Cenu za nejlepší evropské Greenways 2009 získala i Plzeň

......................................................................................................................................
Cenu za nejlepší evropské Greenways 2009 získala i Plzeň Plzeňský systém Zelených stezek Greenways pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře získal ocenění v soutěži o nejlepší evropské Greenways, kterou 9. října v belgickém St. Vith vyhlašovala Evropská asociace Greenways. V kategorii nejúspěšnějších projektů Greenways a mobility získal plzeňský systém Zelených stezek 2. místo. Na udílení ceny se podílí i Nadace Partnerství, která zastupuje EGWA v ČR a středoevropském regionu a současně zajišťuje propagaci evropských cen Greenways.

Evropská asociace Greenways (EGWA) sdružuje organizace podílející se na rozvoji Zelených stezek ve více než patnácti státech Evropské unie včetně České republiky. Tuto cenu letos asociace uděluje ve spolupráci s EK, německy mluvícími komunitami v Belgii, regionem Valonsko a španělskou Nadací pro podporu biodiverzity již po čtvrté. „Jsme rádi, že se do soutěže zapojila Česká republika i město Plzeň. Jejich městský systém u nás nemá obdoby a my doufáme, že se podobný model podaří prosadit i do dalších velkých měst, jako jsou Praha a Brno,“ vysvětluje Daniel Mourek z Nadace Partnerství. Plzeňská síť již dnes disponuje 13 kilometry upravených tras a 7 lávkami a do budoucna se plánuje propojení stávajících úseků do větších celků. „Plzeňský systém Zelených stezek podél hlavních řek ve městě a jeho dobudování nejen vítáme, ale i podporujeme. Z grantového programu Greenways jsme například podpořili výstavbu odpočívky na stezce u řeky Radbuza,“ doplňuje Mourek.

První cenu za nejlepší Greenways v Evropě za rok 2009 získala v kategorii mobility severoirská Comber Greenways, v kategorii udržitelná turistika a marketing Zelených stezek zvítězila španělská Via Verde de la Sierra. V této kategorii byly ještě oceněny portugalská Ecopista do Minho a francouzské voie verte Questembert/Mauron a des Gaves poblíž světoznámých Lourdes. Tato stezka je speciálně určena lidem s handikepem zrakovým, motorickým a sluchovým. Zvláštní cenu jury získaly belgicko-německá Vennbahn v Ardenách a britská Water Railway Lincolnshire.

Již v minulosti byly oceněny další dva české projekty, jejichž koordinátorem je Nadace Partnerství - Moravské vinařské stezky a Greenways Praha – Vídeň. V letošním roce nominovala Nadace Partnerství na nejlepší Greenway v Evropě i česko-německou Labskou stezku.


www.nadacepartnerstvi.cz, 07.11.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Rady a tipy   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cykloakce v ČR
Cykloakce v ČR
Databáze aktuálních cykloakcí v regionech České republiky. Sami můžete vkládat pozvánku na cykloakci konanou ve Vašem regionu. Pomocí vyhledávacího formuláře si můžete najít akci, která Vám nejvíce vyhovuje.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -