Cyklobus do Českého lesa pojede i letos

......................................................................................................................................
Cyklobus do Českého lesa pojede i letos Již v zimních měsících jednali starostové obcí Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice s ČSAD autobusy Plzeň o provozu víkendového cyklobusu z Plzně do Českého lesa. Linka, která z iniciativy obcí na úpatí Českého lesa zahájila provoz loni na začátku května, nabídla cyklistům ale i pěším turistům nejen svezení, ale i tipy na výlety na kole v této cyklisty dosud málo využívané oblasti našeho kraje. Letos chtějí obce rozšířit nabídku i do sousedního Bavorska. Také ČSAD autobusy Plzeň, jako provozovatel linky, připravují pro letošní sezónu změny k lepšímu.

Cyklobus do Českého lesa pojede i letos„Naším cílem je dostat do Českého lesa více turistů,“ říká starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka. „Zlepšení dostupnosti hlavně pro cyklisty z Plzeňska je jednou z cest, jak toho dosáhnout. O nabízené službě se ale musí dovědět. My jsme vsadili na propagaci nejen v tištěné podobě, ale i na internetu. Na provozu nové cyklobusové linky jsme se opět domluvili s Hostouní a Poběžovicemi už v zimě. Provoz jsme podpořili i finančně,“ dodává iniciátor cyklobusu do srdce Českého lesa.

„V letošním roce chceme do Českého lesa nalákat také cyklisty ze sousedního Bavorska, proto chystáme informace také v němčině. O podporu budeme žádat Plzeňský kraj,“ říká starosta Hostouně Miroslav Rauch. „Podpořit cestovní ruch do Českého lesa znamená podpořit rozvoj služeb v této příhraniční oblasti, která je pro cyklisty velice atraktivní, ale pracovních příležitostí tu není mnoho,“ dodává.

Bělá, Hostouň a Poběžovice opět spojily síly s cílem dostat cyklisty do Českého lesa. Nespoléhají se přitom na nabídku pouhé dopravní služby, ale pro nalákání připravily i tipy na výlety, které na cyklobus navazují. Vyjet na kopec cyklobusem a poté sjíždět k některé z jeho zastávek do jednoho z měst v údolí je lákavé zejména pro méně trénované cyklisty. Trasy letos vyjdou v revidovaném vydání tentokrát i německy a aktualizovaná verze bude opět k dispozici také na internetovém portálu plzenskonakole.cz a to vč. mapky a výškového profilu. „Již na Cykloneděli pořádanou 25. dubna v sousedním Bavorsku na česko-německé cyklostezce Přátelství spojující Horšovský Týn, Poběžovice a Schonsee s Naaburgem přes přechod Rybník bychom chtěli mít vydanou i německou verzi letáčku s trasami,“ podotýká starosta Poběžovic Hynek Říha. Zájem německé strany potvrzuje i Veronika Hofingerová manažerka Místní akční skupiny Brückenland Bayern-Böhmen „Někteří cyklisté od nás by se chtěli vypravit na kolech přes Český les až do Plzně a zpátky se vrátit cyklobusem,“ říká.

Cyklobus do Českého lesa pojede i letosČSAD autobusy Plzeň potěší zejména ty, kteří budou cestovat cyklobusem i zpátky na Plzeň, zvýhodněným dovozným. Výhodněji budou letos cestovat také rodiny s dětmi. „Dětská kola a skládací přívěsné vozíky budeme přepravovat zdarma,“ říká ředitel ČSAD autobusy Plzeň Miroslav Hucl. „Cesta se navíc po zkušenostech z loňska výrazně zkrátí,“ dodává.

Cyklobus do Českého lesa vyjede poprvé opět 1. května.


plzenskonakole.cz, 20.04.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Rady a tipy   

:: Doporučujeme
Cyklobazar
Cyklobazar
Prostřednictvím našeho cyklobazaru můžete prodat či výhodně koupit jízdní kola, cyklistické oblečení, boty, přilby, mapy, průvodce, publikace, cyklokomponenty, brašny na kolo, stany, spacáky, batohy, přívěsné vozíky za kolo a pod. Cyklobazar soustřeďuje nabídku a poptávku zboží tříděnou přehledně do krajů a regionů celé České republiky.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -