklistický kalendář Žena a kolo 2014 Po velkém úspěchu letošního kalendáře vychází s velkým předstihem velký nástěnný kalendář pro příští rok. Je opět se stejnou tématikou a zase je to pěkné pokoukání. Ze všech plakátů bude na majitele kalendáře celoročně shlížet žena, jednou jako elegantní dáma, podruhé jako emancipovaná sportovkyně, vícekrát jako nadpozemská bohyně. Pokaždé propagující firmu vyrábějící jízdní kola nebo oslavující značku velocipedu.
Reklamní cyklistické plakáty z dřívější doby jsou skvostná výtvarná díla, dalo by se říci, čím starší, tím lepší. Nejstaršímu plakátu bude v roce platnosti kalendáře bez jednoho roku 120 let. Je to ten na titulní straně a jeho tvůrce by měl jistě radost, jak je jeho dílo i po tak dlouhé době obdivované.

Autorem úvodního plakátu byl v Paříži žijící reklamní grafik rumunského původu Jean de Paléologue (1860–1942). Ve své době patřil k nejplodnějším afišistům a jeho značku PAL najdeme na reklamních plakátech celé řady předních výrobců velocipedů. Tento plakát byl inspirován názvem a znakem francouzsko-americké firmy Falcon, což znamená Sokol. Na bicyklu této značky uhání potemnělou fantaskní noční krajinou sličná sokolnice se svým opeřeným chráněncem sedícím na její natažené ruce. Snad ujíždí před bouří, kterou věstí temná mračna na obzoru a zvedající se vítr.

Kromě titulního plakátu jsou od téhož tvůrce i lednový a únorový. Následuje březnový od Alfonse Muchy (1860–1939). Světoznámý umělec zanechal ve své přebohaté tvorbě, čítající šest desítek reklamních plakátů, pouze dva s reklamami na velocipedy. Jeden vytvořený na zakázku pro Waverley Cycles a druhý pro Cycles Perfecta. U obou uplatnil svůj osobitý a nezaměnitelný secesní styl s dominujícím motivem ženy. Na plakátu pro Cycles Perfecta je to tvář mladé dívky, až smyslně krásné, která se předkloněna opírá o řídítka svého kola a zasněně hledí do dálky. S vlasy rozevlátými do až neskutečného množství pramenů a pramínků, vykrývajících spolu s jejím nařaseným oděvem celou plochu plakátu. Navozuje to atmosféru ničím nespoutané volnosti, svobodného rozletu mládí. Velký červený nápis CYCLES PERFECTA zabírá celou šířku plakátu a je ještě zdůrazněn orámováním.
Následují další pěkné plakáty méně známých autorů. Někdy se jejich tvůrce nepodařilo vypátrat a jsou označeny jako anonymní.

Nástěnný kalendář Žena a kolo 2014 je opět celobarevný, obsahuje 14 listů na lesklém křídovém papíru, je opatřen spirálovou vazbou a vzadu má kartón proti poškození.
Co je vylepšeno? Kalendář je ještě větších rozměrů než letošní, měří 320 x 450 mm, papír má větší gramáž 250 g/m?, poslední list je otočený a jsou na něm vyobrazeny zmenšeně všechny plakáty a každý kalendář je balen samostatně v průhledné fólii.
Cena zůstává stejná 399 Kč.
Zájemcům bude zasílán ve velké kartónové obálce buď na dobírku nebo po platbě převodem. Objednávku možno uskutečnit přes e-shop Cyklotoulky.cz.

Jména autorů jednotlivých plakátů, jejich názvy a rok vydání:
TITUL – Jean de Paléologue; Falcon; The Franco-American Bicycle; cca 1895
LEDEN – Jean de Paléologue; Cycles Clément; 1898
ÚNOR – Jean de Paléologue; Déesse; cca 1898
BŘEZEN – Alfons Mucha; Cycles Perfecta; 1902
DUBEN – Fritz Schoen; Styria; cca 1900
KVĚTEN – Anonym; Cycles Wolf American
ČERVEN – Anonym; NSU Pfeil-Fahrräder; 1925
ČERVENEC – Anonym; Stoewer´s Greif Fahrräder; cca 1900
SRPEN – René Leverd; Cycles Clement; cca 1900
ZÁŘÍ – Alfred Choubrac; Cycles Humber; cca 1895
ŘÍJEN – Fritz Rehm; Victoria Fahrrad-Werke; cca 1910
LISTOPAD – C. Fournery; Cycles De Dion-Bouton; 1925
PROSINEC – Anonym; Dürkopp Diana; cca 1910


Cyklistický kalendář 2014


www.cykloknihy.cz, 30.08.2013
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Zajímavosti v regionech ČR
Zajímavosti v regionech ČR
Hrady, zámky, skanzeny a další kulturní a historické objekty, přírodní zajímavosti, nebo vodní nádrže v regionech České republiky. Sami můžete vkládat vlastní příspěvky zajímavostí dělené do 32 regionů ČR. Pokud hledáte konkrétní záznam, využijte vyhledávacího formuláře.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -