Originální cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě

......................................................................................................................................
Originální cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě Na cesty do německého a rakouského příhraničí mohou cykloturisté vyrazit bez obav, že se za hranicemi nedomluví. Pomůže jim v tom trojjazyčný česko-anglicko-německý slovníček, který před novou cyklistickou sezónou připravila Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava. Tenká brožurka o 32 stránkách se snadno vejde do cyklobrašny i do kapsy cyklistického dresu.

Slovníček obsahuje základní termíny a fráze, stejně jako speciální výrazy pro části jízdního kola a příslušenství. Podle Moniky Hlávkové z jihomoravské centrály cestovního ruchu je publikace součástí většího informačního balíčku, který zahrnuje především zdarma distribuované cyklomapy, tipy na výlety po Jižní Moravě a cyklistické kalendáře. „Slovníček by měl odstranit jazykové bariéry a podpořit cykloturisty, aby vyzkoušeli některou z přeshraničních tras k našim sousedům do regionu Weinviertel. S jeho pomocí se mohou cyklisté domluvit anglicky či německy v základních situacích, zajistit si ubytování nebo objednat si jídlo v restauraci,“ vysvětlila Monika Hlávková důvody pro vydání slovníčku. V rámci stejného projektu vyšly již dříve dvě cyklomapy Jižní Moravy a rakouského regionu Weinviertel (v měřítku 1: 82 000 a 1:85 000).

Originální cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě

Cykloslovníček bude k dispozici zdarma ve vybraných informačních centrech Jihomoravského kraje (například v Brně, Lednici, Mikulově a na dalších místech). Ve stánku Jihomoravského kraje si jej mohou vyzvednout také návštěvníci veletrhu Holiday World, který se koná 7. – 10. února 2013 v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Po skončení veletrhu si případní další zájemci budou moci objednat tištěnou verzi prostřednictvím e-mailu info@ccrjm.cz, případně stáhnout si slovníček v elektronické podobě.

Na přípravě slovníčku se podílela Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Nadací Partnerství. Publikace byla vydána v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který na lednovém veletrhu Regiontour získal speciální cenu veletrhů Brno v kategorii nejlepší turistický produkt.


Cyklodoprava.cz, 21.02.2013
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cestopisy   

:: Doporučujeme
Půjčovny jízdních kol
Půjčovny jízdních kol
České dráhy zavedly v loňském roce v turisticky atraktivních regionech novou službu - půjčovnu jízdních kol. Jednoduše a bez starostí přijedete vlakem do centra oblíbených cyklistických oblastí a přímo na nádraží si můžete vypůjčit kolo.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -