Služby pro cyklisty se na Liberecku pomalu zlepšují

......................................................................................................................................
Služby pro cyklisty se na Liberecku pomalu zlepšují Služby pro cykloturisty v Libereckém kraji se sice pomalu zlepšují, ale stále výrazně zaostávají za sousedním Saskem. V kraji mají cykloturisté na rozdíl od německého pohraničí málo kvalitních tras.
Mezi místa, kde najdou cyklisté dobré zázemí, patří kemp Kristýna u Hrádku nad Nisou. Nachází se v něm i půjčovna kol. Cyklisté využívají okolní asfaltové silnice a vyrážejí také na kvalitní cesty do nedaleké německé Žitavy a okolí.

V Libereckém kraji si blíbili cyklisté trasy na Českolipsku - na bývalém vojenském letišti v Ralsku, na asfaltových mimoňských stezkách, na cestě z České Lípy do Vlčího dolu a na cyklostezce Varhany z České Lípy ve směru do Kamenického Šenova. "Bohužel trasy vedou odlehlými místy a až na výjimky u nich schází restaurace, nebo alespoň stánky občerstvením," řekl Ivan Filipec z Klubu českých turistů.
Liberecký kraj protínají cyklotrasy, dlouhé zhruba 2100 kilometrů. Většinou ale vedou po komunikacích určených také pro automobilovou dopravu. Cyklisté míří hlavně do Českého ráje, do Jizerských hor, do Ralska nebo k Máchovu jezeru.

V Českém ráji najdou cykloturisté slušné zázemí v kempu v Sedmihorkách. V kempu je půjčovna kol a také pojištěná úschovna pro desítky bicyklů. Mohou si je tam odložit ubytovaní hosté i projíždějící turisté. Kola se dají umýt, údržbáři z kempu je dokážou opravit. Cyklistům slouží sprchy, restaurace vaří rovněž lehčí jídla.
Z penzionu Selský dvůr v Raspenavě na Frýdlantsku vozí na hřebeny Jizerských hor cyklisty mikrobus. Pronájem osmimístného mikrobusu na patnáctikilometrovou cestu k chatě Smědava vyjde na 300 korun.

V Libereckém kraji se rozrůstají služby pro extrémní cyklisty. Například na Ještědu jim slouží dvě sjezdové tratě s přírodními i dřevěnými klopenými zatáčkami, skoky, kládami nebo s lávkami. Další sjezdová trať se připravuje na Liberecké sjezdovce. Budou na ní přenosné překážky. Cyklistům převáží lanovka kola zadarmo, v ještědském areálu najdou půjčovnu horských i sjezdových kol, servis, prodejnu cyklodoplňků, bezplatnou myčku kol a restauraci a kiosek s občerstvením.


ČTK, 01.08.2009
SLEVY a AKCE - cyklovybava.cz!!!
......................................................................................................................................

......................................................................................................................................  Přečtěte si také: Další sekce: Cyklistické akce   

:: Doporučujeme
Cykloservisy
Cykloservisy
Chystáte se na kole na dovolenou? Tak na ni nezapomeňte své dvoukolé miláčky pořádně připravit. Zkontrolovat, promazat a seřídit. Pokud si na to sami netroufáte, navštivte některý z mnoha cykloservisů či cykloprodejen ve Vašem kraji či regionu.
:: Nejčtenější články
-:
-:
-:
-:
-:
-:
-:
:: Cyklobazar nabízí
Cyklobazar -