10. ročník soutěže Cesty městy

......................................................................................................................................
10. ročník soutěže Cesty městy Nadace Partnerství vyhlašuje jubilejní 10. ročník celostátní soutěže Cesty městy zaměřené na zklidňování dopravy. Mezi nejzajímavější dopravní projekty v ní rozdělí ceny za více než 500 tisíc korun. Uzávěrka příjmu přihlášek je 31. května 2011. Generálním partnerem soutěže je společnost Škoda Auto, záštitu nad ní již tradičně poskytlo Ministerstvo dopravy ČR – BESIP.

Soutěž Cesty městy je ve střední Evropě unikátní svým zaměřením, rozsahem a tradicí. Odborná porota v ní od roku 2002 hodnotila již celkem 206 dopravních projektů a 54 z nich ocenila. Za celou osmiletou historii soutěže v ní Nadace Partnerství udělila finanční odměny v hodnotě více než 2,7 milionu korun. „Naším cílem je zviditelnit a odměnit kvalitní dopravní řešení realizovaná v České republice, která se tak mohou stát inspirací pro ostatní. Letos rozdělíme mezi nejúspěšnější sídla rekordních 400 tisíc korun a dále zvláštní ceny za více než 100 tisíc korun,“ uvádí Radek Patrný z Nadace Partnerství a dodává, že více informací včetně zcela ojedinělé databáze projektů zklidňování dopravy v ČR je k dispozici na www.cestymesty.cz.

Zklidňování dopravy se po vzoru pokrokových světových metropolí jako je Berlín, Kodaň, Londýn či Bogota, stále více zabydluje také v dopravním směřování českých měst a obcí. Jedná se totiž o velmi efektivní cestu ke zlepšení veřejného prostředí a zvýšení kvality života obyvatel. „I v letošním roce Ministerstvo dopravy ČR přebírá záštitu nad soutěží Cesty městy, která je svým zaměřením na zklidňování dopravy plně v souladu s našimi prioritami v oblasti bezpečnosti silničního provozu,“ říká vedoucí samostatného oddělení BESIP Ondřej Valenta.

Do soutěže Cesty městy je možné přihlásit dopravní řešení zaměřená na zvyšování bezpečnosti provozu, zkvalitňování veřejného prostoru a optimální uspořádání automobilové, cyklistické, pěší a veřejné dopravy. Podmínkou účasti je jejich uvedení do provozu během posledních pěti let (v období od 1.ledna 2006 do 31.května 2011) a jejich příznivý vliv na životní prostředí v okolí. „Možnost zapojit se do soutěže mají až do 31. května nejen města, jak napovídá název soutěže, ale svá dopravní řešení mohou nominovat také obce, sdružení obcí, mikroregiony nebo městské obvody a části z celé České republiky,“ upřesňuje Radek Patrný.

Již pátým rokem je generálním partnerem soutěže Cesty městy společnost Škoda Auto. „Podpora projektů a opatření, která zvyšují bezpečnost všech účastníků dopravního provozu, patří v oblasti společenské odpovědnosti do našich priorit,“ prohlásil ředitel vnějších vztahů společnosti Radek Špicar. Dalšími partnery soutěže jsou Ministerstvo dopravy ČR, společnost 3M Česko a municipální spolky Národní síť Zdravých měst ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. Mediálním partnerem je časopis Dopravní inženýrství a dlouhodobým hlavním mediálním partnerem je měsíčník Moderní obec.

Více informací:
Ing. Radek Patrný, Nadace Partnerství, tel.: 274 816 727, mob.: 774 676 139, e-mail: radek.patrny@nap.cz


www.nadacepartnerstvi.cz, 16.02.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Služby pro cyklisty   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cykloakce v ČR
Cykloakce v ČR
Databáze aktuálních cykloakcí v regionech České republiky. Sami můžete vkládat pozvánku na cykloakci konanou ve Vašem regionu. Pomocí vyhledávacího formuláře si můžete najít akci, která Vám nejvíce vyhovuje.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -