Na cyklostezce u Tiché Orlice je pěkně rušno

......................................................................................................................................
Na cyklostezce u Tiché Orlice je pěkně rušno Na cyklostezce u Ústí nad Orlicí proběhlo počátkem srpna vůbec poprvé v rámci Pardubického kraje automatické sčítání cyklistů, in-line bruslařů a chodců. Výsledky ukázaly, že denně stezku využívá průměrně 1 000 osob. Tuto novinku představila ve spolupráci s Destinační společností Východní Čechy obecně prospěšná společnost Partnerství z Brna, která se oblasti šetrné dopravy a turistiky dlouhodobě věnuje.

„Patnáctikilometrová asfaltová cyklostezka vinoucí se z Letohradu do Ústí nad Orlicí údolím řeky Tiché Orlice byla vybudována v roce 2007. Navazují na ni další stezky a Regionu Orlicko-Třebovsko se tak podařilo vytvořit turisticky oblíbené Orlické cyklo & in-line království,“ říká Pavel Beneš, projektový manažer Destinační společnosti Východní Čechy. Jeho slova potvrzují výsledky automatického sčítání cyklistů, in-line bruslařů a chodců, které zde v červenci provedla obecně prospěšná společnost Partnerství. Za 21 dní po cyklostezce projelo a prošlo celkem přes 22 000 osob, přičemž průměrná denní návštěvnost ve všední dny dosáhla 950 osob a o víkendech pak 1 200 osob.

Ze zjištěných údajů je ve všední dny patrná ranní špička mezi 5. a 6. hodinou a pak odpolední mezi 17. a 18. hodinou. O víkendech lze nejvyšší frekvenci ve využívání stezky pozorovat mezi 14. a 16. hodinou. „Naměřená data přesně potvrzují náš zájem, aby cyklostezka nesloužila jen přespolním pro účely rekreace, ale také místním, kteří se potřebují ráno a odpoledne dostat do práce,“ vysvětluje Renata Šedová ze společnosti OHGS, která s Regionem Orlicko-Třebovsko na rozvoji cyklostezek spolupracuje. „Automatické sčítání výborně doplňuje námi každoročně prováděný několikadenní průzkum, z něhož mimo jiné vyplývá, že 75 % návštěvníků stezky tvoří cyklisté, 20 % in-line bruslaři a 5 % pěší,“ doplňuje Šedová.

Automatické sčítání se provádí pomocí speciálních monitorovacích zařízení, která nepřetržitě zaznamenávají počet a směr procházejících i projíždějících osob. „Naším cílem je pomoci městům a obcím získat důležitá data, která jim pomohou získat dotační prostředky i následně vyhodnotit efektivnost investice do budování cyklostezek. Současně jim také pomůžou efektivně plánovat například dobu údržby nebo umístění informačních panelů a odpočívek,“ dodává Luboš Kala, koordinátor sčítání v Partnerství, o.p.s.


Monitorovací zpráva ke stažení (.pdf; 1,6MB)


www.nadacepartnerstvi.cz, 31.08.2010
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Ostatní   

:: Doporučujeme
Půjčovny jízdních kol
Půjčovny jízdních kol
České dráhy zavedly v loňském roce v turisticky atraktivních regionech novou službu - půjčovnu jízdních kol. Jednoduše a bez starostí přijedete vlakem do centra oblíbených cyklistických oblastí a přímo na nádraží si můžete vypůjčit kolo.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -