Cykloportál Ústeckého kraje

......................................................................................................................................
Cykloportál Ústeckého kraje Ústecký kraj je regionem, který zaznamenal v posledních letech díky velkému počtu přírodních i kulturních památek zvýšený počet zájemců o cykloturistiku. K její popularizaci přispělo jak otevření hranic a související příliv zahraničních návštěvníků, tak i zlepšující se životní prostředí a změna obrazu regionu v očích veřejnosti.
Každoročně v regionu vznikají nové cyklotrasy a cyklistické stezky, což je jasným důkazem toho, že obce, města i kraj mají snahu vytvářet pro vyznavače cyklistiky co nejlepší podmínky.

Pro Ústecký kraj však v oblasti cykloturistiky dosud chyběl ucelený informační zdroj, který by dokázal zájemcům poskytnout komplexní souhrn informací o cyklotrasách, zajímavých turistických cílech a zázemí pro cykloturistiku. Ústecký kraj se proto rozhodl připravit projekt „Cykloportál Ústeckého kraje v návaznosti na Svobodný stát Sasko“, v rámci kterého by takový informační zdroj vznikl.
Jak je již z názvu patrné, při plánování koncepce projektu se jeho autoři rozhodli neomezovat jeho rozsah jen na území kraje, ale ve spolupráci se saským partnerem, konkrétně Tourismusverband Sächsische Schweiz e. V. Pirna, vytvořit souhrn informací, které poslouží cyklistům na obou stranách česko – saské hranice.
Finanční prostředky na realizaci projektu cykloportálu se Ústecký kraj rozhodl získat ze strukturálních fondů Evropské unie, ze státního rozpočtu a rozpočtu Ústeckého kraje. Celkové náklady činí 2,6 milionu korun.

Cykloportál Ústeckého krajeCykloportál je dnes součástí internetové prezentace Ústeckého kraje, jeho hlavní část tvoří takzvaná „mapová“ služba v českém a německém jazyce. Ta umožňuje vyhledání trasy zadáním počátečního, koncového a také několika průjezdních míst. Průjezdní místa trasy se dají dodatečně přidávat, mazat a měnit jejich pořadí.
Vyhledaná trasa je vyznačena v mapě a je k ní vygenerován itinerář a podélný profil trasy. Z itineráře se dají zjistit délky jednotlivých úseků, čísla silnic a cyklotras, ale také povrch komunikace, po kterém vede vybraná trasa. Podélný profil trasy je doplněn o další informace o celkovém stoupání a klesání na vybrané trase. Mapu s vyznačením vybrané trasy, itinerářem i podélným profilem si může uživatel vytisknout.
Základním mapovým podkladem cykloportálu je rastrová mapa 1:50 000 od kartografického vydavatelství SHOCart. Kromě cyklotras je mapa doplněna i o turistické značky.
Další zajímavou funkcí, kterou cykloportál nabízí, je vyhledávání v určité vzdálenosti od zvoleného místa v mapě. Tímto způsobem se dají vyhledávat například turistické zajímavosti a ubytovací zařízení.
Správu a aktualizaci bude v budoucnu zajišťovat Krajský úřad Ústeckého kraje.


Ústecký kraj, 18.02.2007
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
CYKLOVYBAVA.CZ
Široká nabídka cyklooblečení, cyklokomponentů a jízdních kol
CYKLOVYBAVA.CZ
:: Doporučujeme
Cykloakce v ČR
Cykloakce v ČR
Databáze aktuálních cykloakcí v regionech České republiky. Sami můžete vkládat pozvánku na cykloakci konanou ve Vašem regionu. Pomocí vyhledávacího formuláře si můžete najít akci, která Vám nejvíce vyhovuje.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -