Cyklobusem z Plzně do Českého lesa

......................................................................................................................................
Cyklobusem z Plzně do Českého lesa Rozvoji cykloturistiky v Českém lese má pomoci nová služba – přímá linka cyklobusu z Plzně, která začne jezdit 1. května o sobotách, nedělích a svátcích. Cyklistům z Plzeňska tak zpřístupní velice atraktivní příhraniční oblast. Po loni novém Brdském cyklobusu bude linka do Českého lesa dalším spojem, který vypravuje ČSAD autobusy Plzeň. Na provoz významně přispěly obce Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice. Pro zájemce budou připraveny také doporučené trasy pro cyklovýlety, a to v tištěné i internetové podobě. Ty umožní projet se krásami Českého lesa i méně zdatným cyklistům. Vyvezou je na kopec, odkud mohou sjíždět k dalším zastávkám cyklobusu. Trasy jsou barevně odlišeny dle náročnosti a tu nejkratší zvládnou i „sváteční“ cyklisté či rodiny s dětmi, neboť vede mimo komunikace. Díky nabídce ubytovacích služeb včetně těch se značkou Cyklisté vítáni si budou cyklisté moci naplánovat i dvou či vícedenní výlet.

„Oblast Českého lesa je pro cyklisty ideálním místem pro vyjížďky. Ve srovnání se Šumavou jich tu ale jezdí mnohem méně. Je to určitě špatnou dostupností z Plzně - nevede sem přímé vlakové spojení, takže dostat se k nám s kolem bez auta je problém,“ říká starosta Bělé n/R Libor Picka, který je hlavním iniciátorem cyklobusu do srdce Českého lesa.
„O zavedení nové cyklobusové linky jsme spolu s Hostouní a Poběžovicemi jednali několik měsíců. Na jejím provozu jsme se nakonec s ČSAD autobusy Plzeň domluvili a její provoz podpořili i finančně,“ dodává.

Cyklobusem z Plzně do Českého lesaNa lince platí zvláštní jízdné vč. zvýhodněného dovozného za kolo pro zpáteční cestu během víkendu. Děti a majitelé některých karet mohou využít slev. „Nabízíme možnost rezervace míst předem, v loňském roce se nám to osvědčilo v Brdském cyklobuse,“ říká ředitel ČSAD autobusy Plzeň Miroslav Hucl. Zájemci si mohou místo v autobuse předem zarezervovat v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží, Husova 60 v pracovních dnech v době od 8.00 do 16.00 hodin a to buď osobně nebo telefonicky na čísle 377 327 272.

Výhodou cyklobusů je, že se můžete třeba i s dětmi nechat vyvézt na kopec a odtud postupně sjíždět do údolí. Tak jsou koncipovány i tři trasy pro výlety v prospektu Novým cyklobusem do Českého lesa, které obce na úpatí Českého lesa připravily k rozjezdu nové linky. Trasy jsou doplněny i praktickými informacemi jako např. kde je možné se najíst, ubytovat, či jak si poradit s opravou kola. Obsahují informaci o vhodných mapách i zařízeních se značkou Cyklisté vítáni. Budou připraveny jak v tištěné, tak v internetové podobě. Obě provedení se vzájemně podporují – tištěné odkazuje na průběžně aktualizované provedení na internetu a internetové upozorňuje na tištěnou verzi.

„Chceme oslovit jak ty, kteří vyhledávají materiály v tištěné podobě, tak ty, kteří si hledají informace pro aktivní dovolenou na kole na internetu,“ říká Libor Picka. „Chtěli bychom, aby tištěný materiál Novým cyklobusem do Českého lesa byl k dispozici nejen v cyklobusech ale i v infocentrech, cykloprodejnách či na cyklistických akcích,“ dodává.

Obě verze budou k dispozici cyklistům během čtvrtka 30. dubna. Tištěná verzi si mohou zájemci vyžádat ve čtvrtek odpoledne v Informačním centru města Plzně vedle radnice, internetová bude zveřejněna ve čtvrtek na regionálním informačním portálu pro cyklisty www.plzenskonakole.cz Na další místa bude materiál distribuován v následujících dnech.

Tištěné provedení materiálu Novým cyklobusem do Českého lesa včetně mapky tras zpracovalo plzeňské nakladatelství RAMAP, internetové provedení a návrh tras zpracovala Radka Žáková, editorka regionálního informačního portálu pro cyklisty plzenskonakole.cz. Projekt podpořil Plzeňský kraj.


Ke stažení:
- jízdní řád cyklobusu
- ceník jízdného a dovozného


www.plzenskonakole.cz, 29.04.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Výbava na cesty   

:: Doporučujeme
Cykloservisy
Cykloservisy
Chystáte se na kole na dovolenou? Tak na ni nezapomeňte své dvoukolé miláčky pořádně připravit. Zkontrolovat, promazat a seřídit. Pokud si na to sami netroufáte, navštivte některý z mnoha cykloservisů či cykloprodejen ve Vašem kraji či regionu.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -