Cyklisté vítáni představili na Holiday World novinky

......................................................................................................................................
Cyklisté vítáni představili na Holiday World novinky Na pražském holešovickém výstavišti proběhl minulý čtvrtek 4. února tradiční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World, na němž představila Nadace Partnerství certifikaci cyklistických služeb Cyklisté vítáni a Moravské vinařské stezky. Partnerství o.p.s. zde prezentovalo dubnový Festival otevřených sklepů, který se bude konat 17. a 18. dubna 2010 na Znojemsku, nebo elektronické sčítače chodců, cyklistů a in-line bruslařů francouzské firmy Eco-counter.

„Odvětví cestovního ruchu a obzvláště ubytovatele a hoteliéry loni silně zasáhla ekonomická recese. Podle posledních studií je jednou z cest ven z krize specializace podnikatelů na určitou turistickou sféru, kterou mohou být například právě cyklisté,“ říká koordinátor certifikace Petr Kazda z Nadace Partnerství. Právě certifikace Cyklisté vítáni je dobrým příkladem využití cykloturistického potenciálu v oblasti cestovního ruchu. Nízké náklady na nutné úpravy zajistí získání certifikátu nepoměrně větší návratnost. „Na veletrhu Holiday World jsme na stánku LK320 především seznamovali zájemce s podmínkami, které musí objekt splnit, aby se mohl o certifikaci ucházet. Ubytovatelé, kteří to stihnou ještě do 15. února, budou uveřejněni již v letošním celostátním katalogu certifikovaných ubytovatelů a samozřejmě i na www.cyklistevitani.cz,“ doplňuje Kazda.

Partnerství o.p.s. přispívá za podpory Vinařského fondu do oblasti cestovního ruchu především Festivalem otevřených sklepů, jehož druhý ročník letos odstartuje 17. a 18. dubna na Znojemsku. „Holiday World je jednou z příležitostí, jak oslovit potenciální návštěvníky i partnery. V současné době probíhají jednání s vinaři ve Znojmě, Novém Šaldorfu, Dobšicích, Hnanicích a Šatově. Návštěvníci festivalu se tak mohli setkat s třicítkou znojemských vinařů přímo v jejich sklepech, jejichž seznam bude brzy na www.otevrenesklepy.cz,“ vysvětluje ředitel festivalu Juraj Flamik. Hlavním centrem byl tentokrát Loucký klášter, v němž byla otevřena i vinařská expozice.

Na veletrhu Holiday World Partnerství o.p.s. také prezentovalo elektronické sčítače chodců, cyklistů a in-line bruslařů firmy Eco-counter. „Naším cílem je pomoci městům, obcím nebo jiným institucím získat důležitá data, která jim pomohou vyhodnotit účinnost veřejných investic do budování cyklostezek,“ říká koordinátor Luboš Kala z Partnerství o.p.s..


www.nadacepartnerstvi.cz, 09.02.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Zajímavé cíle   

:: Doporučujeme
Cyklobazar
Cyklobazar
Prostřednictvím našeho cyklobazaru můžete prodat či výhodně koupit jízdní kola, cyklistické oblečení, boty, přilby, mapy, průvodce, publikace, cyklokomponenty, brašny na kolo, stany, spacáky, batohy, přívěsné vozíky za kolo a pod. Cyklobazar soustřeďuje nabídku a poptávku zboží tříděnou přehledně do krajů a regionů celé České republiky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -