Projekt CykloEGRENSIS 2011

......................................................................................................................................
Projekt CykloEGRENSIS 2011 Společnost Autobusy Karlovy vary, a.s., dne 28.5.2011 zahajuje každoroční provoz cyklodopravy pod názvem „Projekt CykloEGRENSIS 2011“. Ukončení sezony bude dne 28.9.2011 na dolním nádraží v Karlových Varech, kde výkonný ředitel společnosti předá výherci jízdní kolo.
Letos to bude již devátý rok, co společnost AKV vypravuje své cyklobusy křížem krážem celým Karlovarským regionem, aby odvezla cyklisty do zajímavých destinací Krušných hor, Blatenského příkopu, Kraslicka, Slavkovského lesa i okolí Doupovských hor. Cyklisté a turisté mají letos k dispozici 5 tras, po kterých cyklobusy společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s. budou jezdit. Je to červená trasa – Krušnohorská, žlutá – Porolavím k Blatenskému příkopu, oranžová – Z Kraslic přes přírodní park Přebuz, modrá – Mezi Střelou a Vladařem a zelená trasa – Slavkovský les. Všechny trasy kromě zelené budou obsluhovány pravidelně o sobotách, nedělích a státních svátcích. Zelenou linku si pak mohou cyklisté objednat po telefonické nebo emailové objednávce. Novinkou pro letošní rok bude opětovné spuštění modré trasy a její začátek bude už ze Sokolova, kde bude přípoj z červené trasy.

Na internetových stránkách společnosti jsou vytvořeny profily doporučených tras, po kterých se cyklisté mohou dostat z Klínovce a Božího Daru až do Karlových Varů, Sokolova nebo mohou využít jen okruhy v okolí Klínovce a Božího Daru a následně se cyklobusem pohodlně vrátit zpět. Trasy a profily jsou tam detailně popsány včetně nezbytného itineráře a mapy, doporučených tipů na výlety v okolí. Jsou přidány i odkazy na stránky Karlovarského kraje, který spustil novou aplikaci na vyhledávání cyklotras. Aplikace vypíše veškeré informace jako délku trasy, převýšení, itinerář, zajímavé body podél hledané trasy a toto vše lze nahrát do GPS.

Cena cyklokarty zůstává i v letošním roce 499,-Kč a je k dostání ve všech přepravních kancelářích společnosti. S cyklokartou máte také možnost desetiprocentní slevy na útratu za občerstvení ve vybraných restauracích v okolí Božího Daru, Chyše nebo Chebu. Podrobné informace o restauracích zájemci naleznou na internetových stránkách www.autobusy-kv.cz. Podmínkou pro uplatnění slevy je však předložení platné cyklokarty na sezonu 2011. Novinkou pro rok 2011 je prodej zcela nově aktualizovaných cyklo-turistických map, které vydává Karlovarský kraj.

Autobusy Karlovy Vary informují všechny cyklisty a turisty, kteří v roce 2011 využijí přepravy cyklobusy, aby jízdenku z cyklobusu nezahazovali, nýbrž na zadní stranu doplnili své jméno a telefonní číslo a následně při výstupu z cyklobusu vhodili do připravené schránky. Na závěr cyklosezony a těsně před Vánocemi proběhne slosování o jízdní kola značky Cannondale, Specialized a Author a spousty dalších zajímavých cyklodoplňků. Jízdní kola a doplňky do soutěže věnovaly firmy Theosport - Theodor Černý, Cyklocentrum Vondráček – Tomáš a Roman Vondráčkovi z Karlových Varů a Cyklosport Hartmann – Ing. Oldřich Hartmann z Chebu.

Firma Autobusy Karlovy Vary děkuje všem sponzorům a partnerům, kteří se i v dnešní nelehké ekonomické době rozhodli podpořit provoz cyklodopravy a dále cyklistům a turistům, kteří využívají služeb cyklobusů.


www.autobusy-kv.cz, 26.05.2011
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cestopisy   

:: Doporučujeme
Půjčovny jízdních kol
Půjčovny jízdních kol
České dráhy zavedly v loňském roce v turisticky atraktivních regionech novou službu - půjčovnu jízdních kol. Jednoduše a bez starostí přijedete vlakem do centra oblíbených cyklistických oblastí a přímo na nádraží si můžete vypůjčit kolo.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -